Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2019 19:37
Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej Fot: UM Inowrocław

Cały czas nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej w Inowrocławiu. Złożone w postępowaniu oferty przewyższają zakładany budżet.

Na realizację tego zadania samorząd miasta Inowrocławia wraz z gminą wiejską Inowrocław pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, co wraz z wkładem własnym daje kwotę 21,8 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł. Zamawiający biorących udział w postępowaniu oferentów zaprosili do licytacji, co pozwoliło uzyskać najniższą ofertę na poziomie 22,8 mln zł. Cały czas jest to jednak powyżej budżetu.

 

Prezydent Ryszard Brejza zamierza podjąć rozmowy z gminą wiejską Inowrocław, w sprawie zwiększenia przez samorządy finansowania inwestycji o brakującą kwotę, aby można ostatecznie ten przetarg rozstrzygnąć, a następnie przeprowadzić fizycznie inwestycję.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu