Jesteś tutaj: HomeInowrocławAndrzej Duda pisze do nas list

Andrzej Duda pisze do nas list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 maj 2015 17:07

Na zakończenie kampanii wyborczej do mieszkańców kujawsko-pomorskiego list wystosował kandydat Andrzej Duda. Porusza w nim kwestie drogi ekspresowej S-5 oraz o kontrowersyjnej w jego opinii prywatyzacji Ciech.

W czasie rządów PO-PSL upadł ,,Zachem”, zakład pracy dający zatrudnienie wielu Bydgoszczanom. Ich miasto od paru lat jest pomijane w planach rozwoju kraju – przykład drogi ekspresowej S-5. Obserwowany jest zastój i stagnacja – pisze kandydat popierany przez PiS.

 

Andrzej Duda odnosi się także do kwestii sprzedaży akcji Ciech Janowi Kulczykowi za 619 mln zł. Ciech jest obecnie ważnym pracodawcom na terenie powiatu inowrocławskiego. Zdaniem kandydata na prezydenta akcje Ciech miały zostać sprzedane poniżej wartości rynkowej.

 

Konsekwencją takiego działania jest przeniesienie kadry kierowniczej oraz siedziby spółki do innego miasta, co automatycznie spowoduje uszczuplenie majątku regionu – podatki zasilą kasę innego województwa – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

 

Głęboko wierzę, że razem możemy wszystko. Mam wystarczająco siły i energii, aby iść do przodu i osiągnąć cele, jakie wspólnie z Państwem wyznaczam. Jestem do dyspozycji mieszkańców ziemi kujawsko-pomorskiej – kończy Andrzej Duda – Proszę o Państwa głosy.

 


 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.