Jesteś tutaj: HomeInowrocławPonad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Ponad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 październik 2018 16:56

Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informację, iż Agnieszce Ch., byłej naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miasta Inowrocławia, prokuratura planuje postawić około 80 zarzutów. Sprawa dotyczy głośnej afery fakturowej, której Ch. miała być głównym mózgiem.

Dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w wydziale kierowanym przez Agnieszkę Ch. Prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo wybuchu afery wewnętrzny audyt zlecił również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Odkryty proceder polegał na tym, iż na podstawie fikcyjnych faktur, niekiedy całkowicie sfałszowanych, z kasy miasta wypłacano do ręki pieniądze za usługi, które w praktyce nie były nigdy świadczone. Naczelnikiem wydziału była Agnieszka Ch., która biorąc udział w procederze, miała dawać przyzwolenie dla tych działań. Według prokuratury łączna wartość strat na jakie naraziła inowrocławski ratusz Ch. sięga 250 tys. zł.

 

W czwarte Agnieszka Ch. została wezwana przez bydgoską prokuraturę. Według Wirtualnej Polski planowano jej przedstawić ok. 80 zarzutów, ale zainteresowana nie stawiła się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

 • Kluczowy czas dla ACTA 2

  ACTA 2 – tak internauci nazwali skrótowo projekt dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. We wrześniu kontrowersyjne zapisy przyjął Parlament Europejski, teraz ważą się losy tej dyrektywy przed Radą Europy (reprezentacją rządów państw członkowskich UE). Jak wynika z przecieków, próbuje się szukać kompromisów, aby próbować zadowolić również krytyków ACTA 2.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.