Jesteś tutaj: HomeInowrocławNadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Nadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 sierpień 2018 20:30

Po wakacjach zebrała się Rada Miejska Inowrocławia. Jednym z tematów poniedziałkowego posiedzenia było wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu bieżącego roku. Prezydent Ryszard Brejza pochwalił się uzyskaniem 18 mln zł nadwyżki.

Na koniec czerwca Miasto osiągnęło dochody w kwocie 165 mln zł, co stanowi 48,5% planu rocznego. Wydatki natomiast ukształtowały się na poziomie 146 mln zł, w związku z czym nadwyżka budżetowa wyniosła 18 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała informację Prezydenta Miasta Inowrocławia o przebiegu wykonania budżetu. Według projektu budżetu miasta na rok 2018, przewidywany deficyt ma wynieść blisko 27 mln zł.

 

Dobre wyniki za pierwsze półrocze mogą wskazywać, że ostatecznie bilans ten będzie lepszy i być może uda się uzyskać zrównoważony budżet. Jak informuje Urząd Miasta Inowrocławia - Podczas pierwszego półrocza br. zrealizowano szereg inwestycji. Z budżetu miasta sfinansowano m.in. przebudowę ul. Jagiełły, remont ul. B. Chrobrego, remont ul. Budowlanej, inwestycję w rejonie ul. Św. Ducha i ul. Mieszka I, budowę łącznika ulic Dankowskiego i Okrężek, remonty chodników o łącznej powierzchni 280 m2, przebudowę alejek na terenie tężni solankowej, zakup elektronicznej stacji meteorologicznej, modernizację budynków czy inwestycje w placówkach oświatowych. W wydatkach inwestycyjnych mieszczą się także projekty budowlane nadchodzących inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu