Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowe informacje o aferze inowrocławskiej

Nowe informacje o aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 25 październik 2017 21:27

We wtorek TVP 1 wyemitowała kolejny odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas poświęcony sytuacji w Inowrocławiu. Dziennikarscy śledczy przedstawili nowe informacje na temat afery z fakturami w Wydziale Kultury i Promocji w Urzędu Miasta Inowrocławia.

W ubiegłym tygodniu o tym, że wykryto nieprawidłowości poinformował opinie publiczną prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który skierował zawiadomienie do prokuratury. Jak tłumaczył Miasto Inowrocław jest w tym wypadku poszkodowane, zaś w urzędzie miała miejsce sytuacja, w której płacono za faktury dotyczące usług, które nigdy nie zostały wykonane. Prezydent nie mówił już jednak o szczegółach. Osobne zawiadomienie do prokuratury skierowało również CBA.

 

Przykłady takich faktur zaprezentowano natomiast w Magazynie Śledczym Anity Gargas. Jedna z firm z Krakowa według faktury miała wystawić 1,5 tys. zł za organizację jednego z festiwali kulturalnych w Inowrocławia. Firma ta zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych, jej właściciele byli natomiast zaskoczeni informacją, jakoby mieli świadczyć usługi dla inowrocławskiego ratusza w zakresie imprez rozrywkowo-kulturalnych .

 

Inna firma z Poznania świadczyła rzekomo usługi fotograficzne, choć zajmuje się chłodnictwem i klimatyzacją. Jej właściciel również był zaskoczony tym, iż rzekomo wystawiał faktury dla Inowrocławia.

 

Według szacunków dziennikarzy TVP 1 w latach 2015-2016 wystawiono tego typu faktury na ponad 47 tys. zł. We wszystkich przypadkach faktury płacone były gotówką do ręki, czyli można wyjść z wnioskiem, iż na podstawie sfałszowanych faktur wyniesiono po prostu z Urzędu Miasta prawie 50 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

 • Dąb próbował zatrzymać Zawiszę

  W rundzie jesiennej piłkarze Dębu Potulice otrzymali od Zawiszy Bydgoszcz duże lanie przegrywając 11:1. Dzisiaj Dąb był zmobilizowany do rewanżu za tamten gorszy występ, przez co sprawił niebiesko-czarnym duże problemy. Walka o punkty toczyła się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

 • Spółka marszałkowska wzięła się za sprzedaż internetu. Czy narusza to wolną konkurencję?

  Kujawsko-Pomorskie Systemy Informatyczne to jedna z wielu spółek Samorządu Województwa. Powstała w celu doprowadzenia szybkiego internetu do urzędów i szkół. Jej działalność jest dość stanowczo krytykowana przez radnych opozycji, którzy najchętniej KPSI po prostu by zlikwidowali. Według opozycji nie przynosi ona planowanych efektów, a na dodatek jej finanse znajdują się pod kreską.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.