Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Inowrocławski ratusz nabrał wody w usta

Napisane przez wtorek, 03 marzec 2015 00:51

W połowie lutego w Katowicach prezydenci 29 miast wyraziło poparcie dla kandydatury Bronisława Komorowskiego, który zabiega o reelekcję na stanowisku Prezydenta Rzeczypospolitej. Popierający go samorządowcy związani są z PO, a w ostatnich dniach dość głośno zrobiło się z powodu, iż większość z nich, jeżeli nie wszyscy, do Katowic pojechali na koszt mieszkańców swoich miast. Wśród uczestników katowickiego spotkania był prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Spowiednik Inki brał lekcje w Inowrocławiu

Napisane przez niedziela, 01 marzec 2015 19:21

Symbolicznym Biegiem Tropem Wilczym uczcił Inowrocław Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kilkaset osób pokonało trasę liczącą 1963 metry (rok śmierci ostatniego wyklętego) w okolicy liceum im. Królowej Jadwigi. Był jednak też czas na refleksję i na dyskusje o patriotyzmie.

Ziobro podejrzewa łapówkę przy prywatyzacji CIECH

Napisane przez poniedziałek, 02 marzec 2015 00:55

Zakłady wchodzące w skład grupy kapitałowej CIECH są jednym z większych pracodawców w powiecie inowrocławskim. Przed kilkoma miesiącami CIECH kupiła firma należąca do najbogatszego Polaka Jana Kulczyka.

Radny Jacek Olech pod koniec stycznia zwrócił się do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby niewykorzystywany przez miasto teren przy ulicy Toruńskiej przeznaczyć na parking dla interesantów Komendy Powiatowej Policji. W odpowiedzi zastępca prezydenta Brejzy stwierdza, że ratusz ma z Policję dobre relacje i zainteresowanie radnego jest niepotrzebne.

Inowrocław boryka się z dużym bezrobociem przekraczającym 20%. Opozycja zarzuca, że poszukiwanie inwestorów ratuszowi nie wychodzi najskuteczniej. Partia Janusza Korwin-Mikke idzie o krok dalej zarzucając, że ekipa PO, Porozumienia Brejzy i Solidarnej Polski doprowadziła do wysokich strat jednego z przedsiębiorców. Szczegóły ma przedstawić osobiście europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Solino rozbudowało magazyny ropy i paliw

Napisane przez środa, 25 luty 2015 11:31

Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino” informują o zakończeniu najważniejszego etapu sieci magazynowej w Górze pod Inowrocławiem.

W drugiej połowie bieżącego roku inowrocławski ratusz chciałby włączyć będącą elementem inteligentnego systemu transportowego elektroniczną informację pasażerską. Na przystankach pojawią się specjalne monitory, które będą informować za ile minut realnie przyjedzie autobus.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Jasiakiewicz: Trzeba podjąć próbę ratowania bydgoskiego żużla

  Działacze ŻKS Polonia Bydgoszcz nie przekonali bydgoskich samorządowców do przekazania 1,5 mln zł, o które wnioskowali na ratowanie klubu, którego kondycja finansowa jest beznadziejna. Radny województwa Roman Jasiakiewicz apeluje o podjęcie rozmów w ramach okrągłego stołu, aby uratować sport związany z Bydgoszczą od w 1946 roku.

 • Trójka reprezentantów Zawiszy powołana na Mistrzostwa Europy

  W dniach 5-8 marca w Pradze odbywać będą się 33 Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Polskę będzie reprezentować 45 zawodników, czyli najsilniejsza od 1966 roku reprezentacja. Do Pragi pojedzie też trójka zawodników, którzy na co dzień trenują w Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Banaszak nadal z mandatem klubu radnych PiS

  Radny Adam Banaszak pomimo że został zawieszony w członkostwie w Prawie i Sprawiedliwości nadal jest wiceprzewodniczącym Sejmiku. Z oczekiwaniem szefa struktur wojewódzkich, posła Łukasza Zbonikowskiego, nie utożsamia się duża część klubu radnych.

 • Być może będzie potrzebna zmiana formuły ZIT

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju sugeruje, aby zmienić formę wdrażania bydgosko-toruńskich Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, gdyż wypracowane w ubiegłym roku porozumienie może być zakwestionowane przez Komisję Europejską. Zaleca się zawiązanie stowarzyszenia, co z kolei może doprowadzić do zmiany układu sił w województwie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.