Jesteś tutaj: HomeInowrocławNaczelny Sąd Administracyjny kończy spór o Plac Klasztorny

Naczelny Sąd Administracyjny kończy spór o Plac Klasztorny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 22 listopad 2018 15:48

NSA oddalił skargę wojewody w sprawie uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia z 2011 roku, uchwalającej plan zagospodarowania przestrzennego dla m.in. Placu Klasztornego. Oznacza to, że uchwalone przez inowrocławskich radnych, przed siedmioma laty, prawo będzie dalej obowiązywać.

Sprawa dotyczy przede wszystkim sporu władz miasta z właścicielkom jednej z kamienic. Uchwalony w 2011 roku plan zagospodarowania przestrzennego zakładał powstanie w bliskiej odległości kamienicy lodziarni, co w praktyce pozbawiło nieruchomość, adoptowaną przy udziale funduszy unijnych pod hotel, dróg dojazdowych. Właścicielka kamienicy ostatecznie swojej inwestycji nie ukończyła.

 

Za jej racjami wstawił się wojewoda, który uznał, iż radni uchwalając plan przestrzenny naruszyli procedury, bowiem zgłoszone przez obywateli uwagi do planu, nie były poddane pod głosowanie. Wojewoda wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o unieważnienie planu przestrzennego. O to samo wnioskowała również Prokuratura. WSA w Bydgoszczy uznał, że nie doszło do naruszeń, które mogłyby skutkować unieważnieniem tego planu przestrzennego.

 

Wojewoda od decyzji WSA odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ten ostatecznie skargę wojewody oddalił.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas