Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Czy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 19 wrzesień 2018 18:27

Odpowiedź na to pytanie poznamy po głosowaniu w dniu 21 października. Wyniki głosowania do Rady Powiatu Inowrocławskiego będą jednym z ciekawszych rozstrzygnięć w zbliżających się wyborach. Od kilku kadencji powiatem inowrocławskim rządzi PSL w koalicji z SLD, utrzymanie władzy w tej konfiguracji może być dość trudne.

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego zarejestrowano 187 kandydatów, w ramach list pięciu komitetów: SLD Lewicy Razem, Porozumienia Brejzy, Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna), PiS-u i PSL. Na powtórkę fenomenalnego wyniku z 2014 roku PSL liczyć specjalnie nie może.

 

Cztery lata temu dodatkowo startował komitet Ireneusza Stachowiaka związany z Solidarną Polską, który progu nie przekroczył, ale odebrał głosy Prawu i Sprawiedliwości. Z tego też powodu PiS powinien uzyskać w tych wyborach lepszy wynik, ponadto PiS ma obecnie lepsze sondaże. Prawica może mieć problem z samodzielnym rządzeniem, dlatego będą to bardzo ciekawe wybory.

 

PSL, SLD i Koalicja Obywatelska opierają swoje listy na liderach będących radnymi. Można powiedzieć, że do powiatu inowrocławskiego idą te same twarze jak wicestarosta Figas, radny PO Henryk Procek.

 

Na liście PiS zobaczymy natomiast kilka nowych postaci jak honorowego obywatela Inowrocławia Edmunda Mikołajczaka na miejscu biorącym, szefa miejskich struktur PiS w Inowrocławiu Daniela Sendora oraz byłego posła Grzegorza Roszaka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

  Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

  Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

 • Obowiązkowe zakrywanie twarzy to zapowiedź zmniejszania restrykcji

  Od czwartku 16 kwietnia pojawi się obowiązek poruszania na ulicach z zakrytą twarzą oraz nosem, taki sam krok zalecany jest też w zakładach pracy już dzisiaj. O ile obowiązek wiążący się w przypadku jego łamania zapewne z mandatami, wydawać się może jako kolejna restrykcja, to wsłuchując się w wypowiedzi przedstawicieli rządu, najprawdopodobniej będzie początkiem znoszenia restrykcji.

  Etykiety: koronawirus covid19
 • 10 kandydatów na urząd Prezydenta RP

  W Wielki Czwartek po południu, czyli właściwie równo miesiąc przed wyborami, zakończyła się procedura rejestracji kandydatów na prezydenta oraz poznaliśmy ich ostateczną listę. Wybory prezydenckie planowane są 10 maja.

Wiadomości z regionu