Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu podejmie decyzje o nadaniu Honorowego Obywatela tego miasta Wacławowi Szewieliśniemu, niezłomnemu żołnierzowi Armii Krajowej, który po II wojnie światowej doświadczał prześladowań ze strony komunistów.

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku

Napisane przez czwartek, 18 wrzesień 2014 16:54

Tak przynajmniej wynika z najnowszych deklaracji dotyczących rozpoczęcia działalności przez filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Inowrocławiu. W tym przypadku jednak zanosi się, że październikowego terminu uda się dochować.

Powiat inowrocławski demograficzną dziurą

Napisane przez środa, 17 wrzesień 2014 13:39

Jak wynika z prezentowanych przez GUS danych dotyczących dzietności, w powiecie inowrocławskim przeciętna liczba dzieci jest najniższa w całym województwie kujawsko-pomorskim.

,,Solidarna Polska rozbija obóz prawicowy

Napisane przez wtorek, 16 wrzesień 2014 14:00

Inowrocławskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zarzucają działaczom Solidarnej Polski rozbijanie środowiska. Radny powiatowy Jerzy Gawęda mówi nam wprost, że jest do ewidentne działanie na rzecz PO i koalicji powiatowej PSL – SLD.

Z dniem 1 września należąca do województwa kujawsko-pomorskiego spółka autobusowa wycofała 41 połączeń z inowrocławskiego dworca, w skali województwa będzie ich kilkaset. Powodem tego jest trudna sytuacja finansowa przewoźnika, który ratuje się cięciami. K-P Transport Samochodowy musiał zrezygnować m.in. z połączenia z Warszawą, co jednak ciekawe, miesiąc wcześniej połączenie na tej trasie otworzył prywatny przewoźnik.

 

W ratuszu przy Franklina Roosevelta jak u ,,Pawła i Gawła” Fredry

Napisane przez poniedziałek, 15 wrzesień 2014 07:14

Radny powiatowy Sławomir Szeliga w swoim wpisie na blogu porównuje waśń pomiędzy starostą i prezydenta do komedii Aleksandra Fredry o ,,Pawle i Gawle”. Z tą różnicą, że bohaterowie Fredry mieszkali na różnych piętrach, zaś prezydent Brejza i starosta Majewski urzędują na tym samym piętrze tego samego budynku. Przesłanie tego wpisu jest jednak bardzo proste – potrzebna jest współpraca obu szczebli samorządowych, gdyż na tym korzystają mieszkańcy.

Kolejni kandydaci będą walczyć o inowrocławski ratusz

Napisane przez sobota, 13 wrzesień 2014 13:50

Po Marcinie Wrońskim chęć ubiegania się o funkcję prezydenta Inowrocławia wyraził wicestarosta związany z SLD Włodzimierz Figas. Zapowiada on położenie dużego nacisku na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw oraz doprowadzenie do współdziałania ze sobą starostwa powiatowego i ratusza miejskiego, z czym w ostatnich latach było bardzo trudno.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza dobija do dna

  Korona Kielce po wyrównanym pojedynku pokonuje w poniedziałek Podbeskidzie Bielsko-Biała, co daje tej drużynie awans na przedostatnią pozycję w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Niestety oznacza to też, że na ostatnią pozycję spada bydgoski Zawisza.

 • Młodzi Rycerze przy doskonałym dopingu pokonali Spójnie Białe Błota (wideo)

  Około tysiąca osób obserwowało mecz pomiędzy drużyną SP Zawisza Bydgoszcz a Spójnią Białe Błota w niedzielne popołudnie na bocznym boisku przy ulicy Gdańskiej. Młodzi Rycerze mogli liczyć na głośny doping fanów Zawiszy, którego od wielu miesięcy brakuje na meczach Ekstraklasy.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama społeczna:

 • Piotrowska wymieni Sikorskiego w rządzie

  Posłanka Teresa Piotrowska zostanie ministrem spraw wewnętrznych w nowym rządzie premier Ewy Kopacz. Misji szefa polskiej dyplomacji nie będzie już kontynuował natomiast Radosław Sikorski, który jak zapowiada nowa premier będzie desygnowany na funkcję marszałka Sejmu. Za politykę zagraniczna rządu odpowiadać będzie teraz Grzegorz Schetyna.

 • Poseł zrezygnuje z funkcji i zostanie radnym?

  Z informacji jakie do nas docierają liderem listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 2 do Sejmiku będzie wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Jarosław Katulski.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.