Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek nagrodzi najaktywniejsze przy urnach społeczności lokalne

Marszałek nagrodzi najaktywniejsze przy urnach społeczności lokalne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 maj 2014 12:32

Gminny w których frekwencja w przyszłotygodniowych wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie największa procentowo, mogą liczyć na budowę za marszałkowskie pieniądze dobrze wyposażonych siłowni na świeżym powietrzu.

Od frekwencji w tych wyborach zależeć będzie ilu europosłów będzie reprezentować kujawsko-pomorskie przez najbliższe 5 lat w Parlamencie Europejskim. Ordynacja premiuje zatem największe okręgi (kujawsko-pomorskie jest niestety najmniejszym) oraz najbardziej aktywne społeczności - Już raz się nam udało. Miedzy innymi dzięki kampanii profrekwencyjnej, w którą zaangażował się samorząd województwa, i znakomitej na nią odpowiedzi mieszkańców, w kończącej się kadencji reprezentowała nas trójka europarlamentarzystów. Także tym razem po prostu pójdźmy na wybory! - apeluje marszałek Piotr Całbecki.

 

W sobotę o podjecie działań proferekwencyjnych apelowali do marszałka europosłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.

W odpowiedzi na ten apel marszałek zapowiada dla najaktywniejszych społeczności lokalnych nagrody, w postaci budowy siłowni. Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach:

 

- największych miast (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław), gmin wiejskich i miejsko-wiejskich

- pozostałych gmin

 

Dość aktywnie wybory w ostatnich dniach promują władze Torunia, Bydgoszcz póki co trochę zaspała.

 

Marszałek przekazuje także nagrody dla mieszkańców, którzy zamierzają iść na wybory w postaci darmowych lotów z Bydgoszczy do Warszawy i wycieczek do Brukseli. Będą one rozdysponowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi z Urzędem Marszałkowskim mediami.

 

W 2009 roku frekwencja wyniosła w Polsce 24,53%, w kujawsko-pomorskim było to 23,36%. Najwięcej w Toruniu i Bydgoszczy – powyżej 33%, najmniej w powiecie radziejowskim – poniżej 14%.

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.