Jesteś tutaj: HomeInowrocławOświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Oświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 październik 2018 19:11

Do dzisiejszego procesu pomiędzy prezydentem Ryszardem Brejzy oraz kandydatem PiS na prezydenta Inowrocławia Ireneuszem Stachowiakiem odniósł się komitet Brejzy informując o przedmiocie sporu oraz o wygranej prezydenta.

W komunikacie KWW Porozumienie Brejzy napisano:

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym KWW Porozumienie Ryszarda Brejzy wygrał sprawę sądową wytoczoną w trybie wyborczym z Ireneuszem Stachowiakiem reprezentującym KW Prawo i Sprawiedliwość. Rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym i dotyczyła nieprawdziwych wypowiedzi Ireneusza Stachowiaka kandydata PiS na prezydenta miasta, a do niedawna Zastępcy Prezydenta Ryszarda Brejzy.

 

Na konferencji prasowej w dniu 17 września kandydat PiS stwierdził, że urzędnicy podlegli prezydentowi rzekomo nadal nie potrafią kontrolować wystawionych faktur. W ten sposób podważył wiarygodność Ryszarda Brejzy, jako kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach.

 

Sąd postanowił zakazać Ireneuszowi Stachowiakowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby: „W Urzędzie Miasta Inowrocławia nadal trwał proceder wystawiania przez urzędników Urzędu Miasta Inowrocławia faktur na fikcyjne usługi, na podstawione firmy, w wyniku faktu, że „nie ma żadnej weryfikacji faktur” przez Wydział księgowy, gdyż „księgowość nie działa, w Urzędzie Miasta pod nosem Prezydenta Miasta dochodzi do takich sytuacji” oraz „Ukradziono setki tysięcy złotych spod nosa Prezydenta Miasta Inowrocławia”.

 

Sąd zobowiązał Ireneusza Stachowiaka do sprostowania nieprawdziwych informacji, a także do złożenia przeprosin. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.