Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

,,Inowrocławianka” – najprawdopodobniej najzdrowsza woda w Polsce

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 kwiecień 2013 15:19

Wczoraj w Inowrocławiu otwarta została pijalnia wód mineralnych. Dla miasta, które chce być znaczącym się w Polsce uzdrowiskiem, to historyczny moment.

Nowy obiekt adresowany jest zarówno do kuracjuszy inowrocławskiego uzdrowiska, jak i samych mieszkańców tego miasta.  Mieści się ona w uzdrowiskowym Parku Solankowym.

 

Wewnątrz możemy skosztować wody lecznicze ,,Jadwiga” oraz ,,Inowroclawianka”. Ta ostatnia bogata jest w znaczne ilości sodu, wapna i magnezu, przez najprawdopodobniej, jest to najzdrowsza woda mineralna w Polsce.

 

Pochodzi ona z odwiertów jakie wykonano w Inowrocławiu. Uruchomienie całej instalacji wiązało się z uzyskaniem wielu koncesji.

 

Historyczna data w kalendarzu Inowrocławia, istotna dla obecnych i przyszłych pokoleń inowrocławian – mówił na otwarciu pijalni wód prezydent Ryszard Brejza.

 

Jest to kolejna inwestycja lecznica oddana w ostatnich dniach w stolicy Kujaw Zachodnich. Kilka dni temu kuracjusze i mieszkańcy regionu mogą korzystać z nowoczesnej termy.

 

Na koniec warto wspomnieć, że nowemu obiektowi towarzyszy jedyny na świecie Pomnik Teściowej. Inowrocław liczy, że być może da on temu miastu światową sławę. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu