Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Z Inowrocławia i Mogilna do Kruszwicy pociągiem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 05 marzec 2013 18:47

Posłanka Iwona Kozłowska skierowała do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zapytanie, w którym pyta o możliwość przywrócenia pociągów pasażerskich na linie kolejową Inowrocław – Kruszwica – Mogilno.

Obecnie na odcinku Inowrocław Rąbinek – Rożniaty – Kruszwica odbywa się ruch towarowy. Dalej linia kolejowa jest nieprzejezdna. Posłankę o podjęcie działań w tej sprawie poproszono na jednym ze spotkań z mieszkańcami.

 

Samorządowcy patrzą już na ten pomysł jednak z większym dystansem. Stacja kolejowa w Kruszwicy mieści się na obrzeżach miasta, zatem nie jest to dogodne miejsce dla mieszkańców. Bardzo dobrze w tym mieście funkcjonuje z kolei NKA Kruszwica, przewoźnik autobusowy, z którym ciężko było by konkurować kolei. Samo dostosowanie torów do ruchu pasażerskiego kosztowało by jednak miliony.

Tory kolejowe w Kruszwicy są ważne jednak dla przemysłu, który wykorzystuje je w ruchu towarowym.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu