Jesteś tutaj: HomeSportTo był zwyczajny pogrom

To był zwyczajny pogrom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport sobota, 16 wrzesień 2017 19:19

Dąb Potulice jest tym klubem, który w trudnym dla Zawiszy okresie, który po spadku do najniższej klasy rozgrywkowej nie miał nawet gdzie rozgrywać meczów. Za ten gest podziękowali działaczom z Potulic kibice w trakcie dzisiejszego meczu derbowego, choć piłkarsko można było zobaczyć, że Zawisza i Dąb reprezentują zupełnie inną klasę.

Z racji tego, że oba kluby w charakterze gospodarza rywali podejmują na tym samym boisku, dzisiejszy mecz nazywany był często derbami. Był to na pewno mecz przyjaźni, choć na boisku o żadnych skrupułach nie było mowy. Zawisza zaczął prowadzić dość szybko, bo już w 4 minucie po bramce Wojciecha Ruczyńskiego. Kolejna bramka wpadła w 18 minucie, gdy Ruczyński asystował Pawłowi Kanikowi. Dla Kanika rozpoczęła ta bramkę serię, bowiem ten zawodnik jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę trafił dwa razy do siatki – w 33 i 41 minucie. Zanim to jednak nastąpiło w 27 minucie, po asyście Denisa Piotrowskiego, bramkę kontaktową dla Dębu zdobył Amadeusz Huzarski.

Tuż po zmianie połów bramkę zdobywa ponownie Kanik. Minutę później drugą swoją bramkę w tym meczu strzela zaś Wojciech Ruczyński. 53 minuta to gol Adriana Brzezińskiego. Trzy minuty później znowu uaktywnia się Dąb i bramkę zdobywa Kamil Wisiorek. Niebiesko-czarni mają jednak ochotę na kolejne gole – w 60 minucie trafia Jarosław Lewandowski, minutę później Arkadiusz Nowicki. Po krótkim czasie gola zalicza Bartosz Stoppel. Wynik spotkania ustanowił w 72 minucie Arkadiusz Nowicki na 11:2.

Zawisza Bydgoszcz – Dąb Potulice 11:2 (4:1)

4 i 47 minuta - Wojciech Ruczyńskiego

18, 33, 41 i 46 minuta Paweł Kanik

Amadeusz Huzarski – 27 minuta

53 minuta – Adrian Brzeziński

Kamil Wisiorek – 56 minuta

60 minuta - Jarosław Lewandowski

61 i 72 minuta – Arkadiusz Nowicki

68 minuta – Bartosz Stoppel

Derby mają swoje prawa, dlatego też kibice Zawiszy przygotowali ciekawą oprawę bogatą w pirotechnikę. Był również transparent adresowany do Dębu Potulice – Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dąb Potulice Dziękujemy!

Zawisza Bydgoszcz: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński, Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Patryk Błażejewicz (57, Patryk Szymański), Adam Wiśniewski, Wojciech Ruczyński (73, Tomasz Widomski), Arkadiusz Nowicki (73, Oskar Ziemba), Paweł Kanik (57, Jarosław Lewandowski). Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Jakub Konopczyński, Cezary Kiełpinski.

Dąb Potulice: Szymon Cyganek – Michał Baumgart (69, Michał Jurek), Michał Juszczak, Kamil Jankowski (46, Mateusz Szypkowski), Amadeusz Huzarski (46, Karol Pierzyński), Patryk Jasiński, Mikołaj Jaruzal (69, Jonasz Szrubkowski), Denis Piotrowski, Damian Kokowski, Kamil Sobieszczyk, Kamil Wisiorek.