Jesteś tutaj: HomeInowrocławCBŚ rozbiło grupę handlującą ludźmi

CBŚ rozbiło grupę handlującą ludźmi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 07 maj 2013 16:02

Osoby w trudnej sytuacji materialnej wysyłano do pracy w Wielkiej Brytanii. Tam wykorzystując brak znajomości języka angielskiego wykorzystywano ich  do wyłudzania zasiłków socjalnych. Na czele tej grupy przestępczej stali mieszkańcy powiatu inowrocławskiego.

W ten sposób sprawcy uzyskiwali na nie świadczenia socjalne znacznej wysokości, które nigdy do nich nie trafiły. Mało tego pokrzywdzeni wcale nie wiedzieli o tym, że właśnie na nich załatwiono „socjal”. Uzyskane w ten sposób pieniądze, przez kilka lat, stanowiły stałe źródło dochodu obu grup przestępczych. Jak ustalili policjanci podejrzani mogli w ten sposób uzyskać co najmniej 1,2 mln złotych – informuje nas kom. Monika Chlebicz.

 

Po załataniu formalności pokrzywdzonych odsyłano do kraju informując ich, że nie udało się znaleźć pracy.

 

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 11 osób podejrzanych o udział w tym procederze, część z nich zostało tymczasowo aresztowanych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas