Jesteś tutaj: HomeSportBydgoszczanki odnoszą sukcesy na pływackich Mistrzostwach Polski

Bydgoszczanki odnoszą sukcesy na pływackich Mistrzostwach Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 14 marzec 2017 22:18

W Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu. Bardzo dobrze wypadły bydgoszczanki z klubu MUKS Piętnastka, pod wodzą trenera Roberta Strzałki – przywożąc nad Brdę pięć tytułów mistrzowskich.

Prawdziwą liderką bydgoskiego zespołu okazała się Kinga Paradowska, która uzyskując czas 1:03.87 wywalczyła indywidualnie tytuł mistrzowski na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Ta sama zawodniczka zwyciężyła również na dystansie 200 metrów stylem zmiennym – z czasem 2:15.80. Z wyników indywidualnych wspomnieć należy również o dwóch brązowych medalach Aleksandry Dudek – dystans 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem dowolnym.

Bardzo dobrze bydgoszczanki spisały się również w sztafetach. W składzie: Kinga Paradowska, Aleksandra Dudek, Agnieszka Włodarczyk i Karolina Wolska triumfowały na dystansach 4x200 metrów stylem dowolnym oraz 4x100 metrów stylem dowolnym – uzyskując kolejno czasy 8:26.15 oraz 3:54.23. Trzecie drużynowe złoto bydgoszczanki wywalczyły również w rywalizacji 4x100 metrów stylem zmiennym w składzie: Karolina Wolska, Kinga Paradowska, Nicole Frydrych i Aleksandra Dudek – czas 4:20.15.

W klasyfikacji drużynowej klub MUKS Piętnastka Bydgoszcz uplasował się na trzecim miejscu.