Jesteś tutaj: HomeInowrocławNaczelny Sąd Administracyjny kończy spór o Plac Klasztorny

Naczelny Sąd Administracyjny kończy spór o Plac Klasztorny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 22 listopad 2018 15:48

NSA oddalił skargę wojewody w sprawie uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia z 2011 roku, uchwalającej plan zagospodarowania przestrzennego dla m.in. Placu Klasztornego. Oznacza to, że uchwalone przez inowrocławskich radnych, przed siedmioma laty, prawo będzie dalej obowiązywać.

Sprawa dotyczy przede wszystkim sporu władz miasta z właścicielkom jednej z kamienic. Uchwalony w 2011 roku plan zagospodarowania przestrzennego zakładał powstanie w bliskiej odległości kamienicy lodziarni, co w praktyce pozbawiło nieruchomość, adoptowaną przy udziale funduszy unijnych pod hotel, dróg dojazdowych. Właścicielka kamienicy ostatecznie swojej inwestycji nie ukończyła.

 

Za jej racjami wstawił się wojewoda, który uznał, iż radni uchwalając plan przestrzenny naruszyli procedury, bowiem zgłoszone przez obywateli uwagi do planu, nie były poddane pod głosowanie. Wojewoda wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o unieważnienie planu przestrzennego. O to samo wnioskowała również Prokuratura. WSA w Bydgoszczy uznał, że nie doszło do naruszeń, które mogłyby skutkować unieważnieniem tego planu przestrzennego.

 

Wojewoda od decyzji WSA odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten ostatecznie skargę wojewody oddalił.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus
  • Drastyczne wzrosty cen warzyw

    Wzrost ceny niektórych warzyw osiąga już z trzycyfrowe wartości. W ciągu roku niektóre z nich podrożały nawet o ponad 600 proc. Czy to zapowiedź powrotu żywnościowej drożyzny?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.