Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (czyli w tym tygodniu) posłanka Iwona Kozłowska zamierza zwrócić się do Ministra Skarbu z interpelacją dotyczącą trudnych relacji pracowników z pracodawcą w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Kopalnie są własnością zależnego od Skarbu Państwa koncertu PKN Orlen.

Prokuratura umarza, a radny decyzję po raz kolejny zaskarża

Napisane przez niedziela, 20 lipiec 2014 22:35

Inowrocławska prokuratura po raz drugi umorzyła sprawę dotyczącą możliwej niegospodarności przy wydruku ulotek dotyczących gospodarki odpadami. Zdaniem radnego Jacka Olecha z winy ratusza za wydruk tych ulotek zapłacono podwójnie i oczekuje on, że sąd po raz kolejny uzna decyzję prokuratury o umorzeniu za niezasadną. Radny sugeruje także przekazanie sprawy do prokuratury w innym mieście.

O mediach prezydenta Ryszarda Brejzy pisaliśmy już nie raz, tym razem jednak została przekroczona kolejna granica. Podległa prezydentowi jednostka za pomocą swojego portalu internetowego prowadzi regularna wojnę ze starostwem powiatowym. To, że starosta i prezydent za sobą nie przepadają, nie jest w Inowrocławiu niczym nowym, ale prowadzenie wojenek za pieniądze podatników zasługuje na wszelkie potępienie.

Odpracuj długi mieszkaniowe

Napisane przez czwartek, 17 lipiec 2014 15:27

Władze Inowrocławia zachęcają mieszkańców, którzy z powodu sytuacji ekonomicznej nie są wstanie spłacić zadłużenia z tytułu nieuregulowanego czynszu. Ta forma pomocy zadłużonym funkcjonuje w Inowrocławiu od dwóch lat i w ten sposób udało się odpracować dług na kwotę około 264 tys. zł.

Historia inowrocławskiego dworca

Napisane przez środa, 16 lipiec 2014 07:34

Duże zainteresowanie wywołuje rozpoczęta przebudowa bydgoskiego dworca, a już w październiku do użytku zostanie natomiast oddany obiekt dworcowy w Inowrocławiu, gdzie prace remontowe trwają od kilku miesięcy. Historia tego obiektu to już dobre ponad 140 lat.

Sytuacja na wschodniej Ukrainie się zaognia, a pracownicy Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” oczekują od premiera rządu przeprowadzenie w dniu 1 sierpnia kontroli zdolności operacyjnych należących do tej spółki Podziemnych Magazynów Ropy i Paliw ,,Góra”. Związkowcy obawiają się, że instalacje mogą nie być sprawne, co mogłoby osłabić bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Ostatnie dni pokazują, że zjednoczenie się na prawicy opozycji wobec Platformy Obywatelskiej się opóźnia, głównie z powodu braku porozumienia pomiędzy PiS-em i Solidarną Polską. Zapewne z dużą uwagą patrzą na te ruchy związani z byłym posłem Markowskim działacze SP z naszego regionu, głównie z Inowrocławia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Paixao: Był to dla nas bardzo trudny mecz

  Zawisza wygrał na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy z Koroną Kielce. Pierwsza połowa była jednak bardzo słaba, jedną z przyczyn tego były bardzo trudne warunki atmosferyczne związane z upałem.

  źródło: T-Mobile Ekstraklasa
 • Zawisza pokonuje Koronę na inaugurację

  Na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz podejmował zespół swojego byłego trenera Ryszarda Tarasiewicza, który zdobył w maju z niebiesko-czarnymi Puchar Polski , Koronę Kielce. W tym pojedynku lepsi okazali się gospodarze, choć braki zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama społeczna:

 • Upały groźne dla lasów

  Wysokie temperatury sprawiają, że ryzyko wystąpienia pożarów w lasach jest niezwykle wysokie. Istnieje prawdopodobieństwo, że być może zostanie wprowadzany zakaz wstępu do lasów. W naszym regionie we wtorek lasy paliły się co najmniej kilkanaście razy.

 • UPR: Więcbork przykładem zadłużania gminy i wyprzedaży majątku poniżej wartości

  Prezes Unii Polityki Realnej Bartosz Józwiak w czasie konferencji prasowej przed delegaturą Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy wraz z wiceprezesem Tomaszem Pióro mówili o trudnej sytuacji Więcborka (powiat sępoleński) z powodu złego korzystania z funduszy unijnych. Zapowiedzieli także start ugrupowaniach w wyborach do sejmiku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.