Jesteś tutaj: HomeSportZawisza gromi w Żołędowie

Zawisza gromi w Żołędowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 10 wrzesień 2017 21:39

Gra przy sztucznym świetle jest rzeczą raczej niecodzienną na boiskach A-klasy. Takie warunki gry umożliwia jednak stadion w Żołędowie, gdzie swoje mecze rozgrywa Victoria Niemcz. W czwartek kolejce A-klasy Victoria podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Mecz ten zakończył się jednak jednostronnym wynikiem.

Dobrze ten mecz rozpoczęli gospodarze, którzy chcieli pokazać Zawiszy, że są wstanie postawić wysoko poprzeczkę. Stworzyli oni w pierwszych minutach meczu groźną sytuację z rzutu wolnego, gdy po strzale Patryka Filipskiego (wychowanek Zawiszy), dużo trudu musiał sobie zadać bramkarz gości Marcin Niwiński, żeby obronić ten strzał. Sytuacja zaczęła się odwracać dopiero po pierwszej bramce dla Zawiszy, którą w 23 minucie zdobył z rzutu karnego Wojciech Ruczyński. Sędzia podyktował jedenastkę po błędzie obrońcy Victorii, który sfaulował wbiegającego w pole karne zawodnika niebiesko-czarnych. Trener gospodarzy Piotr Fiutak nie krył wściekłości na swoich piłkarzy, że podarowali rzut karny gościom w prezencie.

Zawisza po tej bramce powoli zaczął zdobywać przewagę na boisku. O dalszym przebiegu meczu zdecydowały jednak dwie bramki stracone przez gospodarzy tuż przed zejściem do szatni na przerwę. W 44 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Wiśniewskiego, fatalny błąd popełnił bramkarz Victorii Piotr Bonalski, który próbując wybić piłkę, skierował ją wprost pod nogi Patryka Straszewskiego, a ten bez problemu zdobył bramkę. Minutę później Ruczyński dośrodkowuje w pole karne i piłkę piękną główką do bramki wbija Adrian Brzeziński.

Po pierwszej odsłonie meczu można powiedzieć, że mecz był już rozstrzygnięty. W drugiej połowie piłkarze z Niemcza jakby odpuścili, za to niebiesko-czarni mieli ochotę na kolejne bramki. W 61 minucie pięknym strzałem z woleja bramkarza Victorii pokonał Arkadiusz Nowicki. Cztery minuty zaskoczeniem okazało się uderzenie z dystansu Adama Wiśniewskiego, które zakończyło się zdobyciem gola. Podczas dużego zamieszania w polu karnym gospodarzy wpadła druga bramka Arkadiusza Nowickiego. Wynik meczu strzałem głową, po dośrodkowaniu Pawła Kanika, ustanowił Nowicki, kompletując tym samym hat-tricka.

Skrót filmowy meczu: Victoria - Zawisza

Victoria Niemcz – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:3)

23 minuta – Wojciech Ruczyński

44 minuta – Patryk Straszewski

45 minuta – Adrian Brzeziński

61, 77 i 82 minuta – Arkadiusz Nowicki

65 minuta – Adam Wiśniewski

Victoria Niemcz: Piotr Bonalski – Jakub Kujawski, Piotr Boliński, Patryk Filipski, Maciej Markiewicz, Dominik Walczak (59, Dawid Lamenta), Mateusz Grzymski (75, Patryk Piechocki), Paweł Kamiński, Mikołaj Sierocki (80, Filip Guczkowski), Patryk Niekraszewicz (70, Mateusz Koszykowski), Michał Siemaszko.

Zawisza Bydgoszcz: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński (62, Paweł Kanik), Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński (62, Oskar Ziemba), Patryk Błażejewicz, Adam Wiśniewski, Wojciech Ruczyński (73, Patryk Bereza), Patryk Straszewski (46, Arkadiusz Nowicki), Patryk Szymański.

W sobotę w meczu również czwartej kolejki, ubiegłotygodniowy rywal Zawiszy Victoria Koronowo (Zawisza wygrał 1:0) pokonał u siebie wicelidera A-klasy Krajnę Sępólno Krajeńskie. Dzięki temu niebiesko-czarni odskakują drugiej drużynie na 3 punkty.