Jesteś tutaj: HomeInowrocław Kto ma wpływ na decyzje w szpitalu?

Kto ma wpływ na decyzje w szpitalu?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 luty 2013 15:59

Część radnych miejskich za likwidację oddziału rehabilitacyjnego inowrocławskiego szpitala obarcza PSL i SLD, które rządzą starostwem będącym organem prowadzącym szpitala. Wicestarosta twierdzi jednak, że politycy nie prowadzą nacisków na dyrektora szpitala.

 

Dlaczego żaden poseł z PSL ani SLD nie interweniował w imieniu swoich partyjnych kolegów, aby NFZ przeznaczył większe środki. A może władze powiatu zwracały się z takim apelem do Pani poseł Anny Bańkowskiej i posła Eugeniusza Kłopotka, ale kolokwialnie mieli nasz szpital gdzieś? - pisze na swoim blogu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota. Zobacz cały wpis

 

To nie jest ze szkodą dla społeczeństwa – odpowiada nam wicestarosta z nadania SLD Włodzimierz Figas - Czasami trzeba spojrzeć trzeba też na aspekty ekonomiczne. Decyzję podejmuje jednak dyrektor szpitala, starostwo na niego nie wpływa.

 

Szotę to tłumaczenie jednak nie przekonuje – Pod uchwałą zarządu powiatu o restrukturyzacji i zwolnieniach znajduje się nazwisko Pana Figasa.

 

Oddział rehabilitacji w Inowrocławiu mógłby funkcjonować, gdyby Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył szpitalowi większe środki. Interwencję w funduszu zapowiedział poseł Tomasz Latos - Będę chciał tą sprawę jak najszybciej wyjaśnić.

 

Za kilka dni pracę straci około 60 osobowy personel oddziału, a mieszkańcy Inowrocławia najbliższy oddział rehabilitacyjny będą mieli dopiero w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu