Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Miasto Inowrocław może się poszczycić produkcją wody mineralnej ,,Inowrocławianka”. Jest to niewątpliwie jakiś prestiż, ale również koszt dla Przedsiębiorstwa Wodociągowego i Kanalizacyjnego, czyli w praktyce dla wszystkich mieszkańców.

Inowrocław podsumowuje poprzednią perspektywę finansową UE

Napisane przez poniedziałek, 05 grudzień 2016 11:37

Praktyczne rozliczanie perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2007-2013 w Polsce trwa do końca bieżącego roku. Na początku grudnia na konto Inowrocławia został zrealizowany ostatni przelew, co jak tłumaczą władze miasta, definitywnie kończy rozliczanie starej perspektywy finansowej.

Na Kujawach górnicy świętują Barbórkę

Napisane przez sobota, 03 grudzień 2016 14:43

Wspomnienie Świętej Barbary przypada jutro. W Inowrocławiu Barbórkę rozpoczęto już wczoraj. Kujawy słyną z górnictwa solnego. Obchody zorganizowały Inowrocławskie Kopalnie Soli ,,Solino”.

Co do ukrycia maja radni gminy Inowrocław?

Napisane przez piątek, 02 grudzień 2016 11:14

Stowarzyszenie Nasze Prawo wystąpiło do Rady Gminy Inowrocław (gmina wiejska) o udostępnienie nagrań dźwiękowych z obrad XX sesji. Rada Gminy odmówiła użyczenia informacji bez podania konkretnego uzasadnienia.

Żołnierz Łupaszki obchodził 96-te urodziny

Napisane przez czwartek, 01 grudzień 2016 10:53

Kpt. Wacław Szewieliński (pseudonim Zawisza) ukończył wczoraj 96-lat. Służył w 5. Brygadzie Wileńskiej Armii Krajowej mjr. Zygmunta Szendzielarza ,,Łupaszki”. Po wojnie jako były żołnierz AK spotkał się z represjami. Od 2014 roku posiada godność Honorowego Obywatela Inowrocławia.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Powiatu w Inowrocławiu poruszony został spór radnego Jerzego Gawędy, przewodniczącego NSZZ Solidarność przy IKS Solino z pracodawcą. Zdaniem radnego Jacka Olecha przewodniczący Ryszard Jagodziński działał z naruszeniem przepisów.

Budynek w którym prowadzone jest Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Modrzew”, przy Parku Solankowym, jest własnością Miasta Inowrocławia. Z inowrocławskiego ratusza wychodzą sygnały, iż miasto chce obiekt sprzedać. Przeciwny takiemu krokowi jest radny opozycji Marcin Wroński.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny zawodnik wzmocni Zawiszę

    Paweł Kanik karierę piłkarską zakończył 4 lata temu w Wiśle Gruczno. Wiosną zamierza wrócić do gry w piłkę, aby pomóc grającemu w VIII lidze Zawiszy odbić się od dna. Bydgoski zespół wzmocni również Marcin Łukaszewski, który jako kapitan wprowadzał Zawiszę do I ligi.

  • [Plebiscyt] To już ostatnia prosta

    W środę 7 grudnia kończy się II runda plebiscytu na najlepszą akcję Zawiszy w rundzie jesiennej. Nasz plebiscyt zatem powoli dobiega końca.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

Po raz kolejny Parlament Europejski zajął się niezwykle trudną sytuacją na drogach dojazdowych do Calais i falą ataków na samochody ciężarowe, których dopuszczają się koczujący tam imigranci. Głosy w dyskusji były podzielone, mimo że sytuacja jest jasna jak słońce! Te ataki tak jak każde inne przestępstwo powinny być karane więzieniem, a ich sprawcy, co do jednego wyłapani przez policję. Zdumiewające jest to, że tak poważne państwo jak Francja nie jest w stanie stosować swojego własnego prawa, które potrafi egzekwować wobec własnych obywateli. Niestety bez zdecydowanej postawy władz francuskich rozwiązanie tego kryzysu wydaje się niemożliwe.

 

Zobacz wystąpienie posła Złotowskiego w Parlamencie Europejskim

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.