Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Prezydent Inowrocławia skarży na polski rząd w Brukseli

Napisane przez niedziela, 29 marzec 2015 18:42

Od kilku lat samorząd Inowrocławia prowadzi batalię o zmianę przepisów dotyczących gospodarki odpadami, aby samorządowcy mogli zlecać to zadanie swoim firmom bez przetargów. Inowrocław w tej sprawie wsparło wiele samorządów ze Związku Miast Polskich, ale prezentowane argumenty odrzucił Trybunał Konstytucyjny.

Prymas Muszyński świętował jubileusz

Napisane przez sobota, 28 marzec 2015 00:22

W środę w Gnieźnie odbyły się uroczystości jubileuszu 30-lecia biskupiego posługiwania emerytowanego metropolity gnieźnieńskiego abp Henryka Muszyńskiego. Postaci wpisującej się także w dzieje Kujaw, stąd też w tej uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz Inowrocławia i Bydgoszczy.

Czy dawna kopalnia jest zagrożeniem dla Inowrocławia?

Napisane przez piątek, 27 marzec 2015 00:13

Działacze Prawa i Sprawiedliwości z Inowrocławia piszą do premier Ewy Kopacz o podjęcie nadzoru nad bezpieczeństwem tego miasta, w związku z zagrożeniami jakie może nieść sposób likwidacji kopalni soli przed dwoma dekadami.

Gdyby nie głupota to afery by nie było

Napisane przez piątek, 27 marzec 2015 08:14

Konkurs o pracę na stanowisku naczelnika w inowrocławskim magistracie można rozpatrywać już w kategorii afery. Ratusz miał od początku wypatrzoną kandydatkę na to stanowisko i z racji potrzeby rozpisania konkursu, dopasował wymagania bezpośrednio do tej osoby. Zauważyć należy jednak, że gdyby nie głupota pewnych osób, to temat nie zyskałby nigdy takiego rozgłosu.

Opozycja podsumowuje 100 dni prezydenta Brejzy

Napisane przez czwartek, 26 marzec 2015 11:02

Zdaniem Marcina Wrońskiego z ruchu Nowy Inowrocław władza prezydenta Ryszarda Brejzy stała się coraz bardziej arogancka i w jego opinii zbyt bardzo upartyjnioną wobec Platformy Obywatelskiej. Opozycja wylicza Brejzie m.in. wyjazd do Katowic na koszt podatników i ustawianie konkursów o pracę.

Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu radna Lidia Stolarska złożyła interpelacje w sprawie utworzenia inowrocławskiej karty dużej rodziny lub rozszerzenia o usługi lokalnej ogólnopolskiej karty.

Wiceprzewodniczący za nie poniesie konsekwencji obrazę obywatelki

Napisane przez poniedziałek, 23 marzec 2015 17:52

Opozycja chciała w poniedziałek odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Inowrocławia radnego Grzegorza Kaczmarka, który miał drwić ze skarżącej się obywatelki. W tej sprawie nawet opozycja nie była jednak zgodna.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Pojedynek maruderów T-Mobile Ekstraklasy dla Zawiszy

  Zamykający stawkę Zawisza Bydgoszcz pokonał w Chorzowie przedostatni Ruch. Dla niebiesko-czarnych jest to czwarte z rzędu zwycięstwo, ale oba zespoły nadal dzielą cztery punkty.

 • Zawisza wytrąca z rytmu wicelidera

  Bydgoski Zawisza zaczyna się odradzać – co prawda wyjście ze strefy spadkowej od razu nie nastąpi, ale pokonanie wicelidera T-Mobile Ekstraklasy Lecha Poznań, to na pewno jest wyczyn. W szczególności, że została tym samym przerwana pasa Lecha 7 meczów bez porażki.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Czy powinniśmy rozwiązać obecną formę ZIT?

  Piątkowe zablokowanie przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego dalszych prac nad ZIT w formie porozumienia wywołało opinie, które nakazują zastanowić się nad dalszym sensem prowadzenia bliskie współpracy bydgosko-toruńskiej. W Bydgoszczy przypominają się głosy, aby stworzyć samodzielny ZIT.

 • Kosma Złotowski pyta Unię o S-10

  Droga ekspresowa S-10 przez Komisję Europejską traktowana jest jako jedna z priorytetowych, choć nie wiemy cały czas czy polski rząd uwzględni ją w Programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku. Interpelacje w tej sprawie skierował do KE europoseł Kosma Złotowski.

Wiadomości z regionu

Reklama społeczna:

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.