Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 luty 2018 16:04
Inowrocław chce być jeszcze bardziej zielony Fot: UM Inowrocław

Cztery skwery - na osiedlu Piastowskim i w Mątwach – staną się jeszcze w tym roku bardzo zielone. Miasto przystępuje do realizacji projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

 - Podczas spotkań z mieszkańcami na osiedlach wskazywano wiele miejsc, które powinny zostać zagospodarowane zielenią. Uważnie wsłuchiwałem się w te głosy i oto efekt. Szykujemy się do realizowania dużej inwestycji i chcę podkreślić, że Miasto poniesie jedynie połowę jej kosztów. Druga część środków będzie pochodziła z dotacji – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy, że Miasto podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie projektu pod nazwą „Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój terenów zielonych w Inowrocławiu”.

Projekt zakłada działania na czterech obszarach:

- pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka a Marulewską;

- pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a Długą;

- przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej;

- pomiędzy ul. Staropoznańską a Daniela Rakowicza.

 

Projekt dotyczy przede wszystkim wykonania: nasadzeń drzew, roślin płożących, kompozycji krzewów i rabat kwietno-bylinowych, żywopłotów, rabat kwietno-bylinowych, łąk kwietnych, trawników strzyżonych; dostawę i zamontowanie ławek, koszy na odpady, zamontowanie domków dla owadów i małych ssaków oraz budek lęgowych dla ptaków.

 

Dodatkowo w ramach własnych środków Miasta na obszarach pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a ul. Długą, przy ul. Poznańskiej na wysokości ul. Fabrycznej i pomiędzy ul. Staropoznańską a ul. Daniela Rakowicza zostaną wybudowane nowe i przebudowane istniejące alejki parkowe. W zielonym zakątku przy ul. Poznańskiej zostanie zamontowane oświetlenie parkowe, a siłownia na powietrzu stanie na terenie zielonym pomiędzy Bolesława Krzywoustego a ul. Długą.

 

Termin składania ofert do przetargu na utworzenie terenów zielonych w tych czterech obszarach miasta minął wczoraj. Do stworzenia wspomnianych zielonych zakątków zgłosiła się jedna firma – GARDENIA Tomasz Hernecki z Gniezna, która przedstawiła ofertę w łącznej kwocie 3.273.999,76 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Po paralekkoatletycznym Grand Prix

    Były to pierwsze zorganizowane w Polsce zawody z cyklu paralekkoatletycznego Grand Prix. Bydgoszcz znalazła się w wśród tegorocznych gospodarzy razem z Dubajem, Pekinem czy Paryżem. Przez trzy dni (piątek – niedziela) na stadionie Zawiszy zmagało się sportowo ponad 500 niepełnosprawnych sportowców z 34 krajów.

  • Zawisza remisuje z IV ligowcem z warmińsko-mazurskiego

    W trzeciej grze kontrolnej przed nowym sezonem Zawisza Bydgoszcz podejmował IV ligowego Jezioraka Iławę, który będzie zmagał się jednak w rozgrywkach w sąsiednim województwie. Mecz ten zakończył się remisem.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.