Jesteś tutaj: HomeSportPiłkarze Zawiszy rozbili PGE GKS Bełchatów

Piłkarze Zawiszy rozbili PGE GKS Bełchatów

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 30 maj 2015 20:01

Piłkarze Zawiszy nadal są w grze o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasy. Bydgoszczanie pewnie zwyciężyli na wyjeździe z PGE GKS Bełchatów 4:1.

Taki wynik oznacza, że bydgoszczanie nadal są zależni tylko od siebie w walce o utrzymanie T-Mobile Ekstraklasy. Jeśli będą wygrywać, to nawet przy niekorzystnych wynikach w innych spotkaniach, pozostaną w krajowej elicie. Pierwszy krok zrobili w Bełchatowie. Łatwe zwycięstwo nad PGE GKS 4:1 pozwoliło im ponownie złapać kontakt z resztą rywali.

O wyniku spotkania zadecydował już początek meczu. Najpierw świetnie zachował się Portugalczyk Mica, który wykorzystał na początku sytuację sam na sam z bramkarzem PGE GKS Bełchatów, a kilka minut później asystował przy bramce Josipa Barisica. Potem bydgoszczanie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Ich nastrojów nie popsuła nawet bramka zdobyta przez Macieja Małkowskiego w 60. minucie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż kilka chwil później Kamil Drygas zagrał idealną piłkę do Josipa Barisica, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Dzieła zniszczenia na 25. minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego dokonał Jakub Świerczok.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz mają teraz tylko kilka dni, żeby przygotować się do bardzo ważnego pojedynku z Piastem Gliwice 2 czerwca o godzinie 20:30.

PGE GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:2)