Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Wroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 luty 2019 00:49

Uchwalony w grudniu budżet miasta Inowrocławia na 2019 rok zakładał minimalny deficyt na poziomie 2,6 mln zł. Wczoraj radni wprowadzili na wniosek prezydenta korektę, gdzie deficyt przekracza już 12 mln zł. Radni opozycji obawiają się, że na tym nie koniec.

Uchwalona w poniedziałek na sesji Rady Miejskiej korekta budżetu zakłada minimalne zmniejszenie planowanych w tym roku budżetowym dochodów oraz wzrost wydatków o prawie 6 mln zł. Radny Marcin Wroński ze Zjednoczonej Prawicy przypomina, że w styczniu glosami koalicji zwiększono wydatki o 4 mln zł.

 

- Może było to celowe działanie, aby w pierwotnym projekcie budżetu pokazać, że deficyt jest mniejszy, że mamy mniej wydatków, niż faktycznie jest planowane – komentuje radny Marcin Wroński.

 

Planowany w tym roku deficyt powyżej 12 mln zł ma zostać sfinansowany z kredytu.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu do wczorajszej korekty budżetowej, główny wpływ na wzrost wydatków budżetu miało zwiększenie o prawie 5 mln zł finansowania inwestycji jaką budowa połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską wraz z przebudową ulicy Długiej. Inwestycja dofinansowana jest przez Unię Europejską. Pierwotnie zakładano wydanie na nią 21,8 mln zł. W przetargu najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł – po kolejnym postępowaniu tzw. licytacji udało się uzyskać najniższą ofertę 22,8 mln zł. Radni stanęli zatem przed wyborem, czy zwiększyć finansowanie inwestycji, a zarazem deficyt budżetu, czy zrezygnować z dotacji unijnej. Umowa na dofinansowanie europejskie została podpisana kilka tygodni temu, już po rozpoczęciu roku budżetowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Kujawy Zachodnie – mogą zachwycać

  Wielki poeta Jan Kasprowicz w swojej literaturze zachwycał się pięknem Kujaw wiosną. Paweł Kubalewski piękno kujawskiej ziemi pokazuje na ujęciach lotniczych. Żeby za dużo się już nie rozpisywać – zapraszamy do obejrzenia jego dzieła.

 • Jak jako województwo wykorzystaliśmy ostatnie 6 lat?

  Jesteśmy w roku granicznym dla obowiązywania Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku – jutro w ramach dyskusji o stanie województwa na Sejmiku Województwa, planowane jest podsumowanie tego dokumentu, zapewne dojdzie również do dyskusji na temat tego jak wykorzystaliśmy ostatnie lata, w tym również szansę jaką mogły dać fundusze unijne. Dyskusja może być nieco utrudniona, z uwagi na fakt obradowania w formie on-line.

Wiadomości z regionu