Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Z Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 05 marzec 2013 18:47

Posłanka Iwona Kozłowska skierowała do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapytanie, w którym pyta o możliwość przywrócenia pociągów pasażerskich na linie kolejową Inowrocław – Kruszwica – Mogilno.

Obecnie na odcinku Inowrocław Rąbinek – Rożniaty – Kruszwica odbywa się ruch towarowy. Dalej linia kolejowa jest nieprzejezdna. Posłankę o podjęcie działań w tej sprawie poproszono na jednym ze spotkań z mieszkańcami.

 

Samorządowcy patrzą już na ten pomysł jednak z większym dystansem. Stacja kolejowa w Kruszwicy mieści się na obrzeżach miasta, zatem nie jest to dogodne miejsce dla mieszkańców. Bardzo dobrze w tym mieście funkcjonuje z kolei NKA Kruszwica, przewoźnik autobusowy, z którym ciężko było by konkurować kolei. Samo dostosowanie torów do ruchu pasażerskiego kosztowało by jednak miliony.

Tory kolejowe w Kruszwicy są ważne jednak dla przemysłu, który wykorzystuje je w ruchu towarowym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas