Jesteś tutaj: HomeInowrocławAndrzej Duda pisze do nas list

Andrzej Duda pisze do nas list

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 maj 2015 17:07

Na zakończenie kampanii wyborczej do mieszkańców kujawsko-pomorskiego list wystosował kandydat Andrzej Duda. Porusza w nim kwestie drogi ekspresowej S-5 oraz o kontrowersyjnej w jego opinii prywatyzacji Ciech.

W czasie rządów PO-PSL upadł ,,Zachem”, zakład pracy dający zatrudnienie wielu Bydgoszczanom. Ich miasto od paru lat jest pomijane w planach rozwoju kraju – przykład drogi ekspresowej S-5. Obserwowany jest zastój i stagnacja – pisze kandydat popierany przez PiS.

 

Andrzej Duda odnosi się także do kwestii sprzedaży akcji Ciech Janowi Kulczykowi za 619 mln zł. Ciech jest obecnie ważnym pracodawcom na terenie powiatu inowrocławskiego. Zdaniem kandydata na prezydenta akcje Ciech miały zostać sprzedane poniżej wartości rynkowej.

 

Konsekwencją takiego działania jest przeniesienie kadry kierowniczej oraz siedziby spółki do innego miasta, co automatycznie spowoduje uszczuplenie majątku regionu – podatki zasilą kasę innego województwa – czytamy w liście Andrzeja Dudy.

 

Głęboko wierzę, że razem możemy wszystko. Mam wystarczająco siły i energii, aby iść do przodu i osiągnąć cele, jakie wspólnie z Państwem wyznaczam. Jestem do dyspozycji mieszkańców ziemi kujawsko-pomorskiej – kończy Andrzej Duda – Proszę o Państwa głosy.

 


 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.