Jesteś tutaj: HomeInowrocławZaprezentowano jak zmieni się przestrzeń wokół dworca PKP

Zaprezentowano jak zmieni się przestrzeń wokół dworca PKP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 październik 2018 14:46

Na temat budowy parkingu przy ulicy Magazynowej w Inowrocławiu przy udziale funduszy unijnych, mówi się od dłuższego czasu. W czwartek Pracownia Projektowa MiD zaprezentowała wizualizację, które pokazują jak ta przestrzeń się zmieni.

Realizowane przedsięwzięcie inwestycyjne ma zwiększyć liczbę miejsc parkingowych wokół inowrocławskiego dworca kolejowego, gdzie obecnie parkowanie jest mocno utrudnione. W tym celu przy ulicy Magazynowej powstanie parking na ponad 100 samochodów, który będzie połączony z dworcem kolejowym przejściem podziemnym. Władze Inowrocławia wraz z Zarządem Województwa chcą w ten sposób utworzyć tzw. Park&Ride, czyli zachęcić do pozostawiania samochodów przy dworcu i kontynuowaniu dalszej podróży już pociągiem.

 

 

 

 

Koszt przedsięwzięcia to 10,8 mln zł, część inwestycji ma być gotowa już latem przyszłego roku, zaś tunel oddany będzie na początku 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.