Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Ryszard Brejza chce dalej zmieniać Inowrocław

Prezydent Ryszard Brejza chce dalej zmieniać Inowrocław

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 wrzesień 2018 16:04

Odwaga i pracowitość – to zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy cechy, jakie charakteryzują samorządowców związanych z Porozumieniem Brejzy. Ten ruch samorządowy wystawia kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej Inowrocławia, rady powiatu inowrocławskiego oraz na urząd prezydenta Inowrocławia.

- Odwaga i pracowitość. Na to chcemy zwracać uwagę w trakcie kolejnej kadencji, do której jesteśmy przygotowani – mówił na prezentacji programu, prezydent Ryszard Brejza - Mamy plan, mamy program, jesteśmy przygotowani, żeby w pewnym stopniu kontynuować te prace które rozpoczęliśmy, a z drugiej strony, żeby do tego planu dołożyć nowe założenia, bo życie w mieście się wciąż toczy i mieszkańcy mają nowe oczekiwania.

 

Wśród propozycji dla inowrocławian Porozumienie Brejzy proponuje nową funkcjonalność Karty Inowrocławianina, która miałaby się stać również Kartą Miejską, działającej na podobnej zasadzie jak ta w Bydgoszczy, a nawet posiadać bardziej rozwinięte funkcje. Oprócz kodowania biletów komunikacyjnych, kartą inowrocławianie będą mogli płacić również na basenach i wykorzystywać ją jako kartę biblioteczną.

 

Porozumienie Brejzy zamierza również dalej rozwijać gospodarkę miasta opartą na uzdrowisku. Chociażby poprzez utrzymywanie pozycji lidera elektromobilności. Jak chwali się ekipa rządząca Inowrocławiem, wiek taboru autobusowego do końca roku wynieść ma 2 lata.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.