Jesteś tutaj: HomeInformatorPort Lotniczy Bydgoszcz

Port Lotniczy Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Niezbędnik wtorek, 07 kwiecień 2015 16:38

Jedyne lotnisko pasażerskie w województwie kujawsko-pomorskim. Jego początki sięgają już okresu I światowej, gdy wybudowano lotnisko na potrzeby armii niemieckiej. Po II wojnie światowej przez pewien okres lotnisko służyło celom pasażerskim. Reaktywacja portu lotniczego nastąpiła w roku 2004.

Dzisiaj PLB obsługuje loty codziennie. Do stałych przewoźników obecnych w Bydgoszczy należy niemiecka Lufthansa oferująca połączenie z dużym portem lotniczym we Frankfurcie oraz irlandzkie linie lotnicze Ryanair, które wykonują loty głównie na wyspy brytyjskie.

 

Szczegółowe informacje o połączeniach i lotnisku dostępne są na stronie – www.plb.pl

 

Port Lotniczy ulokowany jest na południowych obrzeżach Bydgoszczy. Część infrastruktury lotniczej leży na terenie gminy Białe Błota. Samochodem dojechać można jadąc drogą krajową nr 5 w kierunku na Inowrocław. Lotnisko posiada płatny parking. Do portu dojedziemy miejskim autobusem linii nr 80.

 

Patronem lotniska jest Ignacy Jan Paderewski - mistrz fortepianu, działacza Polonii w USA, premier rządu w II Rzeczypospolitej.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów