Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Rozpoczyna się piąty dzień głodówki. Porozumienia nadal nie ma

Napisane przez sobota, 25 październik 2014 00:54

W piątek w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w sprawie protestu głodowego pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, nie przyniosło ono jednak żadnych efektów. Tego samego dnia do szpitala odwieziono jednego z górników, z powodu złego stanu zdrowia.

Inowrocław chce postawić na ekologiczne autobusy

Napisane przez piątek, 24 październik 2014 15:47

Już wkrótce inowrocławian będzie wozić 12 autobusów, które będą napędzane napędem elektrycznym i hybrydowym. Na zakup nowoczesnych pojazdów Inowrocław otrzyma wysokie dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Czwartek był trzecim dniem protestu głodowego pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”. Jak zostaliśmy poinformowani sprawą zainteresowała się wojewoda, ale na miejsce protestu do Inowrocławia nikt nie przybył. Związkowcy domagają się przede wszystkim dymisji obecnego zarządu.

Olech odpowiada na szkalujący tekst i zapowiada pozwy

Napisane przez czwartek, 23 październik 2014 19:03

Na konferencji prasowej radny Jacek Olech odniósł się do wpisu jaki ukazał się w poniedziałek na zarządzanym przez Kujawskie Centrum Kultury za publiczne pieniądze portalu informacyjnym. Po wypowiedzi prezydenta Ryszarda Brejzy na sesji Rady Miejskiej.

Wroński chce debaty prezydenckiej

Napisane przez środa, 22 październik 2014 20:22

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński uważa, że podstawą przeprowadzania wyborów w demokratycznych państwach powinny być debaty prezydenckie. Z tego powodu wyzwał urzędującego obecnie prezydenta Ryszarda Brejzę na debatę przedwyborczą.

Głodówka w Solino bez większego odzewu

Napisane przez środa, 22 październik 2014 13:57

Trwa drugi dzień strajku głodowego pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, których właścicielem jest grupa PKN Orlen. Do tej pory w siedzibie IKS ,,Solino” przy ulicy Świętego Ducha w Inowrocławiu nie pojawili się przedstawiciele wojewody, reprezentujący rząd w terenie.

52% inowrocławian nie jeździ komunikacją publiczną

Napisane przez środa, 22 październik 2014 13:19

Zespół Doradców Gospodarczych TOR zlecił wykonanie badań opinii publicznej dotyczących preferencji pasażerów komunikacji publicznej. Okazuje się, że 52% mieszkańców Inowrocławia nie korzysta z komunikacji zbiorowej, co wydaje się w skali kraju dość dużym wynikiem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Gala 95-lecia polskiej lekkiej atletyki odbędzie się w Bydgoszczy

  25 października dowiemy się którzy polscy sportowcy otrzymają prestiżową nagrodę Złote Kolce 2014. Rozstrzygnięcie tego plebiscytu może przynieść wiele emocji, gdyż w tym roku Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze na Halowych Mistrzostwach Świata w szwajcarskim Zurychu. Uroczysta gala odbędzie się w Bydgoszczy, która uważana jest cały czas za stolicę polskiej lekkiej atletyki.

 • Zawisza tradycyjnie przegrywa

  Pogoń Szczecin rozbiła przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Przyjezdni w tym meczu zachowywali się trochę jak przysłowiowy chłopiec do bicia. Kolejna porażka sprawia, że w Bydgoszczy pora podnosić alarm odnośnie zagrożenia spadkiem do I ligi.

Wiadomości sportowe

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama społeczna:

Wybory samorządowe w Inowrocławiu:

 

Kandydaci na prezydenta

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

Kandydaci do Sejmiku

Wybory w Inowrocławiu

 • Czy Sejmik wstawi się za młodymi lekarzami?

  W poniedziałek odbędzie się ostatnie posiedzenie Sejmiku w tej kadencji. Być może radni przyjmą na nim stanowisko do Ministerstwa Zdrowia w sprawie zbyt małej liczby miejsc rezydenckich, które przyznano kujawsko-pomorskiego. Z propozycją zabrania głosu w tej sprawie wystąpiła Komisja Edukacji, Nauki, Sportu i Turystyki.

 • Warszawa – Bydgoszcz wypadnie z siatki InterRegio

  W grudniu w życie wejść ma nowy rozkład pociągów, spółka Przewozy Regionalne zamierza dość mocno ograniczyć pociągi w ramach InterRegio, nie będzie zatem w ofercie tego przewoźnika m.in. połączenia Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Warszawa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.