Jesteś tutaj: HomeSportDerby regionu dla Zawiszy Bydgoszcz

Derby regionu dla Zawiszy Bydgoszcz

Napisane przez  Opublikowano w Sport piątek, 04 wrzesień 2015 20:42

Aż pięć bramek strzelili w derbach piłkarze Zawiszy i Olimpii. O jedną lepsi byli nasi piłkarze.

Przed meczem w Grudziądzu najwięcej mówiło się o możliwym odejściu Mariusza Rumaka. - Z prezesem Osuchem nie miałem okazji bezpośrednio rozmawiać. Dopiero zresztą co wrócił. A nigdy nie było mowy w naszych telefonicznych rozmowach o żadnym ultimatum dla mnie - tłumaczył Rumak na czwartkowej konferencji prasowej.

Mecz w Grudziądzu jednak zaczął się źle dla naszych piłkarzy. W 14. minucie Skórecki dośrodkował piłkę z prawej strony na głowę do Kurowskiego, który strzałem w okienko wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze nie potrafili dobrej gry przełożyć na kolejne bramki, z czego skorzystali goście. W 35. minucie Szymon Lewicki przymierzył z dystansu i mieliśmy remis 1:1.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał tego, co miało się zdarzyć w samej końcówce. Lekką przewagę mieli gospodarze, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych okazji. To zemściło się w samej końcówce. Najpierw w 77. minucie Kamil Drygas po dośrodkowaniu piłki od Krzysztofa Nykiela skierował głową piłkę do siatki. Chwilę później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się powracający do pierwszego składu Portugalczyk Mica.

Grudziądzan stac było tylko na bramkę kontaktową. Po faulu Kamila Drygasa jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Kaczmarek. - Pierwsza połowa była fatalna, na początku zaliczyliśmy pierwszą stratę już w piątej sekundzie spotkania. Tak nie można grać. W drugiej połowie już graliśmy w piłkę - cieszyłsię trener Rumak.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:1)

1:0 - Kamil Kurowski 14'

1:1 - Szymon Lewicki 35'

1:2 - Kamil Drygas 77'

1:3 - Mica 80'

2:3 - Marcin Kaczmarek 82'

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Marcin Woźniak, Michal Piter-Bucko, Michał Łabędzki, Paweł Kowalczyk, Wojciech Reiman, Marcin Smoliński (81' Fabian Pawela), Kamil Kurowski (71' Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki, Adam Cieśliński (62' Donald Djosse).

Zawisza: Łukasz Sapela - Krzysztof Nykiel, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović, Jakub Łukowski (68' Mica), Kamil Drygas, Szymon Lewicki (90' Arkadiusz Gajewski), Maciej Kona, Wasił Panajotow, Jakub Smektała (46' Sebastian Kamiński).

Żółte kartki: Cieślińki, Arkadiusz Kasperkiewicz (Olimpia) oraz Blazo Igumanović, Krzysztof Nykiel, Kamil Drygas, Tomasz Wełnicki, Maciej Kona (Zawisza)