Jesteś tutaj: HomeInowrocławAndrzej Duda pisze do nas list

Andrzej Duda pisze do nas list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 maj 2015 17:07

Na zakończenie kampanii wyborczej do mieszkańców kujawsko-pomorskiego list wystosował kandydat Andrzej Duda. Porusza w nim kwestie drogi ekspresowej S-5 oraz o kontrowersyjnej w jego opinii prywatyzacji Ciech.

W czasie rządów PO-PSL upadł ,,Zachem”, zakład pracy dający zatrudnienie wielu Bydgoszczanom. Ich miasto od paru lat jest pomijane w planach rozwoju kraju – przykład drogi ekspresowej S-5. Obserwowany jest zastój i stagnacja – pisze kandydat popierany przez PiS.

 

Andrzej Duda odnosi się także do kwestii sprzedaży akcji Ciech Janowi Kulczykowi za 619 mln zł. Ciech jest obecnie ważnym pracodawcom na terenie powiatu inowrocławskiego. Zdaniem kandydata na prezydenta akcje Ciech miały zostać sprzedane poniżej wartości rynkowej.

 

Konsekwencją takiego działania jest przeniesienie kadry kierowniczej oraz siedziby spółki do innego miasta, co automatycznie spowoduje uszczuplenie majątku regionu – podatki zasilą kasę innego województwa – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

 

Głęboko wierzę, że razem możemy wszystko. Mam wystarczająco siły i energii, aby iść do przodu i osiągnąć cele, jakie wspólnie z Państwem wyznaczam. Jestem do dyspozycji mieszkańców ziemi kujawsko-pomorskiej – kończy Andrzej Duda – Proszę o Państwa głosy.

 


 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.