Jesteś tutaj: HomeInowrocławPonad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Ponad 80 zarzutów dla byłej naczelnik w ratuszu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 październik 2018 16:56

Wirtualna Polska przedstawiła nieoficjalne informację, iż Agnieszce Ch., byłej naczelnik wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miasta Inowrocławia, prokuratura planuje postawić około 80 zarzutów. Sprawa dotyczy głośnej afery fakturowej, której Ch. miała być głównym mózgiem.

Dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w wydziale kierowanym przez Agnieszkę Ch. Prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne, bo wybuchu afery wewnętrzny audyt zlecił również prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Odkryty proceder polegał na tym, iż na podstawie fikcyjnych faktur, niekiedy całkowicie sfałszowanych, z kasy miasta wypłacano do ręki pieniądze za usługi, które w praktyce nie były nigdy świadczone. Naczelnikiem wydziału była Agnieszka Ch., która biorąc udział w procederze, miała dawać przyzwolenie dla tych działań. Według prokuratury łączna wartość strat na jakie naraziła inowrocławski ratusz Ch. sięga 250 tys. zł.

 

W czwarte Agnieszka Ch. została wezwana przez bydgoską prokuraturę. Według Wirtualnej Polski planowano jej przedstawić ok. 80 zarzutów, ale zainteresowana nie stawiła się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Włosi nie wrócili na budowę. Realizacja S-5 może stanąć w miejscu

  15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa w pracach przy budowie dróg. Okazuje się jednak, że nie na wszystkich kujawsko-pomorskich odcinkach drogi ekspresowej S-5 prace zostały wznowione. Będący wykonawcą na trzech odcinkach włoska firma Impresa Pizzarotti oraz jej wykonawcy nie wrócili na plac budowy. GDDKiA stawia ultimatum.

 • W kujawsko-pomorskim może się odbyć ważny szczyt transportowy

  Rozwój korytarza Bałtyk-Adriatyk, obsługującego również Skandynawię, to zdaniem marszałka województwa Piotra Całbeckiego wręcz żywotny interes województwa kujawsko-pomorskiego. W jego opinii jednak funkcjonowanie tego korytarza północ-południe jeszcze nie może zadowalać. Pojawił się pomysł, aby na jesień zorganizować w naszym województwie międzynarodowy szczyt transportowy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.