Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Środowiskowy Oskar dla dyrektora PGKiM

Napisane przez piątek, 20 październik 2017 15:06

Na początku tygodnia w Poznaniu rozpoczął się kongres Envico Environment 2017 poświęcony szeroko pojętemu zagadnieniu ochrony środowiska. W pierwszym dniu tego kongresu w Teatrze Wielkim w Poznaniu wręczono środowisko Oskary za osiągnięcia na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Prezydent Inowrocławia składa doniesienie na swoich pracowników

Napisane przez czwartek, 19 październik 2017 15:39

Wewnętrzna kontrola zarządzona osobiście przez prezydenta Inowrocławia Ryszard Brejza już na wstępnym etapie wykazała, że Urząd Miasta miał płacić za usługi, które nigdy nie zostały wykonane. Sprawa dotyczy funkcjonowania Wydziału Kultury i Promocji. W ubiegłym tygodniu swoją kontrolę w tej sprawie rozpoczęło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ratusz zarządził kontrole w wydziale promocji

Napisane przez środa, 18 październik 2017 18:46

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Inowrocławia. Nie jest to jednak jedyna kontrola w tej komórce, dzisiaj czynności kontrolne wszczęto również na wniosek prezydenta Inowrocławia.

Czy realizacja węzła wokół Magazynowej może być zagrożona?

Napisane przez wtorek, 17 październik 2017 20:20

Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg na budowę węzła komunikacyjnego wokół dworca PKP. Planowana jest budowa miejsc parkingowych przy ulicy Magazynowej oraz budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi, które pozwoli szybko przedostać się z Magazynowej na dworzec.

Ratusz ostrzega mieszkańców przed kontrolami

Napisane przez poniedziałek, 16 październik 2017 15:18

Okresy występowania niższych temperatur charakteryzują się też większym zanieczyszczeniem powietrza. Ma to związek ze spalaniem w piecach przydomowych. Najgorszą rzeczą jest natomiast palenie śmieciami. Inowrocławski ratusz przestrzega mieszkańców przed kontrolami i karami dla tych, którzy zdecydują się zanieczyszczać atmosferę.

W ostatnim czasie o Inowrocławiu w mediach publicznych mówi się dość dużo, dodatkowo kilka dni temu Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrole. Według Urzędu Miasta ma to wszystko związek z nagonką na rodzinę Brejzów.

Inowrocławscy nauczyciele z nagrodami

Napisane przez piątek, 13 październik 2017 19:49

Dzień Edukacji Narodowej przypada co prawda w sobotę, ale główne świętowanie zaplanowano w większości samorządów na piątek. Tak też było w Inowrocławiu, gdzie prezydent Ryszard Brejza postanowił nagrodził 25 pedagogów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Zawiszy z Falą Świekatowo

  Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sytuacji z II połowy meczu Zawiszy Bydgoszcz z Falą Świekatowo.

 • Zawisza powraca na fotel lidera

  Fala Świekatowo po raz pierwszy w tym sezonie została pokonana. W sobotę w Potulicach, piłkarze Fali musieli uznać wyższość Zawiszy. Dla niebiesko-czarnych są to cenne punkty, bowiem o wartości powrotu na fotel lidera, ale ich zdobycie nie było łatwe. Nie był to również mecz rozegrany przez Zawiszę w najwyższym stylu.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

 • Kto faktycznie zamordował ks. Popiełuszkę? Poseł chce komisji śledczej

  Wczoraj przypadała 33 rocznica najbardziej prawdopodobnej daty zamordowania ks. Jerzego Popiełuszko. Od siedmiu lat błogosławionego Kościoła Katolickiego. Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz15 chce powołać komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić wątpliwości dotyczące jego śmierci, które do dzisiaj nie zostały wyjaśnione.

 • Na poważnie rozważa się sprowadzenie lekarzy ze wschodu

  Z przygotowanego na zlecenie OECD raportu ,,Health at a Glance: Europe 2016” wynika, że w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,3 pacjentów, przy średniej UE 3,5. Jest to najgorszy wynik w Unii Europejskiej, także gorszy od takich państw jak Serbia czy Macedonia. Dane te wskazują jednoznacznie, że w Polsce mamy problem z deficytem lekarzy, który może się nawarstwiać, bowiem w wielu specjalizacjach średnia wieku lekarzy oscyluje w okolicach wieku emerytalnego.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.