Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 kwiecień 2013 15:19

Wczoraj w Inowrocławiu otwarta została pijalnia wód mineralnych. Dla miasta, które chce być znaczącym się w Polsce uzdrowiskiem, to historyczny moment.

Nowy obiekt adresowany jest zarówno do kuracjuszy inowrocławskiego uzdrowiska, jak i samych mieszkańców tego miasta.  Mieści się ona w uzdrowiskowym Parku Solankowym.

 

Wewnątrz możemy skosztować wody lecznicze ,,Jadwiga” oraz ,,Inowroclawianka”. Ta ostatnia bogata jest w znaczne ilości sodu, wapna i magnezu, przez najprawdopodobniej, jest to najzdrowsza woda mineralna w Polsce.

 

Pochodzi ona z odwiertów jakie wykonano w Inowrocławiu. Uruchomienie całej instalacji wiązało się z uzyskaniem wielu koncesji.

 

Historyczna data w kalendarzu Inowrocławia, istotna dla obecnych i przyszłych pokoleń inowrocławian – mówił na otwarciu pijalni wód prezydent Ryszard Brejza.

 

Jest to kolejna inwestycja lecznica oddana w ostatnich dniach w stolicy Kujaw Zachodnich. Kilka dni temu kuracjusze i mieszkańcy regionu mogą korzystać z nowoczesnej termy.

 

Na koniec warto wspomnieć, że nowemu obiektowi towarzyszy jedyny na świecie Pomnik Teściowej. Inowrocław liczy, że być może da on temu miastu światową sławę. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu