Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Czy PSL z lewicą utrzymają władze w Radzie Powiatu Inowrocławskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 19 wrzesień 2018 18:27

Odpowiedź na to pytanie poznamy po głosowaniu w dniu 21 października. Wyniki głosowania do Rady Powiatu Inowrocławskiego będą jednym z ciekawszych rozstrzygnięć w zbliżających się wyborach. Od kilku kadencji powiatem inowrocławskim rządzi PSL w koalicji z SLD, utrzymanie władzy w tej konfiguracji może być dość trudne.

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego zarejestrowano 187 kandydatów, w ramach list pięciu komitetów: SLD Lewicy Razem, Porozumienia Brejzy, Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna), PiS-u i PSL. Na powtórkę fenomenalnego wyniku z 2014 roku PSL liczyć specjalnie nie może.

 

Cztery lata temu dodatkowo startował komitet Ireneusza Stachowiaka związany z Solidarną Polską, który progu nie przekroczył, ale odebrał głosy Prawu i Sprawiedliwości. Z tego też powodu PiS powinien uzyskać w tych wyborach lepszy wynik, ponadto PiS ma obecnie lepsze sondaże. Prawica może mieć problem z samodzielnym rządzeniem, dlatego będą to bardzo ciekawe wybory.

 

PSL, SLD i Koalicja Obywatelska opierają swoje listy na liderach będących radnymi. Można powiedzieć, że do powiatu inowrocławskiego idą te same twarze jak wicestarosta Figas, radny PO Henryk Procek.

 

Na liście PiS zobaczymy natomiast kilka nowych postaci jak honorowego obywatela Inowrocławia Edmunda Mikołajczaka na miejscu biorącym, szefa miejskich struktur PiS w Inowrocławiu Daniela Sendora oraz byłego posła Grzegorza Roszaka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas