Jesteś tutaj: HomeInowrocławPonad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Ponad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 październik 2018 16:56

Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informację, iż Agnieszce Ch., byłej naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miasta Inowrocławia, prokuratura planuje postawić około 80 zarzutów. Sprawa dotyczy głośnej afery fakturowej, której Ch. miała być głównym mózgiem.

Dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w wydziale kierowanym przez Agnieszkę Ch. Prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo wybuchu afery wewnętrzny audyt zlecił również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Odkryty proceder polegał na tym, iż na podstawie fikcyjnych faktur, niekiedy całkowicie sfałszowanych, z kasy miasta wypłacano do ręki pieniądze za usługi, które w praktyce nie były nigdy świadczone. Naczelnikiem wydziału była Agnieszka Ch., która biorąc udział w procederze, miała dawać przyzwolenie dla tych działań. Według prokuratury łączna wartość strat na jakie naraziła inowrocławski ratusz Ch. sięga 250 tys. zł.

 

W czwarte Agnieszka Ch. została wezwana przez bydgoską prokuraturę. Według Wirtualnej Polski planowano jej przedstawić ok. 80 zarzutów, ale zainteresowana nie stawiła się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Sportis czy Mustang?

    Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

  • Trzy lata i trzy awanse

    Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.