Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowe informacje o aferze inowrocławskiej

Nowe informacje o aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 25 październik 2017 21:27

We wtorek TVP 1 wyemitowała kolejny odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas poświęcony sytuacji w Inowrocławiu. Dziennikarscy śledczy przedstawili nowe informacje na temat afery z fakturami w Wydziale Kultury i Promocji w Urzędu Miasta Inowrocławia.

W ubiegłym tygodniu o tym, że wykryto nieprawidłowości poinformował opinie publiczną prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który skierował zawiadomienie do prokuratury. Jak tłumaczył Miasto Inowrocław jest w tym wypadku poszkodowane, zaś w urzędzie miała miejsce sytuacja, w której płacono za faktury dotyczące usług, które nigdy nie zostały wykonane. Prezydent nie mówił już jednak o szczegółach. Osobne zawiadomienie do prokuratury skierowało również CBA.

 

Przykłady takich faktur zaprezentowano natomiast w Magazynie Śledczym Anity Gargas. Jedna z firm z Krakowa według faktury miała wystawić 1,5 tys. zł za organizację jednego z festiwali kulturalnych w Inowrocławia. Firma ta zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych, jej właściciele byli natomiast zaskoczeni informacją, jakoby mieli świadczyć usługi dla inowrocławskiego ratusza w zakresie imprez rozrywkowo-kulturalnych .

 

Inna firma z Poznania świadczyła rzekomo usługi fotograficzne, choć zajmuje się chłodnictwem i klimatyzacją. Jej właściciel również był zaskoczony tym, iż rzekomo wystawiał faktury dla Inowrocławia.

 

Według szacunków dziennikarzy TVP 1 w latach 2015-2016 wystawiono tego typu faktury na ponad 47 tys. zł. We wszystkich przypadkach faktury płacone były gotówką do ręki, czyli można wyjść z wnioskiem, iż na podstawie sfałszowanych faktur wyniesiono po prostu z Urzędu Miasta prawie 50 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Baba Jaga
« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kosma Złotowski

  • Jest wniosek o podwyżkę cen prądu

    Enea, PGE, Tauron oraz Energa chcą podwyższyć od 2018 roku ceny energii elektrycznej. Z wnioskiem o zgodę na podwyższenie taryf wystąpiły do Urzędu Regulacji Energetyki. O planach sprzedawców energii elektrycznej informuje dziennik ,,Rzeczpospolita”.

  • Miał być budżet zrównoważony – będzie kilkadziesiąt milionów deficytu

    W grudniu ubiegłego roku Sejmik Województwa uchwalił budżet wojewódzki na rok bieżący, który miał być zrównoważony. Mieliśmy wydać dokładnie tyle samo ile wyniosą dochody. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że wydatki będą o kilkadziesiąt milionów wyższe od przychodów.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.