Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Po raz IX kwestują na rzecz Kujawskiej Jerozolimy

Napisane przez sobota, 01 listopad 2014 11:10

W dniach 1 i 2 listopada w Kalwarii Pakoskiej (powiat inowrocławski) zbierane środki na renowację obiektu. Kujawska Jerozolima liczy już prawie 400 lat i jest jednym z ważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Już od 11 dni trwa protest głodowy w siedzibie Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”. Dzisiaj po południu pogotowie zabrało kolejnego protestującego górnika ze względu na zły stan zdrowia. Na środę związkowcy z firm wchodzących w skład PKN Orlen szykują protest w Warszawie.

Marszałek województwa spod Gniewkowa?

Napisane przez piątek, 31 październik 2014 11:42

Pół oficjalnie możemy powiedzieć, że głównym pretendentem do funkcji marszałka województwa, jeżeli Prawu i Sprawiedliwości uda się utworzyć koalicje, będzie radny Sejmiku z powiatu inowrocławskiego Adam Banaszak. Co prawda nie ma żadnych oficjalnych uchwał w tej sprawie, to gesty z niedzielnej konwencji powiatowej PiS w Inowrocławiu wydają się dość wymowne.

Czy Inowrocław będzie stać na BiT City?

Napisane przez czwartek, 30 październik 2014 23:35

W czasie odbywającego się w Bydgoszczy Kongresu Transportu Publicznego w dyskusji o BiT City poruszano wątek ewentualnego udziału Inowrocławia w tym przedsięwzięciem. O ile prezydenci Bydgoszczy i Torunia nie mieli nic przeciwko, aby w przyszłości do projektu dołączył Inowrocław, to problemem mogą się okazać już kwestie finansowe.

Młodzi mają pomysł na Kruszwicę

Napisane przez czwartek, 30 październik 2014 10:10

Trzynastu kandydatów na radnych gminnych wystawia komitet KWW Kruszwica dla Młodych, który wyróżnia się przede wszystkim średnią wieku. Wynosi ona zaledwie 29 lat, czyli prawie połowę tego co SLD.

Co prawda nie wysłany w kopercie, ale do inowrocławskich gospodarstw domowych trafiła w ostatnim czasie publikacja z herbem miasta i podpisem prezydenta, na której włodarz chwali się z poczynionych w czasie tej kadencji inwestycji. Za wydruk tego materiału oraz jego dystrybucją zapłacili podatnicy.

Kolejny protestujący zabrany do szpitala

Napisane przez wtorek, 28 październik 2014 10:59

Dzisiaj około godziny 7:30 w siedzibie IKS Solino w Inowrocławiu przybyło pogotowie, które zabrało kolejnego biorącego udział w proteście głodowym górnika do szpitala. Dzisiaj rozpoczyna się ósmy dzień tego protestu głodowego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W meczu z Legią nie było niespodzianki

  Mistrz Polski do Bydgoszczy przyjechał jako faworyt do zwycięstwa, stąd też nie powinno nikogo dziwić, że warszawiacy wywieźli z Bydgoszczy 3 punkty. O taki rezultat nie było jednak łatwo, gdyż Zawisza tak tani skóry nie sprzedał.

 • Anita Włodarczyk i Adam Kszczot ze Złotymi Kolcami

  W sobotę w Hotelu City w Bydgoszczy odbyła się jubileuszowa gala związana z 95-leciem istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz przyznania wyróżnień jakimi są Złote Kolce 2014, najbardziej prestiżowej lekkoatletycznej nagrody w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama społeczna:

Wybory samorządowe w Inowrocławiu:

 

Kandydaci na prezydenta

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

Kandydaci do Sejmiku

Wybory w Inowrocławiu

 • Do wspólnego biletu w ramach BiT City długa droga

  Częścią odbywającego się w Bydgoszczy Kongresu Transportu Publicznego była dyskusja na temat przyszłości BiT City. I choć plany są bardzo ambitne, to wprowadzenie wspólnego biletu metropolitarnego zapewne będzie znacznie trudniejszym wyzwaniem.

 • Kujawsko-pomorskie zasiewem warzyw i długiem publicznym stoi

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił zestawienie przedstawiające województwo kujawsko-pomorskie w liczbach. Okazuje się, że powierzchnia zasiewów warzyw w naszym województwie wynosi 14,6% całej powierzchni krajowej. Z tego powodu w tej statystyce zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.