Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Zakon Franciszkanów powróci na Kujawy

Napisane przez wtorek, 28 czerwiec 2016 09:52

Prymas Polski abp Wojciech Polak poinformował o zaproszeniu Braci Mniejszych Konwentualnych do stałego objęcia posługi w Inowrocławiu. Będzie to ich powrót po 200 latach, gdyż w 1819 roku o przeniesieniu zakonu franciszkańskiego do Gniezna zdecydowały władze pruskie. Prymas podkreśla, iż brał pod uwagę względy historyczne oraz potrzebę ożywienia życia charyzmatycznego w regionie.

Za miesiąc rozprawa w sprawie przyszłości radnej Stolarskiej

Napisane przez poniedziałek, 27 czerwiec 2016 16:32

Na 27 lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy wyznaczył rozprawę w sprawie wygaszenia mandatu radnej Rady Miejskiej Inowrocławia Lidii Stolarskiej. Przypomnijmy – 15 marca decyzje o wygaszeniu mandatu radnych: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Zachęcamy do obejrzenia drugiego wydania audycji ,,Czas na rozmowy”, której pomysłodawcom jest Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Tym razem przedstawiciele różnych opcji politycznych rozmawiali m.in. o problemie bezrobocia.

Jutro (24 czerwca) w inowrocławskich szkołach uczniowie usłyszą ostatni dzwonek przed wakacjami, na ten dzień zaplanowano bowiem zakończenie roku szkolnego. Wakacje wiążą się jednak z większym ryzykiem niebezpieczeństw, o których profilaktycznie z uczniami rozmawiali strażnicy miejscy.

Odbył się I Wielki Test Wiedzy o Inowrocławiu

Napisane przez wtorek, 21 czerwiec 2016 10:08

W sobotę uczestnicy rajdu rowerowego ,,Odjazdowy Bibliotekarz”, zorganizowanego przez bibliotekę miejską im. Jana Kasprowicza, wzięli udział, w Saloniku Literacko-Artystycznym, w I Wielkim Teście Wiedzy o Inowrocławiu. Jak się dowiedzieliśmy, pytania łatwe nie były.

Radni ponownie członkami Prawa i Sprawiedliwości

Napisane przez niedziela, 19 czerwiec 2016 11:40

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – radny powiatowy Jerzy Gawęda oraz radny Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Basiński zostali wczoraj przywróceni w poczet członków Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas wizyty w Bydgoszczy, minister Jerzy Szmit poinformował, iż województwo kujawsko-pomorskie otrzyma 200 mln zł na realizację programu likwidacji miejsc niebezpiecznych wzdłuż dróg krajowych. Na liczącej prawie 50 pozycji liście, znalazły się również zadania związane z powiatem inowrocławskim.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Kogo łączy w kujawsko-pomorskim Jan Paweł II, a kogo już mniej?

    Na początku czerwca podczas świętowania urodzin województwa miała miejsce uroczystość wyrażenia poparcia przez biskupów diecezjalnych, aby patronem województwa był św. Jan Paweł II. Biskupi odpowiedzieli tym samym na inicjatywę polityczną Sejmiku Województwa z lutego. Jak się jednak okazuje w praktyce – doprowadzono do podziału mieszkańców województwa na tych, którym patronuje polski papież i tych którym już nie jest patronem.

  • Platforma Obywatelska uważa, że plany rządu dotyczące dróg wodnych są nierealne

     W sobotę w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywał się programowy zjazd Polska Obywatelska 2.0, który poświęcony był zagadnieniom infrastrukturalnym. Szczegółowe dyskusje toczono w trzech panelach, które poświęcone były infrastrukturze: drogowej, kolejowej i drogom wodnym.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.