Jesteś tutaj: HomeInowrocławZmarł postrzelony przez policję kibic

Zmarł postrzelony przez policję kibic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 luty 2015 19:14

Mecz z listopada 2013 roku pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Widzewem Łódź przeszedł już do historii. Po zamieszkach z udziałem bydgoskich kibiców i policji rozpoczął się konflikt z właścicielem klubu. Do dzisiaj przyczyn tej zadymy jednoznacznie nie wyjaśniono, gdyż nagrania z monitoringu zaginęły.

Policjanci podejmują interwencje na prośbę organizatora meczu użyli broni gładkolufowej, jedna z kul trafiła kibica z Inowrocławia, który w wyniku tego zajścia stracił oko. Odniesione wówczas obrażenia i wywołana tym obrażeniem trauma sprawiła, że poszkodowany podupadał na zdrowiu. Kibice Zawiszy z Inowrocławia zorganizowali niedługo po tym feralnym meczu koncert charytatywny na rzecz swojego kolegi. Jak się dowiedzieliśmy zmarł on w tym tygodniu, dokładne przyczyny śmierci w chwili obecnej nie są nam znane.

 

Mecz z Widzewem prowadzi jednak wciąż do wielu pytań bez odpowiedzi. Począwszy od tego czy klub należycie przygotował tę imprezę masową, po te dotyczące działań policji, czy nie doszło do nadużycia broni gładkolufowej. Policja uważa, że interwencja wywołana była na prośbę organizatora (klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA), gdy kibice zamierzali doprowadzić do konfrontacji z gośćmi z Łodzi, natomiast kibice są zdania, że opuszczali sektor w ramach solidarności z kibicami ŁKS Łódź, których nie chciano wpuścić na stadion. Brak nagrań z monitoringu sprawia, że wyjaśnienie tej kwestii jednoznacznie jest trudne. Prezydent miasta oraz większość radnych nie wyrazili woli dokładnego zbadania zajść podczas tego meczu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

 • PiS zapowiada realizację Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej

  W poprzedniej perspektywie unijnym sztandarowym projektem transportowym było BiT City. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć kolejny tak duży projekt, który miałby się nazywać Bydgoska Kolej Metropolitalna, bowiem Bydgoszcz jest obecnie jednym z niewielu dużych polskich miast, które nie posiadają nawet koncepcji kolei dojazdowej.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.