Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowe informacje o aferze inowrocławskiej

Nowe informacje o aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 25 październik 2017 21:27

We wtorek TVP 1 wyemitowała kolejny odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas poświęcony sytuacji w Inowrocławiu. Dziennikarscy śledczy przedstawili nowe informacje na temat afery z fakturami w Wydziale Kultury i Promocji w Urzędu Miasta Inowrocławia.

W ubiegłym tygodniu o tym, że wykryto nieprawidłowości poinformował opinie publiczną prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który skierował zawiadomienie do prokuratury. Jak tłumaczył Miasto Inowrocław jest w tym wypadku poszkodowane, zaś w urzędzie miała miejsce sytuacja, w której płacono za faktury dotyczące usług, które nigdy nie zostały wykonane. Prezydent nie mówił już jednak o szczegółach. Osobne zawiadomienie do prokuratury skierowało również CBA.

 

Przykłady takich faktur zaprezentowano natomiast w Magazynie Śledczym Anity Gargas. Jedna z firm z Krakowa według faktury miała wystawić 1,5 tys. zł za organizację jednego z festiwali kulturalnych w Inowrocławia. Firma ta zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych, jej właściciele byli natomiast zaskoczeni informacją, jakoby mieli świadczyć usługi dla inowrocławskiego ratusza w zakresie imprez rozrywkowo-kulturalnych .

 

Inna firma z Poznania świadczyła rzekomo usługi fotograficzne, choć zajmuje się chłodnictwem i klimatyzacją. Jej właściciel również był zaskoczony tym, iż rzekomo wystawiał faktury dla Inowrocławia.

 

Według szacunków dziennikarzy TVP 1 w latach 2015-2016 wystawiono tego typu faktury na ponad 47 tys. zł. We wszystkich przypadkach faktury płacone były gotówką do ręki, czyli można wyjść z wnioskiem, iż na podstawie sfałszowanych faktur wyniesiono po prostu z Urzędu Miasta prawie 50 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Polacy parlamentaryzmu nie otrzymali w darze

  Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się dzisiaj uroczyste zgromadzenie narodowej z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu oraz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda mówił jak przez wieki sejmowanie budowało obywatelski charakter Rzeczypospolitej.

 • Polski parlament gości Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski nawiązując do roku 1918 w którym Polska odzyskała niepodległość, wysnuł refleksję, iż tamten rok uczy nas, że losy państw Europy Środkowej i Wschodniej są ze sobą powiązane, stąd też ważna jest współpraca. Zacieśnianiu współpracy dyplomatycznej służyć ma odbywający się dzisiaj Szczyt Przewodniczących Parlamentów, w przededniu centralnych uroczystości 550-lecia polskiego parlamentaryzmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.