Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Radny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 kwiecień 2018 00:58

Zdaniem radnego Macieja Basińskiego z komisji Rady Miejskiej Inowrocławia nie ma większego pożytku, bowiem z dyskusjami toczącymi się na nich nikt i tak się nie liczy, za to ich funkcjonowanie generuje koszty dla podatników. Dlatego radny wystąpił z oficjalnym wnioskiem o zlikwidowanie wszystkich komisji, poza komisją rewizyjną (jej byt wymagany jest przez ustawę).

Radnego do złożenia takiego wniosku skłoniły wydarzenia z ostatniej sesji, na której zapadła decyzja o przenosinach pomnika Obrońców Inowrocławia. Pierwotnie na komisji ten zamiar został jednak negatywnie zaopiniowany - Przed wyżej wymienioną sesją odbyła się Komisja Statutowa i Nazewnictwa. Opinia Komisji w sprawie przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia była negatywna. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a jedna radna na Komisję nie przybyła.

Po upływie około dwóch godzin, na sesję, na której odbyło się głosowanie dot. projektu uchwały przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia, nieobecną na obradach Komisji, radną dowieziono, a radni, którzy się wstrzymali od głosu, już byli za – uzasadnia swój wniosek radny Basiński.

 

Dodatkowo dochodzi aspekt z dodatkami do diet dla osób funkcyjnych w komisjach. W przypadku Inowrocławia są to radni związani z koalicją rządzącą. Dzięki przewodniczeniu lub byciu zastępcą przewodniczącego komisji, mogą liczyć na wyższe o kilkaset złotych diety.

 

Według radnego Macieja Basińskiego zaoszczędzone na tych dodatkach pieniądze można by spożytkować z większym pożytkiem dla mieszkańców, chociażby na naprawę chodników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Piaseczno oddaje Zawiszy walkower – do awansu zostało niewiele

  Planowany na najbliższą sobotę mecz pomiędzy Gryfem Piaseczno oraz Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku. Piłkarze z Krajny oddali mecz walkowerem. Oznacza to, że niebiesko-czarni będą w ten weekend pauzować.

 • Młodzieżowe reprezentacje trenują w Bydgoszczy

  Na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy ulicy Gdańskiej rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji piłkarskich U20 i U21. Trenerzy Jacek Magiera i Czesław Michniewicz na obiektach CWZS prowadzą treningi z piłkarzami powołanymi do kadr narodowych.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

 • Facebook szykuje kolejne zmiany. Odpowiedź na skandal z Cambridge Analitisc

  Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych. Weryfikację będą przechodzić również administratorzy stron z dużą liczbą fanów, co ma utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont. Zmiany są już w fazie testów, jeszcze wiosną mają zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Serwis Marka Zuckerberga będzie też nagradzać osoby, które zgłoszą nadużycia dotyczące wykorzystywania danych osobowych użytkowników. To kolejne zmiany będące pokłosiem skandalu Cambridge Analytica.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.