Jesteś tutaj: HomeInowrocławPonad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Ponad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 październik 2018 16:56

Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informację, iż Agnieszce Ch., byłej naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miasta Inowrocławia, prokuratura planuje postawić około 80 zarzutów. Sprawa dotyczy głośnej afery fakturowej, której Ch. miała być głównym mózgiem.

Dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w wydziale kierowanym przez Agnieszkę Ch. Prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo wybuchu afery wewnętrzny audyt zlecił również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Odkryty proceder polegał na tym, iż na podstawie fikcyjnych faktur, niekiedy całkowicie sfałszowanych, z kasy miasta wypłacano do ręki pieniądze za usługi, które w praktyce nie były nigdy świadczone. Naczelnikiem wydziału była Agnieszka Ch., która biorąc udział w procederze, miała dawać przyzwolenie dla tych działań. Według prokuratury łączna wartość strat na jakie naraziła inowrocławski ratusz Ch. sięga 250 tys. zł.

 

W czwarte Agnieszka Ch. została wezwana przez bydgoską prokuraturę. Według Wirtualnej Polski planowano jej przedstawić ok. 80 zarzutów, ale zainteresowana nie stawiła się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W Więcborku Zawisza kończy rundę jesienną

  Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko 90 minut gry. Od środy wiemy, że Zawisza będzie na pewno po tej rundzie liderem, o trzy punkty w Więcborku trzeba jednak grać, bowiem cały czas otwarty jest rozmiar przewagi nad wiceliderem. Zwycięstwo nad Gromem na pewno ułatwi niebiesko-czarnym psychiczne przygotowania do wiosny, gdy decydować będzie się kwestia awansu do IV ligi.

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

 • Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

  Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.