Jesteś tutaj: HomeInowrocławNadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Nadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 sierpień 2018 20:30

Po wakacjach zebrała się Rada Miejska Inowrocławia. Jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia było wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu bieżącego roku. Prezydent Ryszard Brejza pochwalił się uzyskaniem 18 mln zł nadwyżki.

Na koniec czerwca Miasto osiągnęło dochody w kwocie 165 mln zł, co stanowi 48,5% planu rocznego. Wydatki natomiast ukształtowały się na poziomie 146 mln zł, w związku z czym nadwyżka budżetowa wyniosła 18 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała informację Prezydenta Miasta Inowrocławia o przebiegu wykonania budżetu. Według projektu budżetu miasta na rok 2018, przewidywany deficyt ma wynieść blisko 27 mln zł.

 

Dobre wyniki za pierwsze półrocze mogą wskazywać, że ostatecznie bilans ten będzie lepszy i być może uda się uzyskać zrównoważony budżet. Jak informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Podczas pierwszego półrocza br. zrealizowano szereg inwestycji. Z budżetu miasta sfinansowano m.in. przebudowę ul. Jagiełły, remont ul. B. Chrobrego, remont ul. Budowlanej, inwestycję w rejonie ul. Św. Ducha i ul. Mieszka I, budowę łącznika ulic Dankowskiego i Okrężek, remonty chodników o łącznej powierzchni 280 m2, przebudowę alejek na terenie tężni solankowej, zakup elektronicznej stacji meteorologicznej, modernizację budynków czy inwestycje w placówkach oświatowych. W wydatkach inwestycyjnych mieszczą się także projekty budowlane nadchodzących inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.