Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowe informacje o aferze inowrocławskiej

Nowe informacje o aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 25 październik 2017 21:27

We wtorek TVP 1 wyemitowała kolejny odcinek Magazynu Śledczego Anity Gargas poświęcony sytuacji w Inowrocławiu. Dziennikarscy śledczy przedstawili nowe informacje na temat afery z fakturami w Wydziale Kultury i Promocji w Urzędu Miasta Inowrocławia.

W ubiegłym tygodniu o tym, że wykryto nieprawidłowości poinformował opinie publiczną prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który skierował zawiadomienie do prokuratury. Jak tłumaczył Miasto Inowrocław jest w tym wypadku poszkodowane, zaś w urzędzie miała miejsce sytuacja, w której płacono za faktury dotyczące usług, które nigdy nie zostały wykonane. Prezydent nie mówił już jednak o szczegółach. Osobne zawiadomienie do prokuratury skierowało również CBA.

 

Przykłady takich faktur zaprezentowano natomiast w Magazynie Śledczym Anity Gargas. Jedna z firm z Krakowa według faktury miała wystawić 1,5 tys. zł za organizację jednego z festiwali kulturalnych w Inowrocławia. Firma ta zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych, jej właściciele byli natomiast zaskoczeni informacją, jakoby mieli świadczyć usługi dla inowrocławskiego ratusza w zakresie imprez rozrywkowo-kulturalnych .

 

Inna firma z Poznania świadczyła rzekomo usługi fotograficzne, choć zajmuje się chłodnictwem i klimatyzacją. Jej właściciel również był zaskoczony tym, iż rzekomo wystawiał faktury dla Inowrocławia.

 

Według szacunków dziennikarzy TVP 1 w latach 2015-2016 wystawiono tego typu faktury na ponad 47 tys. zł. We wszystkich przypadkach faktury płacone były gotówką do ręki, czyli można wyjść z wnioskiem, iż na podstawie sfałszowanych faktur wyniesiono po prostu z Urzędu Miasta prawie 50 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.