Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Radny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 kwiecień 2018 00:58

Zdaniem radnego Macieja Basińskiego z komisji Rady Miejskiej Inowrocławia nie ma większego pożytku, bowiem z dyskusjami toczącymi się na nich nikt i tak się nie liczy, za to ich funkcjonowanie generuje koszty dla podatników. Dlatego radny wystąpił z oficjalnym wnioskiem o zlikwidowanie wszystkich komisji, poza komisją rewizyjną (jej byt wymagany jest przez ustawę).

Radnego do złożenia takiego wniosku skłoniły wydarzenia z ostatniej sesji, na której zapadła decyzja o przenosinach pomnika Obrońców Inowrocławia. Pierwotnie na komisji ten zamiar został jednak negatywnie zaopiniowany - Przed wyżej wymienioną sesją odbyła się Komisja Statutowa i Nazewnictwa. Opinia Komisji w sprawie przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia była negatywna. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a jedna radna na Komisję nie przybyła.

Po upływie około dwóch godzin, na sesję, na której odbyło się głosowanie dot. projektu uchwały przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia, nieobecną na obradach Komisji, radną dowieziono, a radni, którzy się wstrzymali od głosu, już byli za – uzasadnia swój wniosek radny Basiński.

 

Dodatkowo dochodzi aspekt z dodatkami do diet dla osób funkcyjnych w komisjach. W przypadku Inowrocławia są to radni związani z koalicją rządzącą. Dzięki przewodniczeniu lub byciu zastępcą przewodniczącego komisji, mogą liczyć na wyższe o kilkaset złotych diety.

 

Według radnego Macieja Basińskiego zaoszczędzone na tych dodatkach pieniądze można by spożytkować z większym pożytkiem dla mieszkańców, chociażby na naprawę chodników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Walka z nienawiścią bardziej pod publiczkę niż na serio

  Zabójstwo prezydenta Gdańska wstrząsnęło na tyle Polakami, iż zaczęto dyskutować o tym, czy nie przekroczono już pewnych granic w debacie publicznej oraz o potrzebie walki z szeroko pojętym ,,hejtem”. Problem w tym, że wywołało to kolejny spór, w którym obozy polityczne wzajemnie się oskarżają o to kto jest gorszy i bardziej nienawidzi drugich.

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.