Jesteś tutaj: HomeInowrocławOświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Oświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 październik 2018 19:11

Do dzisiejszego procesu pomiędzy prezydentem Ryszardem Brejzy oraz kandydatem PiS na prezydenta Inowrocławia Ireneuszem Stachowiakiem odniósł się komitet Brejzy informując o przedmiocie sporu oraz o wygranej prezydenta.

W komunikacie KWW Porozumienie Brejzy napisano:

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym KWW Porozumienie Ryszarda Brejzy wygrał sprawę sądową wytoczoną w trybie wyborczym z Ireneuszem Stachowiakiem reprezentującym KW Prawo i Sprawiedliwość. Rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym i dotyczyła nieprawdziwych wypowiedzi Ireneusza Stachowiaka kandydata PiS na prezydenta miasta, a do niedawna Zastępcy Prezydenta Ryszarda Brejzy.

 

Na konferencji prasowej w dniu 17 września kandydat PiS stwierdził, że urzędnicy podlegli prezydentowi rzekomo nadal nie potrafią kontrolować wystawionych faktur. W ten sposób podważył wiarygodność Ryszarda Brejzy, jako kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach.

 

Sąd postanowił zakazać Ireneuszowi Stachowiakowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby: „W Urzędzie Miasta Inowrocławia nadal trwał proceder wystawiania przez urzędników Urzędu Miasta Inowrocławia faktur na fikcyjne usługi, na podstawione firmy, w wyniku faktu, że „nie ma żadnej weryfikacji faktur” przez Wydział księgowy, gdyż „księgowość nie działa, w Urzędzie Miasta pod nosem Prezydenta Miasta dochodzi do takich sytuacji” oraz „Ukradziono setki tysięcy złotych spod nosa Prezydenta Miasta Inowrocławia”.

 

Sąd zobowiązał Ireneusza Stachowiaka do sprostowania nieprawdziwych informacji, a także do złożenia przeprosin. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.