Jesteś tutaj: HomeInowrocławWiększe uprawnienia prezydenta, czy zgodne z prawem

Większe uprawnienia prezydenta, czy zgodne z prawem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 marzec 2013 14:02

W poniedziałek Rada Miejska Inowrocławia zdecydowała, że prezydent miasta będzie mógł podejmować decyzje o sprzedaży lub dzierżawie nieruchomościami należącymi do gminy bez zgody radnych.

Do tej pory każdorazowo decyzję w sprawie sprzedaży nieruchomości musiała podejmować na posiedzeniu Rada Miejska. Większe kompetencje prezydenta mają być uzasadnione wyrokiem Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który zdecydował, że rolą Rad Gmin jest tylko ustalanie zasad rozporządzania nieruchomościami miejskimi, a samym zarządzaniem nimi powinien zajmować się wójt, burmistrz bądź prezydent.

Wokół tej kwestii pojawiają się jednak duże wątpliwości, więc nie wykluczone, że poniedziałkową uchwałę unieważni w trybie nadzoru wojewoda.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu