Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 kwiecień 2013 15:19

Wczoraj w Inowrocławiu otwarta została pijalnia wód mineralnych. Dla miasta, które chce być znaczącym się w Polsce uzdrowiskiem, to historyczny moment.

Nowy obiekt adresowany jest zarówno do kuracjuszy inowrocławskiego uzdrowiska, jak i samych mieszkańców tego miasta.  Mieści się ona w uzdrowiskowym Parku Solankowym.

 

Wewnątrz możemy skosztować wody lecznicze ,,Jadwiga” oraz ,,Inowroclawianka”. Ta ostatnia bogata jest w znaczne ilości sodu, wapna i magnezu, przez najprawdopodobniej, jest to najzdrowsza woda mineralna w Polsce.

 

Pochodzi ona z odwiertów jakie wykonano w Inowrocławiu. Uruchomienie całej instalacji wiązało się z uzyskaniem wielu koncesji.

 

Historyczna data w kalendarzu Inowrocławia, istotna dla obecnych i przyszłych pokoleń inowrocławian – mówił na otwarciu pijalni wód prezydent Ryszard Brejza.

 

Jest to kolejna inwestycja lecznica oddana w ostatnich dniach w stolicy Kujaw Zachodnich. Kilka dni temu kuracjusze i mieszkańcy regionu mogą korzystać z nowoczesnej termy.

 

Na koniec warto wspomnieć, że nowemu obiektowi towarzyszy jedyny na świecie Pomnik Teściowej. Inowrocław liczy, że być może da on temu miastu światową sławę. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski
 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 • Premier wygłosił expose, posłowie pytali, a później Sejm udzielił wotum

  Wtorek w Sejmie był ważnym dniem, zarówno dla nowego, a właściwie starego premiera Mateusza Morawieckiego, który wygłosił expose przed drugą kadencją rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale też dla debiutantów w Sejmie, bowiem wielu z nich pierwszy raz miało okazję zabrać głos z mównicy.

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki

Wiadomości z regionu

Śledź nas