Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Inowrocławski mur zostanie przywrócony za pieniądze unijne

Napisane przez środa, 26 październik 2016 20:09

W przyszłości fragment średniowiecznych inowrocławskich murów przy ulicy Kasztelańskiej ma stać się atrakcją turystyczną. Będzie można nawet na niego wejść. Inowrocławski samorząd informuje o pozyskaniu dotacji unijnej na jego rewitalizacje.

Od pewnego czasu mieszkańcy Inowrocławia, ale również miejscy radni, nie mogą otrzymać nagrania dźwiękowego z obrad sesji Rady Miejskiej Inowrocławia. Zdaniem radnego Marcina Wrońskiego ogranicza to jawność obrad inowrocławskiego samorządu, bowiem jedynym materiałem przedstawiającym przebieg całej sesji Rady Miejskiej są pisemne protokoły, a te zdaniem Wrońskiego nie są najwyższej jakości.

W hołdzie ofiarom ,,Makabrycznej nocy”

Napisane przez poniedziałek, 24 październik 2016 15:29

W sobotę w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyła się premiera filmu Sebastiana Bartkowskiego pt. ,,Makabryczna noc”. Około 70-ciu aktorów wystąpiło w nim społecznie, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni niemieckiej, która miała miejsce z 22 na 23 października 1939 roku.

W Inowrocławiu ma powstać nowa spółka komunalna

Napisane przez piątek, 21 październik 2016 12:35

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza chce powołania spółki Inowrocławska Gospodarka Komunalna i Mieszkaniowa, której głównym zadaniem będzie utrzymanie czystości na terenie miasta. W poniedziałek zgodę na taki krok muszą podjąć radni.

W poniedziałek inowrocławscy policjanci zatrzymali 28-latka. Podczas przeszukania mieszkania inowrocławianina znaleziono znaczne ilości narkotyków. Policjanci podejrzewają, że może on mieć związek z handlem nielegalnymi substancjami. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie – 3 miesiące.

Prywatyzacja CIECH to sprawa jeszcze nie zamknięta

Napisane przez środa, 19 październik 2016 00:35

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzą obecnie postępowanie w sprawie niespełnienia obowiązków i nadużycia przy sprzedaży przez Skarb Państwa 37,9% akcji grupy kapitałowej CIECH, którego zakłady sodowe mieszczą się na Kujawach. Sprawa tej prywatyzacji nie jest zatem jeszcze zamknięta i można się spodziewać postawienia osobom odpowiedzialnym zarzutów.

We wrześniu informowaliśmy o tym, że wicepremier, a zarazem minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyróżnił tradycję Szymborskich Przywołówek jako element niematerialnego dziedzictwa narodowego. W ostatni weekend Kawalerowie Szymborscy otrzymali na piśmie potwierdzenie tej decyzji. Przy tej okazji o tej tradycji kujawskiego folkloru było głośno między innymi na antenie TVP Kultura.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Keister ponownie na czele CWZS

  W piątek zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza wybrał na funkcję prezesa związku Waldemara Keistera, który związany jest z sekcją kajakarską. Funkcję prezesa CWZS Keister pełnił już w przeszłości.

 • Skrót meczu: Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Wtelno

  Zapraszamy do obejrzenia skrótu wczorajszego meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Olimpią Wtelno, który odbył się w Potulicach. Zawisza wygrał dzięki dwóm dość ciekawym bramkom Wojciecha Ruczyńskiego. W spotkaniu nie brakowało sytuacji bramkowych, stąd też jest co oglądać.

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

Po raz kolejny Parlament Europejski zajął się niezwykle trudną sytuacją na drogach dojazdowych do Calais i falą ataków na samochody ciężarowe, których dopuszczają się koczujący tam imigranci. Głosy w dyskusji były podzielone, mimo że sytuacja jest jasna jak słońce! Te ataki tak jak każde inne przestępstwo powinny być karane więzieniem, a ich sprawcy, co do jednego wyłapani przez policję. Zdumiewające jest to, że tak poważne państwo jak Francja nie jest w stanie stosować swojego własnego prawa, które potrafi egzekwować wobec własnych obywateli. Niestety bez zdecydowanej postawy władz francuskich rozwiązanie tego kryzysu wydaje się niemożliwe.

 

Zobacz wystąpienie posła Złotowskiego w Parlamencie Europejskim

 • PKP szykuje inwestycje za ponad 100 mln w Bydgoszczy i jej okolicach

  Modernizacja linii kolejowej nr 201 łączącej Nową Wieś Wielką z portem w Gdyni będzie jedną z ważniejszych inwestycji kolejowych w Polsce w najbliższej perspektywie unijnej. Gospodarczo jej celem będzie zwiększenie dostępności gdyńskiego portu. PKP PLK zapowiada wydanie ponad 100 mln na sam odcinek Maksymilianowo – Bydgoszcz Wschód – Nowa Wieś Wielka.

 • Rok temu wybraliśmy posłów i senatorów

  25 października 2015 roku odbyły się w Polsce wybory parlamentarne. W okręgu bydgoskim wybraliśmy dokładnie 12 posłów oraz dwóch senatorów. Dwa tygodnie później złożyli oni ślubowanie i zainaugurowali VIII kadencję. Powoli zatem rozpoczyna się okres pierwszych podsumowań pierwszego roku VIII kadencji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.