Jesteś tutaj: HomeSportZawisza Bydgoszcz wygrał w Chojnicach!

Zawisza Bydgoszcz wygrał w Chojnicach!

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 03 październik 2015 22:31

Kolejny dobry mecz zagrali piłkarze Zawiszy. Na trudnym terenie w Chojnicach zwyciężyli 2:0 i został liderem tabeli I ligi.

Przed meczem w składzie naszej drużyny mieliśmy jedno zaskoczenie. W miejsce Łukasza Sapeli do bramki wskoczył dotychczas rezerwowy Damian Węglarz. Skąd taka zmiana? - Nasz podstawowy bramkarz Łukasz Sapela na jednym z treningów doznał kontuzji i nie mógł zagrać w tym spotkaniu. Dlatego w Chojnicach musiał zagrać Damian Węglarz, który spisał się bez zarzutu. Cieszy mnie dobra rywalizacja wśród golkiperów - tłumaczył trener gości Daniel Osiński.

Sam sobotni pojedynek nie stał na wysokim poziomie. Bydgoszczanie od początku spotkania cofnęli się pod własną bramkę i przede wszystkim nastawili się na kontry. Jedna z nich w pierwszej połowie zakończyła się sukcesem.

Świetną akcję na skrzydle przeprowadził Sylwester Patejuk. Najpierw lewoskrzydłowy Zawiszy jednym zwodem oszukał dwóch zawodników gospodarzy, podał do Mici i popędził w pole karne. Zdążył akurat w sam czas, żeby kopnąć celnie piłkę.

Po przerwie Chojniczanka nadal groźnie atakowała, ale z akcji gospodarzy praktycznie nic nie wychodziło. Albo dobrze spisywała się defensywa Zawiszy lub raziła nieskuteczność piłkarzy z Chojnic. To zemściło się w samej końcówce spotkania. Kapitalne dośrodkowanie w 82. minucie zaliczył Blażo Igumanowić, który dośrodkował idealnie na głowę Szymona Lewickiego. Ten strzałem w długi róg ustalił wynik meczu. W ekipie gospodarzy zagrałi dwaj byli piłkarze naszego klubu - Paweł Zawistowski oraz Andrzej Rybski, ale obaj nie zaliczą tego spotkania do udanych.

- Chojnice to bardzo trudny teren. Zagraliśmy jeden z najcięższych pojedynków w tym sezonie, ale już myślimy o meczu z Dolcanem - cieszył się obrońca gości Krzysztof Nykiel.

Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)

0:1 - Sylwester Patejuk 32'

0:2 - Szymon Lewicki 84'

Składy:

Chojniczanka Chojnice: Damian Podleśny - Łukasz Kosakiewicz (54' Paul Grischok), Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Wojciech Lisowski, Andrzej Rybski (79' Dragan Jelić), Paweł Zawistowski, Bartłomiej Niedziela (69' Przemysław Czerwiński), Radosław Bartoszewicz, Tomasz Mikołajczak.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Piotr Stawarczyk, Krzysztof Nykiel, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović - Jakub Smektała (76' Jakub Łukowski), Kamil Drygas, Mica, Maciej Kona, Sylwester Patejuk (89' Damian Ciechanowski) - Szymon Lewicki (90+2' Arkadiusz Gajewski).

Żółte kartki: Wojciech Lisowski, Radosław Bartoszewicz (Chojniczanka) oraz Blazo Igumanović, Kamil Drygas, Mica (Zawisza).

Sędzia: Marek Opaliński (Lubin).