Jesteś tutaj: HomeInowrocławNadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Nadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 sierpień 2018 20:30

Po wakacjach zebrała się Rada Miejska Inowrocławia. Jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia było wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu bieżącego roku. Prezydent Ryszard Brejza pochwalił się uzyskaniem 18 mln zł nadwyżki.

Na koniec czerwca Miasto osiągnęło dochody w kwocie 165 mln zł, co stanowi 48,5% planu rocznego. Wydatki natomiast ukształtowały się na poziomie 146 mln zł, w związku z czym nadwyżka budżetowa wyniosła 18 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała informację Prezydenta Miasta Inowrocławia o przebiegu wykonania budżetu. Według projektu budżetu miasta na rok 2018, przewidywany deficyt ma wynieść blisko 27 mln zł.

 

Dobre wyniki za pierwsze półrocze mogą wskazywać, że ostatecznie bilans ten będzie lepszy i być może uda się uzyskać zrównoważony budżet. Jak informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Podczas pierwszego półrocza br. zrealizowano szereg inwestycji. Z budżetu miasta sfinansowano m.in. przebudowę ul. Jagiełły, remont ul. B. Chrobrego, remont ul. Budowlanej, inwestycję w rejonie ul. Św. Ducha i ul. Mieszka I, budowę łącznika ulic Dankowskiego i Okrężek, remonty chodników o łącznej powierzchni 280 m2, przebudowę alejek na terenie tężni solankowej, zakup elektronicznej stacji meteorologicznej, modernizację budynków czy inwestycje w placówkach oświatowych. W wydatkach inwestycyjnych mieszczą się także projekty budowlane nadchodzących inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.