Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Weekend na Szlaku Piastowskim

Napisane przez czwartek, 29 wrzesień 2016 13:44

Lokalna Organizacja Turystyczna InLOT zaprasza w najbliższy weekend do udziału w Święcie Szlaku Piastowskiego. Przy tej okazji pojawiają się głosy, iż warto położyć duży nacisk na promowanie Szlaku Piastowskiego jako wartościowego produktu turystycznego. Świętowanie rozpocznie się już w piątek.

Prezydent Inowrocławia wysoko w rankingu Newsweeka

Napisane przez wtorek, 27 wrzesień 2016 21:39

W poniedziałek podczas inauguracji VII Kongresu Regionów we Wrocławiu odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej edycji rankingu N15 tygodnika ,,Newsweek”, w którym wybrano najlepszych prezydentów miast. Wygrał włodarz Sopotu Jacek Karnowski, wysoko znalazł się jednak prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Inowrocławianin wyróżniony na Festiwalu Filmowym Gdyni

Napisane przez wtorek, 27 wrzesień 2016 09:42

Film ,,Zjednoczone stany miłości” zdobył wiele wyróżnień na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Reżyserem filmu jest inowrocławianin Tomasz Wasilewski, który na gdyńskim festiwalu został laureatem nagrody za reżyserię filmu.

Firma z Poznania dokończy przebudowę inowrocławskiego dworca PKP

Napisane przez poniedziałek, 26 wrzesień 2016 18:18

Firma Budowlana DOTA z Poznania wygrała rozpisany przez PKP SA przetarg, na dokończenie remontu dworca kolejowego w Inowrocławiu. Inwestycja miała zakończyć się już w ubiegłym roku, problemy z realizacją usługi przez poprzedniego wykonawcę sprawiły, iż PKP SA zdecydowała się rozwiązać umowę. Stan zrealizowania inwestycji PKP szacuje na 64%.

Związkowcy z Solino piszą do premier Beaty Szydło

Napisane przez piątek, 23 wrzesień 2016 18:13

Wczoraj pisaliśmy o obawach związkowców NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”, którzy wyrazili obawę o wygaszanie produkcji w ich firmie. O swoich wątpliwościach piszą do premier rządu Beaty Szydło. Krajowa Sekcja Górnictwa Soli NSZZ ,,Solidarność” oczekuje przeprowadzenia kontroli, która wyjaśni m.in. likwidację zakładów Zachem w Bydgoszczy i sprzedaż akcji spółki Ciech w prywatne ręce.

Czy dojdzie do likwidacji Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”?

Napisane przez czwartek, 22 wrzesień 2016 22:45

NSZZ Solidarność zarzuca zarzucają PKN Orlen, że dąży do wygaszenia podległej sobie spółki IKS Solino, której siedzibą jest Inowrocław. Związkowcy będą prosić o interwencję premier Beatę Szydło. W piątek w tej sprawie Solidarność organizuje również konferencję prasową.

Policjant na służbie popełnił samobójstwo

Napisane przez czwartek, 22 wrzesień 2016 16:58

Do tragicznego zdarzenia doszło w budynku Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Nad ranem, około godziny 7, znaleziono ciało policjanta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusz pionu kryminalnego popełnił samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie pod nadzorem prokuratury.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zawalczy z Kijowem i Madrytem o kolejną dużą imprezę

  W Lozanie odbyło się we wtorek seminarium poświęcone lekkoatletycznym Drużynowym Mistrzostwom Europy w 2019 roku. Swoją aplikację dotyczącą organizacji tych zawodów najprawdopodobniej złoży Bydgoszcz, zainteresowana jest też stolica Ukrainy Kijów oraz Hiszpanii Madryt.

 • Zawisza ,,prawie” wiceliderem

  Wisła Fordon rozgromiła w niedzielę Victorię Kołaczkowo 8:0, w meczu 5 kolejki B-klasy, dzięki czemu utrzymuje pozycję lidera. Wiceliderem jest GLZS Sadki, który pokonał Zielonych Zalesie 2:0. Drużyna z Sadek będzie sobotnim rywalem Zawiszy Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Baku. Spotkanie z prezydentem Ilhamem Alijewem. 26 września ma się odbyć a Azerbejdżanie referendum o przedłużeniu...

Opublikowany przez Kosma Złotowski na 12 wrzesień 2016
 • Wojewoda: Trzeba mówić o budowie S-10 przez całe nasze województwo

  W środę wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z kujawsko-pomorskimi parlamentarzystami, w celu omówienia najważniejszych wyzwań rozwojowych stojących przed województwem oraz poszukiwania wspólnych priorytetów.

 • Czy problemy w Maksymilianowie opóźnią budowę S-5?

  Gościem dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był regionalny przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński, który przedstawił informację dotyczącą realizacji dróg ekspresowych w naszym regionie. Po jednym z pytań przyznał on, iż pojawiły się problemy przy realizacji Węzła Maksymilianowo, na dzisiaj jednak nie widzi przesłanek, aby doprowadzić miało to do opóźnienia zakończenia kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5. Droga ta ma zostać zakończona w 2019 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.