Jesteś tutaj: HomePolecaneOsuszacz powietrza – który jest najlepszy?

Osuszacz powietrza – który jest najlepszy?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 13 listopad 2017 16:56

Wilgoć w mieszkaniu to nie lada problem. Jeśli długo się utrzymuje w mieszkaniu, na ścianach zaczyna się pojawiać grzyb, pleśń, a także pojawiają się drobnoustroje. Duża wilgotność sprzyja psuciu się warzyw i owoców, sprawia, że pranie wolniej schnie. W dodatku pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Nadmierna wilgoć źle wpływa także na samopoczucie i zdrowie, dlatego też należy uporać się z nią jak najszybciej. W tym może pomóc osuszacz powietrza.

Osuszacz powietrza – kiedy kupić?

Zanim kupisz osuszacz powietrza, sprawdź, jak wysoki jest poziom wilgotności w twoim mieszkaniu. W tym może ci pomóc higrometr. Jeśli wskaże on, że poziom wilgotności przekracza sześćdziesiąt procent, wtedy wypadałoby zaopatrzyć się właśnie w osuszacz powietrza. Ponadto o wysokim poziomie wilgotności „informuje” samo mieszkanie. Zaparowane szyby, czy pleśń na szafkach. Ponadto ty zaczynasz miewać problemy z zatokami i częściej źle się czujesz.

 

Osuszacz powietrza – jakie są rodzaje?

Można wyróżnić kilka typów osuszaczy powietrza:

- osuszacz kondensacyjny,

- osuszacz absorpcyjny,

- osuszacz z granulatem.

 

Osuszacz powietrza kondensacyjny

Osuszacz powietrza kondensacyjny wyróżnia się dużą skutecznością. Jest niezawodny, gdy w pomieszczeniu panuje temperatura w granicach trzydziestu stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie osiemdziesięciu procent. Jeśli więc problem z wilgotnością dotyczy okresu grzewczego, wybór tego osuszacza nie będzie najlepszy. Zdecydowanie więc ten osuszacz powietrza sprawdzi się latem. Musisz jednak liczyć się z tym, że takie urządzenie jest duże i sporo waży.

Osuszacz powietrza absorpcyjny

Osuszacz powietrza absorpcyjny nie jest tak wydajny, jak kondensacyjny. Ich praca jest uzależniona od temperatury otoczenia, a także od wilgotności. To idealny wybór, jeśli zmagasz się z dużym poziomem wilgotności w okresie zimowym. Osuszacz absorpcyjny nie radzi sobie tak dobrze latem, jak zimą. Urządzenie to jest dość poręczne i nie waży zbyt wiele.

 

Osuszacz powietrza z granulatem

Osuszacz powietrza z granulatem to wybór najtańszy, zarówno jeśli uwzględnisz jego eksploatację, jak i cenę. Musisz jednak liczyć się z tym, że taki osuszacz powietrza cechuje się mniejszą wydajnością, niż dwa wspomniane wyżej urządzenia. Jednak możesz się zdecydować na ten model, jeśli wilgoć panuje w niedużym pomieszczeniu. Sprawdzi się wtedy, gdy okna są zaparowane, bądź też w piwnicy, w której panuje duża wilgoć. Podczas eksploatacji, musisz pamiętać o tym, by regularnie wymieniać granulat.

 

Osuszacz powietrza i jego wydajność

Zanim dokonasz zakupu osuszacza, musisz uwzględnić jego wydajność. Jeśli producent nie podaje tego parametru, wtedy nie warto sięgać po takie urządzenie. Musisz też pamiętać o tym, że nie zawsze najwyższa wydajność jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Osuszacz powietrza musi przede wszystkim pasować do pomieszczenia, w jakim ma działać.

Jeśli już podjąłeś decyzję o zakupie osuszacza powietrza, wybierz osuszacze.watersmile.pl/, które cię nigdy nie zawiodą. To profesjonalne urządzenia, a ze względu na szeroki wybór, bez trudu uda ci się znaleźć taki, którego potrzebujesz.

Komentarze

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.