Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Pomiędzy kandydatami na prezydenta Inowrocławia nie ma zgody w jakiej formie powinna się ona odbyć. Najważniejsze jedna, że oboje są zainteresowani samym faktem debatowania. W mojej opinii nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyły się dwie debaty.

Wroński: Media ratuszowe znikną do końca roku

Napisane przez środa, 19 listopad 2014 13:57

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński zapowiada, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, to miasto przestanie za pieniądze podatników prowadzić wydawać media. Ma ku temu duże szansę, gdyż w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało na niego 32,58% wyborców.

Plan przejęcia władzy w Radzie Powiatu przez środowisko prezydenta Ryszarda Brejzy legł w gruzach. Platforma Obywatelska uzyskała tylko 3 mandaty, Porozumienie Ryszarda Brejzy 2 mandaty, zaś komitet zastępcy prezydenta Ireneusza Stachowiaka nie przekroczył nawet progu wyborczego. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie miało zaś 15 radnych, co daje tej partii większość.

Prezydent Brejza może te wybory przegrać

Napisane przez wtorek, 18 listopad 2014 00:14

Wyniki wyborów w Inowrocławiu są na pewno dużą niespodzianką, być może największą w kujawsko-pomorskim. Będący niemal pewny zwycięstwa w I turze prezydent Ryszard Brejza, nie tylko nie uzyskuje poparcia powyżej 50% w pierwszym głosowaniu, ale jego główny rywal Marcin Wroński niewiele do niego traci.

Wroński najprawdopodobniej w II turze

Napisane przez poniedziałek, 17 listopad 2014 12:49

Wszystko wskazuje na to, że prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie nie udało się wygrać wyborów w I turze i czeka do dogrywka z bezpartyjnym kandydatem Marcinem Wrońskim. W Radzie Miasta Brejza może liczyć jednak na większość.

W piątek pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu w godzinach swojej pracy wyrwali materiały wyborcze należące do kandydatów – Adama Banaszaka, Jarosława Pomagiera i Gustawa Nowickiego. Sprawa została zgłoszona policji.

DK nr 15 dopiero przedsięwzięciem rezerwowym

Napisane przez piątek, 14 listopad 2014 16:48

W przyjętym w tym tygodniu przez rząd Kontrakcie Terytorialnym dla województwa kujawsko-pomorskiego znalazł się zapis dotyczący rozbudowy drogi krajowej nr 15 z Inowrocławia do Torunia. Jest to zadanie uznane jako rezerwowe/warunkowe, czyli może być zrealizowane w najbliższej perspektywie unijnej, ale nie musi.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wybory samorządowe w Inowrocławiu:

 

Kandydaci na prezydenta

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

Kandydaci do Sejmiku

Wybory w Inowrocławiu

  • Wjechał na tory mimo opuszczanego szlabanu

    W Polednie w powiecie świeckim 20-latek przy opuszczonych półszlabanach wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Za swój wyczyn został ukarany karą 11 punktów karnych i 1000 złotowym mandatem. Można powiedzieć tylko, gdyż gdyby doszło do kolizji z jadącym pociągiem, konsekwencje byłyby znacznie większe.

  • Ustalono już nazwiska radnych Sejmiku

    Cztery dni od zakończenia głosowania udało się PKW w końcu ustalić wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego. W skali województwa wygrywa PO z 14 mandatami, w zachodniej części regionu najlepszy wynik uzyskuje jednak PSL z 6 mandatami.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.