Jesteś tutaj: HomeInowrocławAnna Bańkowska i Leszek Miler chcą interwencji rządu w sprawie CIECH

Anna Bańkowska i Leszek Miler chcą interwencji rządu w sprawie CIECH

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 marzec 2013 17:33

Związkowcy skarżą się, że grupa CIECH nie prowadzi z nimi dialogu. Interwencje w tej sprawie u premiera rządu podejmuje przewodniczący SLD Leszek Miler i posłanka Anna Bańkowska. Zakłady należące do CIECH w Janikowie i Inowrocławiu, są jednym z największych pracodawców w powiecie.

Z jednej strony pojawiają się informacje o problemach CIECH- z drugiej strony firma planuje zainwestować ponad 200 mln złotych w zakłady Soda-Mątwy w Inowrocławiu.

 

W tej sprawie skierowano do Urzędu Miasta wniosek, aby gmina wsparła starania CIECH SA o wpisanie zakładów do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co by pozwoliło funkcjonowanie zakładu na specjalnych przywilejach. Pojawiają się jednak także informacje o planach zwolnienia kilku pracowników przez zakłady w Mątwach, stąd też niepokój. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza w tej sprawie zwołał na poniedziałek nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej. Być może pojawia się na niej przedstawiciele CIECH-u.

 

Interpelacje do premiera w sprawie zakładów CIECH w powiecie inowrocławskim skierowali parlamentarzyści SLD Anna Bańkowska i były premier Leszek Miler. Pytają oni o możliwość podjęcia dialogu po przez rząd pomiędzy CIECH-em a związkowcami. Posłowie wyrażają także niepokój o przyszłość zakładów w Janikowie, który być może podzielić los innej firmy podlegającej pod CIECH, bydgoski Zachem, który jest obecnie likwidowany.

 

W ostatnim czasie w powiecie inowrocławskim notuje się dość szybki wzrost bezrobocia. Obecnie pracy poszukuje już ponad 16 tys. osób. Warto zauważyć także, że od początku roku do końca lutego przybyło ponad tysiąc bezrobotnych (w styczniu ponad 600 osób i w lutym ponad 400).

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu