Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2019 19:37
Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej Fot: UM Inowrocław

Cały czas nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej w Inowrocławiu. Złożone w postępowaniu oferty przewyższają zakładany budżet.

Na realizację tego zadania samorząd miasta Inowrocławia wraz z gminą wiejską Inowrocław pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, co wraz z wkładem własnym daje kwotę 21,8 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł. Zamawiający biorących udział w postępowaniu oferentów zaprosili do licytacji, co pozwoliło uzyskać najniższą ofertę na poziomie 22,8 mln zł. Cały czas jest to jednak powyżej budżetu.

 

Prezydent Ryszard Brejza zamierza podjąć rozmowy z gminą wiejską Inowrocław, w sprawie zwiększenia przez samorządy finansowania inwestycji o brakującą kwotę, aby można ostatecznie ten przetarg rozstrzygnąć, a następnie przeprowadzić fizycznie inwestycję.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas