Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław przechodzi na ekologiczne oświetlenie

Inowrocław przechodzi na ekologiczne oświetlenie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 wrzesień 2018 16:02
Inowrocław przechodzi na ekologiczne oświetlenie Fot: UM Inowrocław

Inowrocławskie ulice będą lepiej oświetlone, a przy okazji ich oświetlenie będzie tańsze za sprawą energooszczędnych lamp w technologii LED. Prezydent Ryszard Brejza zapowiada realizację wartego 3 mln zł programu modernizacji oświetlenia 30 ulic w Inowrocławiu.

 

W pierwszej kolejności wymiana oświetlenia na energooszczędne obejmie ulice: Budowlaną, Janusza Kusocińskiego, Metalowców, rotmistrza Pileckiego, Szarych Szeregów, Ludwika Błażka oraz Rondo Solidarności, na które ogłoszony został już przetarg.

 

- Takiej inwestycji w historii Inowrocławia jeszcze nie było! Większa część miasta będzie oświetlona nowoczesnymi i energooszczędnymi oprawami LED. To wynik konsekwencji w dążeniu do realizacji mojego pomysłu. Tak właśnie tworzymy nowoczesny Inowrocław! Projekt został złożony, teraz czekamy na decyzję marszałka – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Inwestycja warta będzie łącznie 3 mln zł, miasto stara się o dotację w wysokości 85% tej kwoty. Warto wspomnieć, iż część inowrocławskich ulic oświetlana jest już technologią LED.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.