Jesteś tutaj: HomeSportAstoria lepsza od outsaidera I ligi

Astoria lepsza od outsaidera I ligi

Napisane przez  Opublikowano w Sport środa, 03 luty 2016 23:04

Bydgoscy koszykarze zmazali plamę po porażce w Inowrocławi i pokonali ostatniw  tabeli GTK Gliwice.

Ostatnia bolesna porażka w derbach, późna godzina rozegrania spotkania oraz dzień powszedni sprawił, że na trybunach Artego Areny nie pojawiło się wielu kibiców. Zabrakło nawet Klubu Kibica, który wiernie dopingował swoich zawodników w ostatnich spotkaniach. Na dodatek mecz z outsaiderem ligowej tabeli także nie zachęcał do wyjścia z domów.

Być może właśnie to sprawiło, że bydgoszczanie od pierwszych minut nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W połowie pierwszej kwarty prowadzili już 18:5, a na dodatek na własną prośbę zagrał Hubert Mazur, który tydzień temu w Inowrocławiu doznał poważnej kontuzji po zdarzeniu jednym z rywali.

Humory miejscowym mogły dopisywać jeszcze w trzeciej kwarcie, kiedy podopieczni Konrada Kaźmierczyka prowadzili nawet 72:46. Astoria lubi jednak sprawiać miłe i negatywne niespodzianki. Bydgoszczanie pewni wygranej osiedli na laurach, a gliwiczanie zaczęli gonić rezultat.

Po skutecznej akcji Kacpra Radwańskiego, na trzy minuty przed końcem, na tablicy zrobiło się zaledwie 74:66, ale na szczęście na posterunku był Sebastian Laydych, który przesądził o zwycięstwie Asty. Bydgoszczanie po tym zwycięstwie zajmują siódme miejsce w I lidze.

Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 78:69 (24:15, 19:21, 29:10, 6:23)

Astoria: Laydych 16, Piotr Robak 14, Grod 12, Lewandowski 10, Mazur 10, Szyttenholm 7, Barszczyk 6, Fatz 2, Kutta 1, Łucka 0, Senski 0, Wardziński 0.

GTK: Paul 14, Załucki 14, Radwański 10, Wróbel 8, Stokłosa 6, Konsek 5, Fraś 4, Pluta 3, Podulka 3, Bodych 2