Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 luty 2018 16:04
Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony Fot: UM Inowrocław

Cztery skwery - na osiedlu Piastowskim i w Mątwach – staną się jeszcze w tym roku bardzo zielone. Miasto przystępuje do realizacji projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

 - Podczas spotkań z mieszkańcami na osiedlach wskazywano wiele miejsc, które powinny zostać zagospodarowane zielenią. Uważnie wsłuchiwałem się w te głosy i oto efekt. Szykujemy się do realizowania dużej inwestycji i chcę podkreślić, że Miasto poniesie jedynie połowę jej kosztów. Druga część środków będzie pochodziła z dotacji – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że Miasto podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

Projekt zakłada działania na czterech obszarach:

- pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka a Marulewską;

- pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a Długą;

- przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej;

- pomiędzy ul. Staropoznańską a Daniela Rakowicza.

 

Projekt dotyczy przede wszystkim wykonania: nasadzeń drzew, roślin płożących, kompozycji krzewów i rabat kwietno-bylinowych, żywopłotów, rabat kwietno-bylinowych, łąk kwietnych, trawników strzyżonych; dostawę i zamontowanie ławek, koszy na odpady, zamontowanie domków dla owadów i małych ssaków oraz budek lęgowych dla ptaków.

 

Dodatkowo w ramach własnych środków Miasta na obszarach pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a ul. Długą, przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej i pomiędzy ul. Staropoznańską a ul. Daniela Rakowicza zostaną wybudowane nowe i przebudowane istniejące alejki parkowe. W zielonym zakątku przy ul. Poznańskiej zostanie zamontowane oświetlenie parkowe, a siłownia na powietrzu stanie na terenie zielonym pomiędzy Bolesława Krzywoustego a ul. Długą.

 

Termin składania ofert do przetargu na utworzenie terenów zielonych w tych czterech obszarach miasta minął wczoraj. Do stworzenia wspomnianych zielonych zakątków zgłosiła się jedna firma – GARDENIA Tomasz Hernecki z Gniezna, która przedstawiła ofertę w łącznej kwocie 3.273.999,76 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

  Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

  Etykiety: Fifa U20
 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20

Wiadomości sportowe

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT
 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.