Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Wroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 luty 2019 00:49

Uchwalony w grudniu budżet miasta Inowrocławia na 2019 rok zakładał minimalny deficyt na poziomie 2,6 mln zł. Wczoraj radni wprowadzili na wniosek prezydenta korektę, gdzie deficyt przekracza już 12 mln zł. Radni opozycji obawiają się, że na tym nie koniec.

Uchwalona w poniedziałek na sesji Rady Miejskiej korekta budżetu zakłada minimalne zmniejszenie planowanych w tym roku budżetowym dochodów oraz wzrost wydatków o prawie 6 mln zł. Radny Marcin Wroński ze Zjednoczonej Prawicy przypomina, że w styczniu glosami koalicji zwiększono wydatki o 4 mln zł.

 

- Może było to celowe działanie, aby w pierwotnym projekcie budżetu pokazać, że deficyt jest mniejszy, że mamy mniej wydatków, niż faktycznie jest planowane – komentuje radny Marcin Wroński.

 

Planowany w tym roku deficyt powyżej 12 mln zł ma zostać sfinansowany z kredytu.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu do wczorajszej korekty budżetowej, główny wpływ na wzrost wydatków budżetu miało zwiększenie o prawie 5 mln zł finansowania inwestycji jaką budowa połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską wraz z przebudową ulicy Długiej. Inwestycja dofinansowana jest przez Unię Europejską. Pierwotnie zakładano wydanie na nią 21,8 mln zł. W przetargu najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł – po kolejnym postępowaniu tzw. licytacji udało się uzyskać najniższą ofertę 22,8 mln zł. Radni stanęli zatem przed wyborem, czy zwiększyć finansowanie inwestycji, a zarazem deficyt budżetu, czy zrezygnować z dotacji unijnej. Umowa na dofinansowanie europejskie została podpisana kilka tygodni temu, już po rozpoczęciu roku budżetowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas