Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław chce S15 w ramach ZIT

Inowrocław chce S15 w ramach ZIT

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 luty 2013 19:11

W ubiegłym tygodniu poseł PO Tomasz Lenz, lider tej partii w województwie kujawsko-pomorskim zapowiedział, że jeżeli wynegocjowane przez przywódców państw budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 wejdą w życie, to budowa drogi ekspresowej S15 znajdzie się na liście rezerwowej. Prezydent Ryszard Brejza trzyma rękę na pulsie i szuka alternatywnych rozwiązań dla realizacji inwestycji.

 

Znalezienie się S15 na liście rezerwowej oznacza, że inwestycja może zostać zrealizowana do 2020 roku pod warunkiem, że nie uda się zrealizować innych inwestycji. Należy dlatego być przygotowanym na taką możliwość z dokumentacją projektową – wyjaśnił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Tomasz Lenz. Dla województwa obecnie priorytetem jest bowiem droga ekspresowa S5 – podkreśla Lenz.

 

Prezydent Ryszard Brejza będzie przekonywał władze wojewódzkie, w tym marszałka Piotra Całbeckiego, aby rozbudowa drogi krajowej nr 15 na odcinku kujawsko-pomorskim odbyła się w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Bydgoszcz i Toruń na ten cel mają otrzymać 60 mln euro.

 

ZIT nie dla Inowrocławia

Problemem mogą się okazać tutaj wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zakładające, że pieniądze w ramach ZIT dla naszego województwa mają być wykorzystane tylko i wyłącznie na wspólne projekty Bydgoszczy i Torunia. Ta propozycja MRR spotkała się z dużą krytyką środowisk bydgoskich. Pozytywnie to rozwiązanie oceniają natomiast politycy związani z Toruniem oraz Zarząd Wojewódzki Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj poparcie dla tych zapisów udzieliła Rada Miasta Torunia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu