Jesteś tutaj: HomeInowrocławOświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Oświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 październik 2018 19:11

Do dzisiejszego procesu pomiędzy prezydentem Ryszardem Brejzy oraz kandydatem PiS na prezydenta Inowrocławia Ireneuszem Stachowiakiem odniósł się komitet Brejzy informując o przedmiocie sporu oraz o wygranej prezydenta.

W komunikacie KWW Porozumienie Brejzy napisano:

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym KWW Porozumienie Ryszarda Brejzy wygrał sprawę sądową wytoczoną w trybie wyborczym z Ireneuszem Stachowiakiem reprezentującym KW Prawo i Sprawiedliwość. Rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym i dotyczyła nieprawdziwych wypowiedzi Ireneusza Stachowiaka kandydata PiS na prezydenta miasta, a do niedawna Zastępcy Prezydenta Ryszarda Brejzy.

 

Na konferencji prasowej w dniu 17 września kandydat PiS stwierdził, że urzędnicy podlegli prezydentowi rzekomo nadal nie potrafią kontrolować wystawionych faktur. W ten sposób podważył wiarygodność Ryszarda Brejzy, jako kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach.

 

Sąd postanowił zakazać Ireneuszowi Stachowiakowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby: „W Urzędzie Miasta Inowrocławia nadal trwał proceder wystawiania przez urzędników Urzędu Miasta Inowrocławia faktur na fikcyjne usługi, na podstawione firmy, w wyniku faktu, że „nie ma żadnej weryfikacji faktur” przez Wydział księgowy, gdyż „księgowość nie działa, w Urzędzie Miasta pod nosem Prezydenta Miasta dochodzi do takich sytuacji” oraz „Ukradziono setki tysięcy złotych spod nosa Prezydenta Miasta Inowrocławia”.

 

Sąd zobowiązał Ireneusza Stachowiaka do sprostowania nieprawdziwych informacji, a także do złożenia przeprosin. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.