Jesteś tutaj: HomeSportGLZS Sadki nie postawił Zawiszy oporu

GLZS Sadki nie postawił Zawiszy oporu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 14 maj 2017 18:30

Piłkarze GLZS-u zajmują w tabeli wysoką czwartą lokatę, ale na własnym boisku dla Zawiszy wyzwania jednak nie stanowili. Gospodarze opór niebiesko-czarnym stawiali właściwie tylko w pierwszych minutach, później najprawdopodobniej opadli z sił z powodu świecącego przez większą część meczu słońca. Dość ciekawie było natomiast na trybunach.

Pierwszą bramkę zdobył już w 7 minucie dla Zawiszy Paweł Kanik. Asystował przy niej bramkarz gości Marcin Niwiński, który piłkę spod bramki zagrał do Kanika, który bez problemu wykorzystał luki w obronie GLZS-u i na uwieńczenie akcji pokonał głową bramkarza rywali. Na kolejne bramki przyszło poczekać nam już jednak do samej końcówki w I połowy – w 41 minucie na 2:0 podwyższył Maciej Nowacki, a później kolejno bramki dla Zawiszy zdobywali Adrian Brzeziński i Wojciech Ruczyński.

Druga odsłona meczu również należała do Zawiszy. W 57 minucie ładnym uderzeniem do bramki trafił Adrian Brzeziński (można zobaczyć bramkę na materiale filmowym). W 65 minucie podwyższył Maciej Nowacki, zaś w 69 minucie Paweł Kanik. Wtedy gospodarze za sprawą Bartłomieja Gałkiewicza w 72 minucie zdołali zdobyć bramkę honorową. Później już jednak na listę strzelców wpisywali się tylko niebiesko-czarni – najpierw Tomasz Widomski w 77 minucie i Paweł Kanik w 80 minucie – kolekcjonując tym samym hat-tricka.

Na materiale filmowym prezentujemy bramki: Pawła Kanika 9 minuta, Adriana Brzezińskiego 43 minuta, Wojciecha Ruczyńskiego 44 minuta oraz Adriana Brzezińskiego z 57 minuty.

Zobacz skrót meczu - kliknij

GLZS Sadki – Zawisza Bydgoszcz 1:9 (0:4)

9, 69 i 80 minuta - Paweł Kanik

41 i 65 minuta - Maciej Nowacki

43 i 57 minuta - Adrian Brzeziński

Bartłomiej Gałdkiewicz - 72 minuta

77 minuta - Tomasz Widomski

GLZS Sadki:

Adam Przybylski – Kamil Kaleta, Marek Marach, Bartłomiej Kubiak (67, Mateusz Łoboda), Mateusz Westphal (46, Dawid Bauza), Wojciech Murawski (45, Bartosz Czeliński), Kacper Gałkiewicz (59, Sabrian Przybylski), Patryk Szypkowski, Jarosław Pikul, Dawid Fajtanowski, Bartłomiej Gałkiewicz.

Zawisza Bydgoszcz:

Marcin Niwiński – Michał Setlak (65, Jarosław Lewandowski), Cezary Kiełpinski, Bartosz Stoppel, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński (74, Tomasz Widomski), Maciej Nowacki (82, Ernest Szumla), Sergiusz Kot – Patryk Bereza (58, Krystian Jabłoński), Wojciech Ruczyński, Paweł Kanik. Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Sebastian Każuro, Przemysław Marchwant.