Jesteś tutaj: HomeInowrocławOtwarcie obwodnicy Inowrocławia (wideo)

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 kwiecień 2013 00:00

Prezydent Bronisław Homorowski oraz premier Donald Lusk otworzyli dzisiaj obwodnicę Inowrocławia – Obiecałem wam trzy lata temu w Inowrocławiu obwodnicę, a dzisiaj mam ją zaszczyt otworzyć - mówił prezydent.

 

1 kwietnia przywykliśmy do tego, że pojawiają się w mediach publikacje które przedstawiają wymyślone fakty. W wielu krajach świata tego dnia obchodzony jest bowiem od średniowiecza Prima aprillis, czyli dzień żartów, do którego aktywnie włączają się także środki masowego przekazu.

 

W tym duchu został przygotowany także prezentowany wyżej materiał filmowy przedstawiający obwodnicę Inowrocławia, który zrealizowali lokalni działacze Solidarnej Polski. Nie wszystko tu jest jednak żartem, gdyż przedstawione na nagrnaniu obietnice faktycznie miały miejsce.

 

W lipcu 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski walczył o tę funkcję z Jarosławem Kaczyńskim. W ostatnim dniu kampanii obaj politycy udali się do naszego regionu. Kaczyński gościł na nakielskim rynku, a Komorowski w inowrocławskich solankach. Prezydentowi towarzyszyli czołowi politycy partii rządzącej, którzy wraz z nim obiecywali mieszkańcom Inowrocławia obwodnicę. Od tego czasu minęły już 3 lata, a cały czas brak terminu, w którym inwestycja miała by zostać zrealizowana.

 

Prima aprillisowy materiał prowadzi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu