Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Prezydent i opozycja na temat rynku pracy

Napisane przez sobota, 30 kwiecień 2016 21:57

Inowrocław jest miastem, które problem braku pracy dotyczył w ostatnich latach zawsze w sposób szczególny. Zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy przez te lata sytuacja zmieniła się diametralnie na korzyść. Szczyptę dziegciu dorzuca do tej oceny ruch Nowy Inowrocław, który uważa, że miasto nadal prowadzi błędną politykę opartą o skupianie się głównie na Parku Solankowym i walorach uzdrowiskowych miasta.

W lutym prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił o dużych planach inwestycyjnych przy wsparciu funduszy unijnych, które mają zwiększyć mobilność w rejonie dworca PKP. Inwestycje rozpoczną się jednak dopiero wtedy, gdy PKP przekaże część swoich gruntów. Inowrocławski ratusz jest jednak w tej kwestii dobrej myśli.

OSiR Inowrocław wyróżniony przez NSZZ Solidarność

Napisane przez środa, 27 kwiecień 2016 19:14

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów VIII edycji konkursu ,,Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagrody przyjaznym przedsiębiorstwom wręczał Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród nagrodzonych podmiotów znalazła się spółka komunalna z Kujaw.

W Inowrocławiu powstaje uczelnia wyższa

Napisane przez wtorek, 26 kwiecień 2016 17:47

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w październiku rok akademicki zainauguruje Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu. Potencjał akademicki Inowrocławia zauważyły bowiem władze Toruńskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości.

Inowrocławska lewica nie idzie za trendem stawiania na młodych

Napisane przez poniedziałek, 25 kwiecień 2016 21:08

W ubiegłym tygodniu obradował Zjazd Powiatowy SLD w Inowrocławiu. Głównym celem zebrania był wybór przewodniczącego oraz składu Rady Powiatowej. Zmian jednak nie było, gdyż na kolejne cztery lata wybrany został dotychczasowy przewodniczący Włodzimierz Figas.

Stwórz grę poświęconą Bitwie pod Mątwami

Napisane przez sobota, 23 kwiecień 2016 17:26

13 lipca minie 350 rocznica bratobójczej bitwy, która rozegrała się w 1666 roku nad Notecią, tuż pod Inowrocławiem. Starcie rokoszan z wojskami królewskimi, które kosztowało życie ok 4 tys. osób powinno być dla polityków przestrogą. Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu organizuje z okazji 350-tej rocznicy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych konkurs.

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli ,,Solino” zwróci się do Marszałka Sejmu o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, która zbadałaby bezpieczeństwo państwa w obszarze strategicznych rezerw paliw płynnych. Kontroli podlegać miałoby należące do PKN Orlen ,,Solino”, ale również zbadana miałaby zostać prywatyzacja Ciech SA oraz wydarzenia które doprowadziły do upadku Zachemu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz znowu zawodzi

  Sześć spotkań i tylko jedno zwycięstwo. To dorobek żużlowców Polonii Bydgoszcz. W niedzielę ich braki obnażyła drużyna Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. 

   

 • Drugi mecz dla Wisły Can-Pack Kraków

  Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w finale kobiecej Tauron Basket Ligi wygrały drugi mecz z Artego Bydgoszcz. Trenerowi gospodarzy Tomaszowi Herktowi nie podobało się to, że obie drużyny nie miały żadnego dnia przerwy.

   

Wiadomości sportowe

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Żeby praca była również godna

  Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy. Tego dnia w sposób szczególny rozprawiamy na temat rynku pracy. Dzisiaj zapewne tyle uwagi problemu bezrobocia jak w latach poprzednich nie poświęcimy, gdyż ożywienie gospodarcze sprawiło, iż ten problem stracił na znaczeniu. Nie oznacza to jednak, że nie ma o czym dyskutować, problemów jest bowiem nadal wiele. Mniejsze bezrobocie to nie tylko zasługa ożywienia gospodarczego, ale również innych warunków zatrudnienia i często przymusowej emigracji zarobkowej.

 • Jasiakiewicz chce żeby Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego

  Duże emocje budzi stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie uznania nieopublikowanych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz uważa, że powinna odbyć się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa, na której przyjęto by stanowisko w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.