Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Z powodu przeprowadzenia okresowych konserwacji od 1 do 17 sierpnia nie będzie czynna kryta pływalnia ,,Wodny Park” przy ulicy Toruńskiej w Inowrocławiu.

Jak wicemarszałek Kurzawa stał się nagle wicewojewodą

Napisane przez poniedziałek, 28 lipiec 2014 16:46

Do tego, że podległa ratuszowi jednostka prowadzi portal informacyjny, na którym w sposób tendencyjny (wygodny siłom politycznym rządzącym miastem) przedstawiane są informacje, się już przyzwyczailiśmy. W jednej z ostatnich swoich publikacji ratuszowy portal ,,inianie” przemianował jednak wicemarszałka na wicewojewodę.

Archidiecezja wyruszyła na Jasną Górę

Napisane przez poniedziałek, 28 lipiec 2014 16:19

Po raz XXX z pierwszej stolicy Polski Gniezna, z pod grobu św. Wojciecha, wyruszyła archidiecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy mają do przejścia około 270 km, dużą grupę pielgrzymów stanowią mieszkańcy Inowrocławia, Kruszwicy, czy Janikowa, którzy w trasie są już od wczoraj. Pielgrzymów pożegnał Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

Archidiecezja Gnieźnieńska wyruszy na szlak

Napisane przez niedziela, 27 lipiec 2014 11:34

Dzisiaj siódmy dzień wędrówki Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej, która na Jasną Górze dotrzeć ma w czwartek. W poniedziałek na szlak pielgrzymi wyruszy natomiast Archidiecezja Gnieźnieńska, w skład której wchodzić będą pątnicy m.in. z Inowrocławia i Kruszwicy.

W opinii Marcina Wrońskiego z ruchu Nowy Inowrocław prezydent miasta mógł celowo zakazać jednostką mu podległym, wynajmowania pomieszczeń na jego programowe spotkania przedwyborcze. Wroński chciał odpłatnie wynająć salę m.in. w ,,Wodnym Parku”.

Ratusz chce oświetlić kwiaty za ponad 100 tys. zł

Napisane przez środa, 23 lipiec 2014 14:47

Ruch Nowy Inowrocław krytycznie odnosi się do rozpisania przez Urząd Miasta przetargu na wykonanie oświetlenia klombów kwiatowych na terenie ogrodów zapachowych w Solankach za 104 tys. zł. Zamiast tego te pieniądze powinny trafić na oświetlenie osiedli mieszkaniowych.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (czyli w tym tygodniu) posłanka Iwona Kozłowska zamierza zwrócić się do Ministra Skarbu z interpelacją dotyczącą trudnych relacji pracowników z pracodawcą w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Kopalnie są własnością zależnego od Skarbu Państwa koncertu PKN Orlen.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Probierz zatrzymał Zawiszę

  Mecz przeciwko Zawiszy był setnym meczem dla Michała Probierza w roli szkoleniowca Jagielloni Białystok. Nie powinno nikogo dziwić, że jubileuszowy mecz Probierz chciał wygrać, tak też się stał. Po Zawiszy zaczyna być widoczne zmęczenie grą w europejskich pucharach, co wiązało się z rozgrywaniem dwóch meczy o stawkę tygodniowo.

 • Kuklis bez klubu bo angażował się w konflikt z kibicami

  Występujący do niedawna w Zawiszy Piotr Kuklis miał nowy sezon rozpocząć w barwach I ligowego GKS Tychy. Władze klubu nie zdecydowały się jednak podpisać z nim kontraktu, gdyż zawodnik nie był akceptowany przez tyskich kibiców.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama społeczna:

 • Dajmy mieszkańcom wybrać marszałka

  Marszałkowie województw maja dość duże uprawnienia, w szczególności w zakresie rozdziału środków unijnych. Nie mają oni jednak pełnej legitymacji społecznej, gdyż wybieranie są przez radnych sejmikowych, a nie bezpośrednio przez mieszkańców. Stad też coraz częściej pojawia się postulat zmiany ordynacji wyborczej, aby marszałkowie tak jak prezydenci miast i burmistrzowie byli wybierani w wyborach. Mimo braku takich regulacji prawnych nie oznacza to jednak, że marszałkowie muszą być wybierani za plecami mieszkańców, tak jak było to do tej pory.

 • Państwo wspomoże migracje ludzi młodych

  Za znalezienie pracy w miejscu oddalonym o ponad 80 km od miejsca zamieszkania młody bezrobotny może otrzymać jednorazowo 7,5 tys. zł od państwa. Tak ma działać tzw. ,,bon na zasiedlenie”, który ma na celu walkę z bezrobociem wśród osób poniżej 30 roku życia.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.