Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Zdaniem Jerzego Gawędy, radnego Rady Powiatu w Inowrocławiu, rozważanie wejścia jego miasta do metropolii bydgoskiej dopiero w dalszym planie to zła droga.

Prezydent Brejza podziękował odważnej nauczycielce i pedagogowi

Napisane przez poniedziałek, 23 listopad 2015 16:06

W ubiegły wtorek po jedną z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu przyszła matka i babcia, które znajdowały się w stanie mocnego odurzenia alkoholem. Nauczycielka i pedagog nie zgodzili się, aby uczennica wróciła do domu pod opieką pijanych opiekunów, gdyż powodowałoby to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dzisiaj obu pracownikom SP nr 2 pogratulował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dla Inowrocławia polityka rządu może oznaczać stratę 17 mln zł

Napisane przez niedziela, 22 listopad 2015 14:41

Samorządowcy po zapowiedziach z expose premier Beaty Szydło znaleźli się w dość niepewnej sytuacji. Do 15 listopada burmistrzowie i prezydenci miast byli zobowiązani do przygotowania projektu budżetu na rok 2016, zapowiadane zwiększenie kwoty wolnej od podatku w ciągu 100 dni do 8 tys. zł, projekty budżetowe odwraca do góry nogami.

Zachęcali do inwestowania w Inowrocławiu

Napisane przez sobota, 21 listopad 2015 13:42

W środę Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Inowrocławia zorganizowało seminarium biznesowe - ,,Inowrocław – Miejsce Twojego Biznesu”. Adresowane było ono głównie do lokalnych przedsiębiorców.

Prezydent Brejza przedstawił budżet bez deficytu

Napisane przez piątek, 20 listopad 2015 11:57

Założenia budżetu miasta Inowrocławia na rok 2016 przedstawił w czwartek prezydent Ryszard Brejza. Na inwestycje miasto planuje wydać ponad 15 mln zł, będą to głównie budowy dróg. Inowrocławski samorząd także obawia się obiecanej przez premier Beatę Szydło podwyżki kwoty wolnej od podatku, gdyż doprowadzić może ona do uszczuplenia budżetu miast o ok. 5 mln zł.

Jezioro Pakoskie może stać się wielkim ściekiem

Napisane przez piątek, 20 listopad 2015 11:33

Od dłuższego czasu pogarsza się stan wód w Jeziorze Pakoskim. Mieszkańcy notują także zanik ryb, które w przeszłości występowały w tym zbiorniku. O prowadzenie działań naprawczych wnioskuje poseł Krzysztof Brejza.

NSZZ Solidarność pisze do premier Beaty Szydło z prośbą o objęcie patronatu nad koncepcją połączenia infrastruktury zabezpieczającej interesy bezpieczeństwa energetycznego Polski. Powstałe konsorcjum opierałoby się o infrastrukturę zlokalizowaną na Kujawach.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Oceniamy radnych Sejmiku

    Rok kadencji Sejmiku Województwa za nami. Od wielu lat zachodnia część województwa wydaje się marginalizowana przez Zarząd Województwa, czemu współwinni są radni. Wydaje się, że w obecnej kadencji mamy dość dobrą reprezentację, jeżeli porównamy z poprzednimi, ale cały czas politycznie ta część województwa jest marginalizowana.

  • Marszałek i Sejmik zignorowali protestujących pracowników Arrivy

    W czasie gdy obradował Sejmik, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu odbywał się protest pracowników Arrivy. Do protestujących wyszedł tylko radny niezależny Roman Jasiakiewicz z Bydgoszczy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.