Jesteś tutaj: HomeNakielskiPowiat walczy o drogę S5

Powiat walczy o drogę S5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 06 listopad 2012 21:29

Budowa drogi ekspresowej S5 jest  najważniejszą inwestycją dla całego regionu, także dla powiatu nakielskiego. W związku z opóźnieniami przy realizacji tej inwestycji interwencję podjęła Rada Powiatu Nakielskiego.

 

Rada Powiatu w stanowisku przyjętym w dniu 26 września wyraziła swój niepokój faktem braku określonego terminu zakończenia budowy odcinka drogi ekspresowej S5 Żnin – Bydgoszcz.

 

Szybkie skomunikowanie całego regionu, w tym powiatu nakielskiego z budowaną siecią autostrad oraz lotniskiem w Bydgoszczy jest niezbędne dla poprawy konkurencyjności ekonomicznej regionu i zrównoważonego rozwoju społecznego – czytamy w apelu skierowanym do Ministerstwa Transportu oraz GDDKiA.

 

W odpowiedzi udzielonej przez ministerstwo transportu czytamy, że planowane inwestycje na lata 2011-2015 zostały uszczuplone z powodu panującego w całej Europie kryzysu ekonomicznego. Inwestycja być może będzie zrealizowana w latach 2014-2020, pod warunkiem uzyskania finansowania z Unii Europejskiej.

 

Zasłanianie się Unią Europejską jest kolejnym mydleniem oczu przez kolejny rząd – odnosi się do tej odpowiedzi poseł Ruchu Palikota Łukasz KrupaOdcinek Bydgoszcz – Nowe Marzy trasy S5 jest kluczową inwestycją drogową dla Unii, dlatego na tę inwestycję powinniśmy otrzymać pieniądze w pierwszej kolejności – wyjaśnia parlamentarzysta.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu