Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W niedzielę spotkanie otwarte z mieszkańcami Kruszwicy odbył popierany przez PSL kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas. W towarzystwie posła Eugeniusza Kłopotka mówił on przede wszystkim o sprawach związanych z bezpieczeństwem Polski.

Obwodnica Inowrocławia powinna powstać zgodnie z harmonogramem

Napisane przez piątek, 24 kwiecień 2015 21:00

Wpadka z organizacją konferencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wywołała w Polsce falę spekulacji, że obwodnica Inowrocławia może nie powstać w terminie. Na tę chwilę jednak nie ma przesłanek do obaw, bo terminy realizacji inwestycji powinny zostać dochowane.

Komiczne oświadczenia inowrocławskiego magistratu

Napisane przez piątek, 24 kwiecień 2015 12:54

Do części mediów (nas pominięto tradycyjnie) Urząd Miasta Inowrocławia wystosował oświadczenie, w którym zarzuca, że media rozpowszechniają nieprawdziwe i szkodzące miastu Inowrocław informacje. Chodzi oczywiście o komentowaną przez całą Polskę z ironią, wizytę prezydenta Bronisława Komorowskiego na placu budowy obwodnicy.

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego pod Inowrocławiem cieszyła się dość dużą popularnością internautów z całej Polski, ale też i Polaków na emigracji (z powiatu inowrocławskiego przecież na zachód emigruje dość dużo osób). Dla głowy państwa problem jednak polega na tym, że internauci z niego drwią, gdyż przemawiał na tle zaaranżowanej na potrzeby konferencji prasowej budowy. Zupełnie jak czasów PRL, gdy rządzili sekretarze PRZR.

Po odjeździe Komorowskiego budowa się zwinęła

Napisane przez środa, 22 kwiecień 2015 13:02

Wydarzenia jakie miały wczoraj miejsce pod Inowrocławiem w Jacewie, przypomina nieco klasykę PRL, gdy na potrzeby wizyty wysokich dygnitarzy państwowych miano pozorować budowy. Dla prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowiono bowiem zaaranżować plac budowy, który po kilku godzinach zniknął.

We wtorek na placu budowy obwodnicy Inowrocławia gościł prezydent Bronisław Komorowski. Zdaniem inowrocławskiej opozycji skupionej w ruchu Nowy Inowrocław, politycy Platformy Obywatelskiej przywłaszczają sobie sukces mieszkańców Inowrocławia, którzy przez wiele lat zabiegali o tę inwestycję drogową.

Kruszwica rozważa wystąpienie do sądu

Napisane przez poniedziałek, 20 kwiecień 2015 23:43

Niewykluczone, że spór o stan czystości jeziora Gopło trafi na wokandę sądową. Kruszwicki magistrat rozważa skierowanie przeciwko kopalniom Tomisławice pod Koninem pozwu, wraz z oczekiwaniem odszkodowania za spowodowane zniszczenia środowiska.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tak walczyli prawdziwi wojownicy

  W piątek na Artego Arenie w Bydgoszczy odbyła się gala sztuk walki FEN 7 ,,Real Combat”. Prezentujemy fotorelacje z tego wydarzenia.

 • Blamaż z Cracovią

  Bydgoski Zawisza zbyt szybko poczuł się pewny utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie, po paśmie kilku bardzo dobrych spotkań. Dzisiejszy mecz z Cracovią Kraków w Bydgoszczy pokazuje, że w wśród niebiesko-czarnych pojawił się kryzys.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama społeczna:

 • Kontrowersyjne poręczenie kredytu

  W piątek Sejmik przyjmując poprawki do budżetu województwa na rok 2015 wyraził zgodę na poręczenie przez Zarząd Województwa kredytu spółce Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne do kwoty 0,5 mld zł. Decyzja ta krytykowana jest przez dwóch bydgoskich radnych: Romana Jasiakiewicza i Andrzeja Walkowiaka.

 • Subiektywny przegląd kampanii wyborczej

  Kolejny tydzień maratonu wyborczego za nami i trzeba przyznać, że z punktu naszego regionu dość ciekawy. Zaczęło się od niefortunnej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego pod Inowrocławiem (formalnie była to wizyta niezwiązana z kampanią), później Bydgoszcz odwiedził Grzegorz Braun i Jacek Wilk.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.