Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Na debacie z Marcinem Wrońskim o potrzebie zmian

Napisane przez czwartek, 27 listopad 2014 02:17

W środę odbywały się debaty kandydatów na prezydenta Inowrocławia. Jako, że oba wydarzenia miały miejsce o tej samej porze, to niemożliwe było, aby obaj kandydaci wzięli w nich udział. Prezydent Ryszard Brejza występował w studiu TVP w Bydgoszczy, zaś Marcin Wroński przed obliczem około dwustu mieszkańców Inowrocławia w auli Cechu Rzemiosł.

PiS pisze list do władz powiatu i proponuje współpracę

Napisane przez wtorek, 25 listopad 2014 23:18

Wyborcy przed tygodniem zdecydowali, że powiatem inowrocławskim rządzić będzie Polskie Stronnictwo Ludowe, być może w koalicji z SLD. Największą siłą opozycyjną będzie natomiast Prawo i Sprawiedliwość. Lider powiatowych struktur tej partii Adam Banaszak napisał list do radnych koalicji, w której wyraził wolę współpracy dla dobra mieszkańców powiatu.

Solidarna Polska nadal blisko PO

Napisane przez wtorek, 25 listopad 2014 19:02

W poniedziałkowej audycji TVP Bydgoszczy ,,Polityka dla ludzi” Solidarną Polskę reprezentował zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak, który w ostatniej kampanii wyborczej dość blisko współpracował z Platformą Obywatelską.

PSL chce utrzymać wicemarszałka spod Inowrocławia

Napisane przez wtorek, 25 listopad 2014 10:45

Kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na stanowisko wicemarszałka województwa będzie pełniący tę funkcję w ostatniej kadencji Dariusz Kurzawa. Wszystko zanosi się bowiem na to, że województwem będzie dalej rządzić koalicja PO – PSL.

W środę dwie debaty, choć nie takie jakbyśmy oczekiwali

Napisane przez poniedziałek, 24 listopad 2014 22:31

Tego dnia o 17:30 odbywać będą się dyskusję z kandydatami na prezydenta Inowrocławia. W studiu TVP w Bydgoszczy redaktor prowadząca będzie przepytywać prezydenta Ryszarda Brejzę, z kolei w Cechu Rzemiosł przy ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu jego kontrkandydat Marcin Wroński będzie do dyspozycji z mieszkańców.

Miło nam Państwa poinformować, że redakcja Portalu Kujawskiego rozpoczyna współpracę z Nadgoplańskim Towarzystwem Historycznym z siedzibą w Kruszwicy. Mamy nadzieje, że wspólnymi silami uda się promować historię tej części regionu, która przecież związana jest dość mocno z początkami Państwa Polskiego.

Opozycja zgodnie chce zmiany – nie dla Brejzy

Napisane przez niedziela, 23 listopad 2014 20:28

W sobotę odbyła się kolejna konwencja wyborcza Marcina Wrońskiego, tym razem z udziałem całej inowrocławskiej opozycji, od PiS przez SLD po PSL. Wszyscy mówili jednym głosem, czas odsunąć prezydenta Ryszarda Brejzę od władzy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Podział punktów w Kielcach

  Do tej pory Zawisza Bydgoszcz wygrał tylko dwa mecze, jeden z nich Koroną Kielce. Wczoraj niebiesko-czarni zmierzyli się z Koroną na wyjeździe i tamtego sukcesu juz jednak nie powtórzyli. Obie strony muszą zadowolić się remisem, ale mecz wydawał się dość ciekawy.

 • Puchar Interkontynentalny jednak nie dla Bydgoszczy

  Rada IAAF zdecydowała we wtorek, że gospodarzem III Pucharu Interkontynentalnego w 2018 roku będzie czeska Ostrawa. Bezpośrednim rywalem dla tego miasta, do organizacji tej imprezy, była Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Przed nami kolejna cisza wyborcza

  Przez ostatnie tygodnie w części gmin odbywała się II tura wyborów samorządowych. Niedzielna (30 listopada) wizyta w lokalach wyborczych będzie już naszą ostatnią w tym roku. Wyborczy maraton dobiegnie końca.

 • Radni złożyli ślubowanie, ale nic nie ustalili

  I sesja Sejmiku kadencji 2014-2018 będzie dokończona dopiero w poniedziałek. O przerwanie obrad wnioskowali radni PO i PSL. Nie spodobało się to przedstawicielom pozostałych opcji, którzy zarzucili handel stanowiskami.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.