Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Inowrocławska PO donosi na lokalne SLD do Czarzastego

Napisane przez sobota, 29 kwiecień 2017 18:23

Platforma Obywatelska oczekuje, że szef SLD Włodzimierz Czarzasty podporządkuje inowrocławskie struktury swojej partii, które w ramach opozycji wobec prezydenta Ryszarda Brejzy współpracują z PiS-em. Ostatnie wydarzenia w Inowrocławiu nie podobają się również władzom wojewódzkim partii.

Ominięcie szlabanu mogło się skończyć tragicznie

Napisane przez piątek, 28 kwiecień 2017 10:57

W ostatnich latach coraz bardziej widoczne są kampanie edukacyjne promujące bezpieczne przejazdy kolejowe. Wielu kierowców jednak nadal narusza zasady bezpieczeństwa – w ostatnim czasie do niebezpiecznej sytuacji doszło na Szymborzu.

Mamy pierwszego kandydata na radnego

Napisane przez czwartek, 27 kwiecień 2017 14:10

W środę Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała pierwszego kandydata w wyborach uzupełniających w okręgu obejmującym Stare Miasto w Inowrocławiu – Sławomira Szeligę, który posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe. Dzisiaj ciężko powiedzieć ilu będzie miał kontrkandydatów.

Znamy termin kolejnych wyborów uzupełniających w Inowrocławiu

Napisane przez środa, 26 kwiecień 2017 10:16

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zarządził termin kolejnych wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia. Odbędą się one 16 lipca, czyli w okresie wakacyjnym.

W centrum Inowrocławia powstaje mural

Napisane przez wtorek, 25 kwiecień 2017 22:40

,,Miasto w pigułce” to tytuł dzieła, jaki powstaje na jednej z reprezentacyjnych ścian w centrum Inowrocławia. Jego malowanie rozpoczęło się w poniedziałek.

Urząd Miasta Inowrocławia wydał komunikat, w którym wyjaśnia, dlaczego radni koalicji przeforsowali wczoraj uchwałę, która negatywnie odnosi się do ,,zapowiadanych” zmian w prawie samorządowym, w tym wprowadzenia dwukadencyjności.

Zerwane obrady Rady Miejskiej nie przyblokowały kontrowersyjnej uchwały

Napisane przez poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:14

Rada Miejska Inowrocławia przyjęła dzisiaj uchwałę, w której sprzeciwia się ,,zapowiadanym” zmianom prawa samorządowego w Polsce – w tym również wprowadzeniu dla prezydentów miast limitu kadencyjności. Zdaniem radnych opozycji to jest uchwała nie Rady Miejskiej, ale grupy trzymającej władzę w Inowrocławiu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza rozstrzelał się w Zamościu

  Wynik tego nie odzwierciedla, ale przy ławce rezerwowych Zawiszy emocje były bardzo wysokie, szkoleniowcy zaś nie raz z dużym krytycyzmem patrzeli na poczynania niebiesko-czarnych. W piłce nożnej liczą się jednak bramki, a w tej statystyce bydgoski zespół wręcz zdemolował Iskrę Zamość-Rynarzewo.

 • Bydgoszczy przyznano organizację dużej imprezy w 2019 roku

  Obradująca dzisiaj w Paryżu Rada European Atchletics zdecydowała o przyznaniu Bydgoszczy organizacji Superligi Drużynowych Mistrzostw Europy w 2019 roku. Impreza ma być ważnym elementem obchodów 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Radio Maryja o działaniach posła do Parlamentu Europejskiego Kosmy Złotowskiego:

Jedyną grupą, która naprawdę straci na tych przepisach, będą przestrzegające prawa małe i średnie firmy, które często funkcjonują na granicy opłacalności. Odebranie im jednolitego narzędzia, które pozwala im konkurować na rynku europejskim, to ich faktyczna likwidacjazaznaczył Kosma Złotowski.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Pełnomocnik marszałka ds. dróg wodnych nie zgadza się na ,,suchy port” w Bydgoszczy

  Gościem dzisiejszej ,,Rozmowy Dnia” Radia PiK był dr Stanisław Wroński, będący pełnomocnikiem marszałka województwa ds. dróg wodnych. Forsował on potrzebę skupienia transportu wodnego, kolejowego i drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim, jednocześnie podważając głosy bydgoskich samorządowców o potrzebie budowy ,,suchego portu” w Łęgnowie.

 • Samorządy wspólnie apelują do premier o budowę całej drogi ekspresowej S-10

  Włodarze ponad trzydziestu samorządów – w tym prezydent Bydgoszczy – apelują do premier Beaty Szydło wspólnie o budowę drogi ekspresowej S-10 na całym planowanym przebiegu od Szczecina do Płońska. Samorządowcy wyrażają przy tym niepokój podzieleniem realizacji inwestycji na kilka etapów, co nie daje gwarancji na realizację całości inwestycji w podobnym czasie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.