Jesteś tutaj: HomeInowrocławRolnicy zablokowali rondo Solidarności

Rolnicy zablokowali rondo Solidarności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 14 marzec 2013 18:11

W całej Polsce odbył się dzisiaj strajk ostrzegawczy zorganizowany przez Solidarność Rolników. W Inowrocławiu przez 15 minut blokowano rondo Solidarności.

Po godzinie 11 do miasta wjechały ciągniki, które udały się w kierunku ronda, gdzie trwała kilkunastominutowa blokada. Nie jest zbyt ruchliwe miejsce w Inowrocławiu, dlatego protest nie przyniósł większych utrudnień w ruchu. Taka była zresztą intencja organizatorów - Jest to strajk ostrzegawczy, chcemy zakomunikować, że sytuacja zmierza w złym kierunku – wyjaśnia nam Janusz Walczak.

 

Rolnicy walczą przede wszystkim o uchronienie państwowej ziemi przed sprzedażom obcokrajowcom. Ponadto wyrażono sprzeciw wobec planów likwidacji KRUS. Jeżeli strona rządowa nie podejmie dialogu, w całym kraju można się spodziewać dużo bardziej dotkliwych form protestu.

 

W ubiegłym roku na dwa dni ciągniki zablokowały główną arterie w Bydgoszczy. Warto przypomnieć, że o problemom polskiego rolnictwa poświęcona była konferencja, która w lutym zorganizowana została w Kruszwicy. Jej owocem było zdecydowane wystąpienia do premiera rządu.

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu