Jesteś tutaj: HomeSportBydgoskie pływaczki nie dały szans rywalkom

Bydgoskie pływaczki nie dały szans rywalkom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 18 lipiec 2016 22:05

Odbywające się na pływalni Aqua Lublin Mistrzostwa Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 zdominowały pływaczki MUKS Piętnastka Bydgoszczy, podopieczne trenera Roberta Strzałki. W sztafecie na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym, bydgoszczanki wręcz zdeklasowały konkurencję.

Sztafeta w składzie: Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek, Karolina Wolska i Nicole Frydrych wywalczyła złoty medal, uzyskując łączny czas 4:03.64. Drugie pływaczki Śląska Wrocław na pokonanie dystansu 4x100 metrów potrzebowały 4:08.13. Wynik zawodniczek MUKS Piętnastka Bydgoszcz był zaledwie o 0:00.72 gorszy od aktualnego rekordu Polski.

 

Sztafeta w tym samym składzie najwyższe trofeum zdobywała już trzykrotnie. Przed rokiem na zawodach w Olsztynie podczas Letnich Mistrzostw Polski, na basenie 25 metrowym w ramach ubiegłorocznych Zimowych Mistrzostw Polski oraz tegorocznych Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

 

- Zawody były ciężkie, ale wydaje mi się, że świetnie sobie poradziłyśmy i jesteśmy dumne z tego – powiedziała po zawodach Nicole Frydrych.

 

Jej koleżanka z drużyny, Kinga Paradowska zapowiedziała dalszą ciężką pracę - Ten sukces nas tylko motywuje. Będziemy nadal pracować i myślę, że z każdym rokiem będzie jeszcze lepiej.

 

 

Sztafeta bydgoskiego MUKS wywalczyła również srebro na dystansie 4x200 stylem dowolnym metrów z czasem 9:06.61 oraz 4x100 m stylem zmiennym, uzyskując rezultat 4:31.95.

 

Ceremonia wręczenia medali:

 

Zawody w Lublinie odbywały się w dniach 15-17 lipca.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line