Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Prezydent walczy z wojskowymi samolotami. Nie podoba się to wszystkim

Napisane przez poniedziałek, 01 wrzesień 2014 20:23

Latające nad Inowrocławiem samoloty wojskowe denerwują prezydenta Ryszarda Brejzę, który uważa, że hałas generowany przez samoloty jest na tyle uciążliwy, iż konieczna była interwencja w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Czy opozycję czeka rzeź?

Napisane przez poniedziałek, 01 wrzesień 2014 07:46

Marcin Horała radny miasta Gdyni na blogu w serwisie Stefczyk.info obawia się, że jednomandatowe okręgi wyborcze zamiast rozbić beton w samorządach, jeszcze bardziej go wzmocni, gdyż opozycja będzie znacznie słabsza do tej pory. Z tymi rozważaniami warto się zapoznać, gdyż eksperyment z jednomandatowymi okręgami czeka nas w listopadzie w Inowrocławiu.

Zarejestrowano pierwsze komitety wyborcze

Napisane przez sobota, 30 sierpień 2014 13:39

Formalnie kampania wyborcza rozpoczęła się w środę, czyli w dniu opublikowania w Dzienniku Urzędowym zarządzenia premiera Donalda Tuska. Od tego dnia można formalnie rejestrować w delegaturach Państwowej Komisji Wyborczej komitety wyborcze.

Huta ,,Irena” rozpoczyna rekrutacje

Napisane przez piątek, 29 sierpień 2014 00:52

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zorganizuje dwa spotkania dla bezrobotnych, którzy zainteresowani są podjęciem pracy we wznawiającej działalność hucie ,,Irena”. Poszukiwanych jest około 100 pracowników.

Będzie dodatkowy pociąg do Bydgoszczy

Napisane przez czwartek, 28 sierpień 2014 17:42

Przewozy Regionalne w dniu 1 września uruchomią dodatkowy pociąg z Inowrocławia do Bydgoszczy. Liczba połączeń kolejowych na tej trasie jest dość mała, stąd też uruchomienie dodatkowego składu może być odczuwalne dla osób codziennie przemieszczających się pomiędzy tymi miastami.

Siedem ofert na budowę obwodnicy Inowrocławia

Napisane przez wtorek, 26 sierpień 2014 19:20

We wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oficjalnie oferty złożone w przetargu na budowę liczącego 19 km I etapu budowy obwodnicy Inowrocławia. W ramach tej inwestycji mają powstać też trzy węzły w Latkowie, Jacewie i Tupadłach.

O trudnej sytuacji spółki Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy mówi się w ostatnich dniach dość dużo. Od poniedziałku ta spółka zamierza zlikwidować 41 połączeń dla inowrocławskiego dworca. W kuluarach mówi się o pomyśle, zrzucenia części ciężaru finansowego za utrzymanie K-PTS SA na samorządy gminne i powiatowe.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z Lecha Poznań do Bydgoszczy. Zawisza ma nowego trenera

  Po zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca Jorge Paixao właściciel Zawiszy Radosław Osuch musiał znaleźć nowego trenera. Tak jak spekulowano od kilku dni, został nim Mariusz Rumak, który przez ostatnie sezony aż do sierpnia związany był z Lechem Poznań.

 • Zawisza bez trenera

  Klub WKS Zawisza Bydgoszcz SA zdecydował się zakończyć współpracę z portugalskim szkoleniowcem Jorge Paixao. Główną przyczyną tej decyzji były słabe wyniki w T-Mobile Ekstraklasie.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama społeczna:

 • Do Komisji Europejskiej trafi skarga na politykę marszałka

  Wrzesień jest miesiącem kończącym negacje nad programami operacyjnymi z Komisją Europejską. Propozycja RPO opracowana przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego może mieć problem z akceptacją przez Brukselę, gdyż rażąca niska ilość środków przeznaczona będzie na inwestycje kolejowe. Fundacja Centrum Zrównoważonego Transportu przy wsparciu lokalnych organizacji szykuje wystąpienie do Komisji Europejskiej w tej sprawie.

 • Prawie 350 tys. uczniów usłyszało pierwszy dzwonek

  Dzień 1 września wpisał się do polskiego kalendarza jako koniec wakacji i początek roku szkolnego. W kujawsko-pomorskim naukę rozpocznie prawie 350 tysięcy uczniów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.