Jesteś tutaj: HomeInowrocławKonflikt związkowców z Sodą, interweniowała policja

Konflikt związkowców z Sodą, interweniowała policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 marzec 2013 18:39

Wypowiedzi przedstawicieli spółki Soda Polska na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w pewnym stopniu mogły uspokoić opinie publiczną co do przyszłości zakładów Soda-Mątwy w Inowrocławiu i Janikosoda w Janikowie. Cały czas jednak funkcjonuje pogotowie strajkowe, a dzisiaj doszło do konfliktu w kwestii flag.

 

Od kilku dni budynek firmy Soda-Mątwy był oflagowany emblematami związkowymi. Bo chodź CIECH planuje inwestycje (sesja Rady Miejskiej była poświęcona głównie wyrażeniem zgody na wpisanie terenów zakładu do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), to związkowcy mają uzasadnione obawy, że dojdzie do kolejnych zwolnień. Sam przedstawiciel firmy Soda Polska w czasie obrad przyznał, że inwestycje mają na celu ratowanie zakładu, zatem nie ma pewności, ze kolejnych zwolnień nie będzie.

 

Dzisiaj flagi zostały usunięte z przed budynku zakładu Soda-Mątwy przez pracowników ochrony. Związkowcy o tym fakcie poinformowali policję, uważając działania pracodawcy za nielegalne. Policja zwróciła zarekwirowane flagi pracownikom.

 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim wynosi obecnie około 25%. Mimo, że radni poparli wniosek o ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej jednogłośnie, wielu z nich ma obawy, czy CIECH będzie wstanie przeprowadzić zapowiadane inwestycje.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu