Jesteś tutaj: HomeInowrocławJest zgoda Sejmu na prawo jazdy w Inowrocławiu

Jest zgoda Sejmu na prawo jazdy w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 05 kwiecień 2013 14:44

Być może już niedługo inowrocławianie będą mogli ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy we własnym mieście. Sejm przyjął dzisiaj ustawę, która daje możliwość egzaminowania na kategorie A i B w miastach prezydenckich.

 

O zmianę prawa dość aktywnie zabiegał poseł Krzysztof Brejza. W styczniu na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego Miłośników Ziemi Bydgoskiej do nowego rozwiązania przekonywał posłów z okręgu bydgoskiego. Nową regulację Sejm przyjął jednak prawie, że jednogłośnie.

Rozmawiając z częścią ekspertów stwierdzam, że ta ustawa doprowadzi do spadku cen kursów nauki jazdy. Z bardzo prostego powodu, nie trzeba będzie liczyć w cenie kursu przejazdu z Inowrocławia do Konina i Bydgoszczy. Koszty dla mieszkańców tych miast zmaleją, co jest ważne, gdyż są to miasta trochę biedniejsze niż metropolie – przekonywał w środę poseł Brejza, w czasie sejmowej debaty nad tą propozycją. Zdaniem parlamentarzysty zwiększy to szanse mieszkańców tych miast na rynku pracy, co jest szczególnie ważne w przypadku Inowrocławia, gdzie co czwarta osoba nie ma pracy. W przeszłości przed reforma samorządową egzaminy w Inowrocławiu się już odbywały.

 


 

Zyskać mają także mieszkańcy większych miast, gdyż samochody nauki jazdy i egzaminacyjne będą generować mniejszy ruch. To jest walne w przypadku Bydgoszczy, gdzie uczą się jeździć mieszkańcy kilku powiatów.

 

Teraz nową ustawą zajmie się Senat, następnie będzie musiała ona zostać podpisana jeszcze przez prezydenta. Wejście jej w życie oznaczać będzie, że sejmiki wojewódzkie będą mogły tworzyć w miastach prezydenckich Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. W kujawsko-pomorskim jest wola, aby WORD powstał w Inowrocławiu. Pomysł zyskał już nawet poparcie dyrektora bydgoskiego ośrodka egzaminacyjnego Tadeusza Kondrusiewicza.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu