Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarł postrzelony przez policję kibic

Zmarł postrzelony przez policję kibic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 luty 2015 19:14

Mecz z listopada 2013 roku pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Widzewem Łódź przeszedł już do historii. Po zamieszkach z udziałem bydgoskich kibiców i policji rozpoczął się konflikt z właścicielem klubu. Do dzisiaj przyczyn tej zadymy jednoznacznie nie wyjaśniono, gdyż nagrania z monitoringu zaginęły.

Policjanci podejmują interwencje na prośbę organizatora meczu użyli broni gładkolufowej, jedna z kul trafiła kibica z Inowrocławia, który w wyniku tego zajścia stracił oko. Odniesione wówczas obrażenia i wywołana tym obrażeniem trauma sprawiła, że poszkodowany podupadał na zdrowiu. Kibice Zawiszy z Inowrocławia zorganizowali niedługo po tym feralnym meczu koncert charytatywny na rzecz swojego kolegi. Jak się dowiedzieliśmy zmarł on w tym tygodniu, dokładne przyczyny śmierci w chwili obecnej nie są nam znane.

 

Mecz z Widzewem prowadzi jednak wciąż do wielu pytań bez odpowiedzi. Począwszy od tego czy klub należycie przygotował tę imprezę masową, po te dotyczące działań policji, czy nie doszło do nadużycia broni gładkolufowej. Policja uważa, że interwencja wywołana była na prośbę organizatora (klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA), gdy kibice zamierzali doprowadzić do konfrontacji z gośćmi z Łodzi, natomiast kibice są zdania, że opuszczali sektor w ramach solidarności z kibicami ŁKS Łódź, których nie chciano wpuścić na stadion. Brak nagrań z monitoringu sprawia, że wyjaśnienie tej kwestii jednoznacznie jest trudne. Prezydent miasta oraz większość radnych nie wyrazili woli dokładnego zbadania zajść podczas tego meczu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.