Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2019 19:37
Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej Fot: UM Inowrocław

Cały czas nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej w Inowrocławiu. Złożone w postępowaniu oferty przewyższają zakładany budżet.

Na realizację tego zadania samorząd miasta Inowrocławia wraz z gminą wiejską Inowrocław pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, co wraz z wkładem własnym daje kwotę 21,8 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł. Zamawiający biorących udział w postępowaniu oferentów zaprosili do licytacji, co pozwoliło uzyskać najniższą ofertę na poziomie 22,8 mln zł. Cały czas jest to jednak powyżej budżetu.

 

Prezydent Ryszard Brejza zamierza podjąć rozmowy z gminą wiejską Inowrocław, w sprawie zwiększenia przez samorządy finansowania inwestycji o brakującą kwotę, aby można ostatecznie ten przetarg rozstrzygnąć, a następnie przeprowadzić fizycznie inwestycję.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu