Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W piątek do mediów rozesłano oświadczenie anonimowych działaczy PiS (tak przynajmniej się podpisali), w którym odcinali się oni od inicjatywy radnego Macieja Basińskiego, w sprawie upamiętnienia w Inowrocławiu Żołnierzy Wyklętych. Dzisiaj Komitet Miejski PiS jednoznacznie określa to oświadczenie za fałszywe.

Miasto Inowrocław liczy, iż ulicę Magazynową przejmie na swoje utrzymanie województwo, co pozwoliłoby dokonać jej modernizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze rozmowy z Zarządem Województwa już się w tej sprawie odbyły. Mieszkańcy mają zyskać dzięki temu przede wszystkim parking przy dworcu.

Przed tygodniem publikowaliśmy obawy radnego Marcina Wroński dotyczące tego, iż Inowrocław nie wchodząc w skład Metropolii Bydgoskiej wiele straci. Wówczas Urząd Miasta Inowrocławia wystosował zupełnie odmienne stanowisko. Pozwalam się z nim publicznie nie zgodzić.

We wrześniu Rada Miejska Inowrocławia odrzuciła wniosek o wygaszenie mandatów dwóch radnych, które miały być nieważne z powodu łączenia z funkcją ławnika. Przewodniczący Rady Miejskiej nie śpieszy się z tą sprawą, zaś wojewoda po raz kolejny go upomina.

Budowa obwodnicy Inowrocławia z lotu ptaka

Napisane przez poniedziałek, 08 luty 2016 19:50

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prezentuje film z drona, który przedstawia zaawansowanie prac nad budową obwodnicy Inowrocławia.

W najbliższy czwartek w inicjatywy Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego odbędą się obchody zakończenia procesu polsko-krzyżackiego o Pomorze Gdańskie, który toczył się na Kujawach. Będą pokazy rycerskie oraz prelekcje historyczne.

Ruch Obywatelski Nowy Inowrocław, mający swoich reprezentantów w Radzie Miejskiej, miasto staje się zaściankiem jeżeli nie wejdzie w skład Metropolii Bydgoskiej. Członkowie ruchu oczekują zmiany polityki prezydenta Ryszarda Brejzy w tym zakresie.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Luty 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Poseł Paweł Skutecki

  • Mija drugi miesiąc pełnienia przeze mnie mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej. Parlamentarzysta jest przede wszystkim reprezentantem całego narodu, stąd też...

  • Jan Paweł II ma połączyć Bydgoszcz z Toruniem

    Jutrzejsza sesja Sejmiku rozpocznie się od części uroczystej, na której ma zostać przyjęte stanowisko w sprawie ustanowienia św. Jana Pawła II patronem województwa. W tym działaniu możemy dopatrzeć się przede wszystkim próby szukania tożsamości województwa, które w chwili obecnej jej nie ma.

  • Rodzina 500+ - informacje praktyczne

    W ubiegłym tygodniu parlament przyjął program wspierania dzietności Polaków. Ustawę zapewne niedługo podpisze prezydent Andrzej Duda i będzie ona obowiązywać od kwietnia. Prezentujemy informacje praktyczne dla rodziców, którzy mogą być beneficjentami tego programu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.