Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W ubiegły poniedziałek na sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radny opozycji Marcin Wroński zwrócił się do prezydenta Ryszarda Brejzy z prośbą o podjęcie działań, aby pociągi relacji Inowrocław – Bydgoszcz, były również objęte biletami, które pozwalają po przyjeździe korzystać przez godzinę z komunikacji miejskiej. Radny argumentuje swoje działanie planowanym uruchomieniem stacji kolejowej Bydgoszcz Błonie, wraz z pętlą autobusową, która mogłaby służyc przyjeżdżającym z Inowrocławia.

Czas na rozmowy: ,,Paszkwil na radnego”

Napisane przez czwartek, 26 maj 2016 19:36

Prezentujemy drugą część odcinka pierwszego ,Czasu na rozmowy”. Audycji publicystycznej, której pomysłodawcą jest Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Program prowadzi Magdalena Basińska. Drugi odcinek poświęcony jest płatnemu ogłoszeniu w gazecie, które wykupiło Miasto Inowrocław, w celu przedstawienia radnego opozycji Marcina Wrońskiego w negatywnym świetle.

Czas na rozmowy: Dzień Zgody Narodowej

Napisane przez środa, 25 maj 2016 03:51

Inowrocławski Klub Dyskusyjny zainaugurował comiesięczne dyskusję na tematy ważne dla Inowrocławia. W pierwszym spotkaniu prowadzonym przez Magdalenę Basińską uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich sił politycznych działających w przestrzeni miejskiej Inowrocławia. Prezentujemy nagraną część pierwszą ,,Czasu na rozmowy”.

W poniedziałek inowrocławscy radni przyjęli stanowisko do Sejmu Rzeczypospolitej, aby dzień 13 lipca uznać za Dzień Zgody Narodowej. Za kilka tygodni będziemy obchodzić 350-tą rocznicę bratobójczej bitwy pod Mątwami, która miała miejsce 13 lipca 1666 roku. Ta tragiczna w dziejach Polski rocznica, ma być przestrogą na przyszłość, do czego doprowadzić może bratobójcza walka wewnątrz narodu.

Artykuł sponsorowany z pieniędzy miejskich, w którym w negatywnym świetle przedstawiany był radny opozycji Marcin Wroński, stał się jednym z głośniejszych punktów poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Wroński domagał się pierw wyjaśnień, później zaś pokrycia kosztów z prywatnej kieszenie przez prezydenta.

Prezydent Brejza otrzymał absolutorium

Napisane przez poniedziałek, 23 maj 2016 16:11

Rada Miejska udzieliła w poniedziałek prezydentowi Ryszardowi Brejzie absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 14 radnych, 8 przedstawicieli opozycji było przeciwnych.

Prezydent Inowrocławia chce przesunąć S-10 na południe

Napisane przez czwartek, 19 maj 2016 20:17

Nowy przebieg planowanej drogi S-10 zaprezentował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Miałaby ona przebiegać nie wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 10, ale łączyć Bydgoszcz z Toruniem przez Rojewo i Gniewkowo. Opozycja uważa, że to działanie czysto propagandowe ze strony włodarza Inowrocławia.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Skutecki: Droga E-40 schodzi na dalszy plan. Schreiber: Jest wręcz przeciwnie

    Poseł Paweł Skutecki, będący przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarskiego Polskich Rzek, wyraża niepokój o rewitalizację Wisły oraz Kanału Bydgoskiego w przyszłości. Swoje obawy Skutecki kieruje w liście otwartym do premier Beaty Szydło.

  • Rada Miasta chce utworzenia stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz

    Jednogłośnie Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę wyrażającą zgodę na udział Bydgoszczy w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz, czyli inicjatywie powstałej na spotkaniu prezydenta Bydgoszczy z włodarzami gmin i powiatów tworzących obszar funkcjonalny Bydgoszczy. Przyjęcei uchwały poprzedziła dyskusja, która nie była łatwa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.