Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarł postrzelony przez policję kibic

Zmarł postrzelony przez policję kibic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 luty 2015 19:14

Mecz z listopada 2013 roku pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Widzewem Łódź przeszedł już do historii. Po zamieszkach z udziałem bydgoskich kibiców i policji rozpoczął się konflikt z właścicielem klubu. Do dzisiaj przyczyn tej zadymy jednoznacznie nie wyjaśniono, gdyż nagrania z monitoringu zaginęły.

Policjanci podejmują interwencje na prośbę organizatora meczu użyli broni gładkolufowej, jedna z kul trafiła kibica z Inowrocławia, który w wyniku tego zajścia stracił oko. Odniesione wówczas obrażenia i wywołana tym obrażeniem trauma sprawiła, że poszkodowany podupadał na zdrowiu. Kibice Zawiszy z Inowrocławia zorganizowali niedługo po tym feralnym meczu koncert charytatywny na rzecz swojego kolegi. Jak się dowiedzieliśmy zmarł on w tym tygodniu, dokładne przyczyny śmierci w chwili obecnej nie są nam znane.

 

Mecz z Widzewem prowadzi jednak wciąż do wielu pytań bez odpowiedzi. Począwszy od tego czy klub należycie przygotował tę imprezę masową, po te dotyczące działań policji, czy nie doszło do nadużycia broni gładkolufowej. Policja uważa, że interwencja wywołana była na prośbę organizatora (klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA), gdy kibice zamierzali doprowadzić do konfrontacji z gośćmi z Łodzi, natomiast kibice są zdania, że opuszczali sektor w ramach solidarności z kibicami ŁKS Łódź, których nie chciano wpuścić na stadion. Brak nagrań z monitoringu sprawia, że wyjaśnienie tej kwestii jednoznacznie jest trudne. Prezydent miasta oraz większość radnych nie wyrazili woli dokładnego zbadania zajść podczas tego meczu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu