Jesteś tutaj: HomeInowrocławNadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Nadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 sierpień 2018 20:30

Po wakacjach zebrała się Rada Miejska Inowrocławia. Jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia było wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu bieżącego roku. Prezydent Ryszard Brejza pochwalił się uzyskaniem 18 mln zł nadwyżki.

Na koniec czerwca Miasto osiągnęło dochody w kwocie 165 mln zł, co stanowi 48,5% planu rocznego. Wydatki natomiast ukształtowały się na poziomie 146 mln zł, w związku z czym nadwyżka budżetowa wyniosła 18 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała informację Prezydenta Miasta Inowrocławia o przebiegu wykonania budżetu. Według projektu budżetu miasta na rok 2018, przewidywany deficyt ma wynieść blisko 27 mln zł.

 

Dobre wyniki za pierwsze półrocze mogą wskazywać, że ostatecznie bilans ten będzie lepszy i być może uda się uzyskać zrównoważony budżet. Jak informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Podczas pierwszego półrocza br. zrealizowano szereg inwestycji. Z budżetu miasta sfinansowano m.in. przebudowę ul. Jagiełły, remont ul. B. Chrobrego, remont ul. Budowlanej, inwestycję w rejonie ul. Św. Ducha i ul. Mieszka I, budowę łącznika ulic Dankowskiego i Okrężek, remonty chodników o łącznej powierzchni 280 m2, przebudowę alejek na terenie tężni solankowej, zakup elektronicznej stacji meteorologicznej, modernizację budynków czy inwestycje w placówkach oświatowych. W wydatkach inwestycyjnych mieszczą się także projekty budowlane nadchodzących inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

  16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

 • Pamięci premiera Olszewskiego

  W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.