Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław wywiesi flagi 1 marca

Inowrocław wywiesi flagi 1 marca

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 luty 2013 17:20

W piątek obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Wyklętych, którzy mimo zakończenia II wojny światowej toczyli boje z sowieckim okupantem. Bardzo prawdopodobne, że tak jak przed rokiem ich pamięć uczci Miasto Inowrocław.

Radny Jarosław Mrówczyński wystąpił w poniedziałek z interpelacją, w której apelował o wywieszenie flag przez Urząd Miasta. Prosił także, aby do akcji włączyło się starostwo powiatowe oraz gmina wiejska Inowrocław.

 

Oficjalnej informacji z magistratu nie mamy, jednakże bardzo prawdopodobne, że tak jak przed rokiem samorząd miejski udekoruje swoje budynki biało-czerwonymi flagami.

 

Ubolewam, że przed rokiem do akcji nie włączyło się starostwo – powiedział nam radny Mrówczyński.

 


O wywieszenie flag apeluje także Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta. Z tego powodu ogłoszony został konkurs, w którym wystarczy wywiesić flagę w dniu 1 marca i jej zdjęcie wysłać na adres torunium@wp.pl Autorzy najlepszy zdjęć mogą liczyć na nagrody książkowe.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu