Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Czy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 19 wrzesień 2018 18:27

Odpowiedź na to pytanie poznamy po głosowaniu w dniu 21 października. Wyniki głosowania do Rady Powiatu Inowrocławskiego będą jednym z ciekawszych rozstrzygnięć w zbliżających się wyborach. Od kilku kadencji powiatem inowrocławskim rządzi PSL w koalicji z SLD, utrzymanie władzy w tej konfiguracji może być dość trudne.

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego zarejestrowano 187 kandydatów, w ramach list pięciu komitetów: SLD Lewicy Razem, Porozumienia Brejzy, Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna), PiS-u i PSL. Na powtórkę fenomenalnego wyniku z 2014 roku PSL liczyć specjalnie nie może.

 

Cztery lata temu dodatkowo startował komitet Ireneusza Stachowiaka związany z Solidarną Polską, który progu nie przekroczył, ale odebrał głosy Prawu i Sprawiedliwości. Z tego też powodu PiS powinien uzyskać w tych wyborach lepszy wynik, ponadto PiS ma obecnie lepsze sondaże. Prawica może mieć problem z samodzielnym rządzeniem, dlatego będą to bardzo ciekawe wybory.

 

PSL, SLD i Koalicja Obywatelska opierają swoje listy na liderach będących radnymi. Można powiedzieć, że do powiatu inowrocławskiego idą te same twarze jak wicestarosta Figas, radny PO Henryk Procek.

 

Na liście PiS zobaczymy natomiast kilka nowych postaci jak honorowego obywatela Inowrocławia Edmunda Mikołajczaka na miejscu biorącym, szefa miejskich struktur PiS w Inowrocławiu Daniela Sendora oraz byłego posła Grzegorza Roszaka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Mundial się rozpoczął: Polacy przegrywają, w Bydgoszczy remis

  Piłkarskie święto jakim są Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej rozpoczęte. W czwartek rozegrano pierwsze mecze - w Bydgoszczy mistrz Ameryki Południowej podejmował Japonię. Tego samego dnia Polacy w Łodzi przegrali z reprezentacją Kolumbii. W weekend czekają nas na Gdańskiej dwa ciekawe mecze.

  Etykiety: Fifa U20
 • Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

  Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

  Etykiety: Fifa U20

Wiadomości sportowe

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów od muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.