Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny woli masło z Inowrocławia, a olej z Kruszwicy

Radny woli masło z Inowrocławia, a olej z Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 02 kwiecień 2013 01:05

Radny miejski Henryk Procek z dużym entuzjazmem przyjął stanowisko młodzieżówek partyjnych, które zachęcają do wspierania polskiej gospodarki przez kupowanie polskich produktów.

 

Osobiście mając do wyboru produkt krajowy i zagraniczny, jeżeli jakość i cena są zbliżone, wybieram ten pierwszy. Idąc dalej, zamiast masła z Mazur wybieram to z Inowrocławia. Olej natomiast kupuję "Kujawski" z sąsiedniej Kruszwicy. Patriotyzm lokalny w XXI w. należy wyrażać na zakupach – wyjaśnia nam radny Henryk Procek.

 

Bydgoskie młodzieżówki zaapelowały do parlamentarzystów i radnych z całego regionu o wsparcie inicjatywy propagowania patriotyzmu ekonomicznego. O tym czy ta inicjatywa się powiedzie wiele zależy od nas konsumentów, gdyż decydować będą tutaj nasze codzienne wybory. Miejmy jednak świadomość, że świadome robienie zakupów w realny pozwoli wspierać polskie i regionalne miejsca pracy. Ważne jest to w szczególności, w okresie dość szybko rosnącego poziomu bezrobocia.

 

Radny Procek wyraża także nadzieje, że bydgoskie młodzieżówki zainteresują się tematem budowania metropolii także w oparciu o Inowrocław - Młodzi z Bydgoszczy powinni zainteresować się również ograniczeniami terytorialnymi przyszłego obszaru metropolitarnego. Mała metropolia, to małe możliwości! Inowrocław czeka na Bydgoszcz!

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu