Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2019 19:37
Samorządy będą musiały dołożyć do remontu Długiej Fot: UM Inowrocław

Cały czas nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej w Inowrocławiu. Złożone w postępowaniu oferty przewyższają zakładany budżet.

Na realizację tego zadania samorząd miasta Inowrocławia wraz z gminą wiejską Inowrocław pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, co wraz z wkładem własnym daje kwotę 21,8 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się, że najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł. Zamawiający biorących udział w postępowaniu oferentów zaprosili do licytacji, co pozwoliło uzyskać najniższą ofertę na poziomie 22,8 mln zł. Cały czas jest to jednak powyżej budżetu.

 

Prezydent Ryszard Brejza zamierza podjąć rozmowy z gminą wiejską Inowrocław, w sprawie zwiększenia przez samorządy finansowania inwestycji o brakującą kwotę, aby można ostatecznie ten przetarg rozstrzygnąć, a następnie przeprowadzić fizycznie inwestycję.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas