Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarł postrzelony przez policję kibic

Zmarł postrzelony przez policję kibic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 luty 2015 19:14

Mecz z listopada 2013 roku pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Widzewem Łódź przeszedł już do historii. Po zamieszkach z udziałem bydgoskich kibiców i policji rozpoczął się konflikt z właścicielem klubu. Do dzisiaj przyczyn tej zadymy jednoznacznie nie wyjaśniono, gdyż nagrania z monitoringu zaginęły.

Policjanci podejmują interwencje na prośbę organizatora meczu użyli broni gładkolufowej, jedna z kul trafiła kibica z Inowrocławia, który w wyniku tego zajścia stracił oko. Odniesione wówczas obrażenia i wywołana tym obrażeniem trauma sprawiła, że poszkodowany podupadał na zdrowiu. Kibice Zawiszy z Inowrocławia zorganizowali niedługo po tym feralnym meczu koncert charytatywny na rzecz swojego kolegi. Jak się dowiedzieliśmy zmarł on w tym tygodniu, dokładne przyczyny śmierci w chwili obecnej nie są nam znane.

 

Mecz z Widzewem prowadzi jednak wciąż do wielu pytań bez odpowiedzi. Począwszy od tego czy klub należycie przygotował tę imprezę masową, po te dotyczące działań policji, czy nie doszło do nadużycia broni gładkolufowej. Policja uważa, że interwencja wywołana była na prośbę organizatora (klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA), gdy kibice zamierzali doprowadzić do konfrontacji z gośćmi z Łodzi, natomiast kibice są zdania, że opuszczali sektor w ramach solidarności z kibicami ŁKS Łódź, których nie chciano wpuścić na stadion. Brak nagrań z monitoringu sprawia, że wyjaśnienie tej kwestii jednoznacznie jest trudne. Prezydent miasta oraz większość radnych nie wyrazili woli dokładnego zbadania zajść podczas tego meczu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.