Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 luty 2018 16:04
Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony Fot: UM Inowrocław

Cztery skwery - na osiedlu Piastowskim i w Mątwach – staną się jeszcze w tym roku bardzo zielone. Miasto przystępuje do realizacji projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

 - Podczas spotkań z mieszkańcami na osiedlach wskazywano wiele miejsc, które powinny zostać zagospodarowane zielenią. Uważnie wsłuchiwałem się w te głosy i oto efekt. Szykujemy się do realizowania dużej inwestycji i chcę podkreślić, że Miasto poniesie jedynie połowę jej kosztów. Druga część środków będzie pochodziła z dotacji – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że Miasto podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

Projekt zakłada działania na czterech obszarach:

- pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka a Marulewską;

- pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a Długą;

- przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej;

- pomiędzy ul. Staropoznańską a Daniela Rakowicza.

 

Projekt dotyczy przede wszystkim wykonania: nasadzeń drzew, roślin płożących, kompozycji krzewów i rabat kwietno-bylinowych, żywopłotów, rabat kwietno-bylinowych, łąk kwietnych, trawników strzyżonych; dostawę i zamontowanie ławek, koszy na odpady, zamontowanie domków dla owadów i małych ssaków oraz budek lęgowych dla ptaków.

 

Dodatkowo w ramach własnych środków Miasta na obszarach pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a ul. Długą, przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej i pomiędzy ul. Staropoznańską a ul. Daniela Rakowicza zostaną wybudowane nowe i przebudowane istniejące alejki parkowe. W zielonym zakątku przy ul. Poznańskiej zostanie zamontowane oświetlenie parkowe, a siłownia na powietrzu stanie na terenie zielonym pomiędzy Bolesława Krzywoustego a ul. Długą.

 

Termin składania ofert do przetargu na utworzenie terenów zielonych w tych czterech obszarach miasta minął wczoraj. Do stworzenia wspomnianych zielonych zakątków zgłosiła się jedna firma – GARDENIA Tomasz Hernecki z Gniezna, która przedstawiła ofertę w łącznej kwocie 3.273.999,76 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Kujawy Zachodnie – mogą zachwycać

  Wielki poeta Jan Kasprowicz w swojej literaturze zachwycał się pięknem Kujaw wiosną. Paweł Kubalewski piękno kujawskiej ziemi pokazuje na ujęciach lotniczych. Żeby za dużo się już nie rozpisywać – zapraszamy do obejrzenia jego dzieła.

 • Jak jako województwo wykorzystaliśmy ostatnie 6 lat?

  Jesteśmy w roku granicznym dla obowiązywania Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku – jutro w ramach dyskusji o stanie województwa na Sejmiku Województwa, planowane jest podsumowanie tego dokumentu, zapewne dojdzie również do dyskusji na temat tego jak wykorzystaliśmy ostatnie lata, w tym również szansę jaką mogły dać fundusze unijne. Dyskusja może być nieco utrudniona, z uwagi na fakt obradowania w formie on-line.

Wiadomości z regionu