Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Radny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 kwiecień 2018 00:58

Zdaniem radnego Macieja Basińskiego z komisji Rady Miejskiej Inowrocławia nie ma większego pożytku, bowiem z dyskusjami toczącymi się na nich nikt i tak się nie liczy, za to ich funkcjonowanie generuje koszty dla podatników. Dlatego radny wystąpił z oficjalnym wnioskiem o zlikwidowanie wszystkich komisji, poza komisją rewizyjną (jej byt wymagany jest przez ustawę).

Radnego do złożenia takiego wniosku skłoniły wydarzenia z ostatniej sesji, na której zapadła decyzja o przenosinach pomnika Obrońców Inowrocławia. Pierwotnie na komisji ten zamiar został jednak negatywnie zaopiniowany - Przed wyżej wymienioną sesją odbyła się Komisja Statutowa i Nazewnictwa. Opinia Komisji w sprawie przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia była negatywna. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a jedna radna na Komisję nie przybyła.

Po upływie około dwóch godzin, na sesję, na której odbyło się głosowanie dot. projektu uchwały przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia, nieobecną na obradach Komisji, radną dowieziono, a radni, którzy się wstrzymali od głosu, już byli za – uzasadnia swój wniosek radny Basiński.

 

Dodatkowo dochodzi aspekt z dodatkami do diet dla osób funkcyjnych w komisjach. W przypadku Inowrocławia są to radni związani z koalicją rządzącą. Dzięki przewodniczeniu lub byciu zastępcą przewodniczącego komisji, mogą liczyć na wyższe o kilkaset złotych diety.

 

Według radnego Macieja Basińskiego zaoszczędzone na tych dodatkach pieniądze można by spożytkować z większym pożytkiem dla mieszkańców, chociażby na naprawę chodników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.