Jesteś tutaj: HomeInowrocławIrańczyk przejmuje Irenę

Irańczyk przejmuje Irenę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 marzec 2013 11:57

Huta Szkła Gospodarczego ,,Irena” w najbliższych dniach ma zostać sprzedana Irańczykowi Hassanowi. W niedługim czasie zakład ma rozpocząć pracę i zatrudnić około 60 osób. To bardzo dobra wiadomość dla gospodarki Inowrocławia.

Huta sprzedana ma być za niecałe 10 milionów złotych. Nabywca wpłacił już pół milionowe wadium i w przyszłym tygodniu planowane jest podpisane umowy sprzedaży.

 

Zamknięcie huty ,,Irena” oznaczało utratę pracy przez 200 osób, duża część tej załogi do dzisiaj nie znalazła nowego miejsca zatrudnienia. Inwestycja, którą chce poczynić irański inwestor części z nich daje nadzieje na powrót do pracy.

 

Pod koniec lutego bez pracy w powiecie inowrocławskim było ponad 16 tys. ludzi (wskaźnik bezrobocia 24,8%). Co może jednak najbardziej martwić, że od początku roku do końca lutego bezrobocie na tym terytorium wzrosło o ponad tysiąc osób (około 600 przez styczeń i 450 przez luty).

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu