Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Nowy Inowrocław popiera dwukadencyjność

Napisane przez czwartek, 23 marzec 2017 00:26

Kontrkandydat Ryszarda Brejzy z II tury wyborów w 2014 roku – Marcin Wroński napisał do marszałka Sejmu RP , premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego list, w którym popiera postulat ograniczenia kadencyjności prezydentom, wójtom oraz burmistrzów. Swój postulat uzasadnia funkcjonującymi w inowrocławskim samorządzie patologiami.

Komisarz Wyborczy ogłosił w Inowrocławiu wybory

Napisane przez środa, 22 marzec 2017 13:21

11 czerwca w okręgu obejmującym Stare Miasto w Inowrocławiu odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Obwieszczenie w tej sprawie wydał Komisarz Wyborczy, w związku z potwierdzeniem przez Naczelny Sąd Administracyjny wygaszenia mandatu radnej Lidii Stolarskiej.

Nie udało się jeszcze sprzedać ,,Modrzewia”

Napisane przez środa, 22 marzec 2017 09:59

Miastu Inowrocław nie udało się jeszcze sfinalizować prywatyzacji sanatorium ,,Modrzew”. Jedyna oferta złożona w przetargu wpłynęła po terminie, co uniemożliwiło zawarcie transakcji. Urząd Miasta Inowrocławia ponawia jednak próbę prywatyzacji, tym razem na podstawie przetargu nieograniczonego.

Poseł PiS Grzegorz Adam Woźniak zapowiedział, że ograniczenie kadencyjności dla prezydentów miast obowiązywać będzie już od przyszłych wyborów samorządowych, co oznacza, że prezydent Ryszard Brejza nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję. Przedstawiciele inowrocławskiej opozycji z dużą nadzieją na takie ustawowe rozwiązanie liczą, bowiem mają nadzieję, że w ten sposób dobiegnie kres ,,imperium medialnego prezydenta Brejzy”.

Gmina Inowrocław otrzyma ponad milion złotych na termomodernizacje

Napisane przez poniedziałek, 20 marzec 2017 11:39

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Na dotację unijną zakwalifikowało się kilka zadań inwestycyjnych z powiatu inowrocławskiego.

W Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego jeszcze nie pojawiło się stwierdzenie przez Komisarza Wyborczego wygaszenia mandatu inowrocławskiej radnej Lidii Stolarskiej, ale Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski uznał, że radną przestała już być.

Podejrzany o pedofilię ukrywał się 12 lat

Napisane przez sobota, 18 marzec 2017 15:40

Dość długo udało się unikać sprawiedliwości Dariuszowi Z., któremu zarzuca się przestępstwa związane z pedofilią. 53-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego przebywał na terenie Republiki Federalnej Niemiec, gdzie kilka dni temu został zatrzymany.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny udany mecz Zawiszy i Patryka Berezy

  W Świeciu Zawisza Bydgoszcz podejmował w sobotę Star Pruszcz Pomorski, zespół występujący klasę wyżej od bydgoskiego zespołu, będący w ścisłej rywalizacji o V ligę. Pojedynek ten zdominował jednak B-klasowy Zawisza.

 • Bydgoszczanki odnoszą sukcesy na pływackich Mistrzostwach Polski

  W Gliwicach odbywały się Mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu. Bardzo dobrze wypadły bydgoszczanki z klubu MUKS Piętnastka, pod wodzą trenera Roberta Strzałki – przywożąc nad Brdę pięć tytułów mistrzowskich.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Będą ostrzejsze kary za jazdę pod wpływem alkoholu

  Najprawdopodobniej dzisiaj posłowie uchwalą nowelizację kodeksu karnego w zakresie zaostrzenia kar za przestępstwa w ruchu drogowym. Zakłada się przede wszystkim ustalenie minimalnych kar, które mają skuteczniej wykluczyć pijanych kierowców.

 • Pieniądze unijne pójdą na rejs po nieprzystosowanej do żeglugi drodze wodnej

  Rząd Beaty Szydło przyjął długoletni program rewitalizacji dróg wodnych, który zakłada przeznaczenie w długiej perspektywie ponad 31 mld zł na kaskadyzację Wisły. Dzisiaj Wisła jest bowiem zdaniem ekspertów nieżeglowna. Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu to nie przeszkadza, bowiem przed realizacją jakichkolwiek inwestycji na Wiśle zorganizowany zostanie rejs barki z kontenerami.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.