Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzworonożny policjant wychodzi na ulice Inowrocławia

Czworonożny policjant wychodzi na ulice Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 20 marzec 2013 12:30

Boss to imię owczarka niemieckiego, który rozpoczyna swoją służbę w inowrocławskiej policji. Do realizacji swoich zadań czworonóg przygotowywał się przez pięć miesięcy w ośrodku szkoleniowym w Sułkowicach. Swoimi umiejętnościami wspierać będzie on Wydział Patrolowo-Interwencyjny.

Jak się dowiadujemy dwuletni owczarek w swojej grupie szkoleniowej był wyraźnym liderem, stąd też zdecydowano się mu nadać imię Boss.

To bardzo mądre zwierzę. Na kursie szybko się uczył i jako pierwszy wykonywał polecenia z należytą starannością. Dlatego, że pasjonują mnie psy, łatwo złapałem z nim kontakt i stałem się jego opiekunem. Przypadliśmy sobie do gustu – wyjaśnia aps. Waldemar Gromada, który jest opiekunem Bossa.

 

Do jego zadań będzie przeszukiwanie terenu oraz pościg za sprawcą przestępstw. W Inowrocławiu służy pięć psów służbowych.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu