Jesteś tutaj: HomeSportOlimpia Wtelno nie była łatwym rywalem dla Zawiszy

Olimpia Wtelno nie była łatwym rywalem dla Zawiszy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 22 październik 2016 16:07

W meczu 9 kolejki B-klasy Zawisza Bydgoszcz podejmował w Potulicach Olimpie Wtelno. Był to na pewno mecz ciekawy, bowiem walka o punkty toczyła się właściwie do samego końca meczu. Ostatecznie jednak kolejne zwycięstwo z rzędu trafiło na konto Zawiszy.

Od pierwszym minut meczu Zawisza miał optyczną przewagę, co w 7 minucie zamienił po rzucie rożnym Wojciech Ruczyński. Goście starali się wyrównać, ale niespecjalnie stanowili zagrożenie dla bramkarza gospodarzy Marcina Niwińskiego. Kolejną bramkę zdobyli jednak po 10 minutach ponownie gospodarze, po kilku zagraniach w po kilku rozegraniach w polu karnym gości. Po tych dwóch bramkach zaczęli rozkręcać się piłkarze Olimpii. W 34 minucie mogło być nawet 3:0, gdy Wojciech Ruczyński ograł bramkarza gości, w ostatniej chwili sytuację uratował jednak jeden z obrońców Olimpii.

W drugiej połowie gra była wyrównana, z lekkim wskazaniem na gości, którzy mieli sytuację, aby zdobyć gola kontaktowego. To jednak najgroźniejszą sytuację stworzyli niebiesko-czarni, ale fenomenalnie dwa groźne strzały Ruczyńskiego i Nikodema Kasperczaka wybronił Kacper Prusakowski.

Przez cały mecz doping prowadzili kibice Zawiszy.

Zawisza Bydgoszcz – Olimpia Wtelno 2:0 (2:0)

7 i 17 minuta – Wojciech Ruczyński

Skrót meczu do obejrzenia

Zawisza Bydgoszcz: Marcin Niwiński – Jarosław Lewandowski (70, Oskar Ziemba), Bartosz Stoppel, Sebastian Każuro, Patryk Szymański – Adam Wiśniewski > kapitan, Marcin Szmańkowski (56, Ernest Szumla), Patryk Błażejewicz, Sergiusz Kot (62, Przemysław Marchwant), Nikodem Kasperczak (80, Krzysztof Topoliński) – Wojciech Ruczyński. W kadrze meczowej: Jan Stypczyński.

Olimpia Wtelno: Roman Traczyk (46, Kacper Prusakowski) – Jakub Prusakowski, Tomasz Dzienisiewicz, Radosław Stożek, Mariusz Mucha – Jarosław Janowiak (67, Damian Stafiej), Kacper Opaczewski, Damian Piasecki (45, Damian Rybak), Maciej Misztela (75, Krystian Duszyński), Marcin Nowakowski, Łukasz Piasecki. W kadrze meczowej: Artur Kolankowski, Maciej Borowski, Marek Socha.