Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Wroński chce debaty prezydenckiej

Napisane przez środa, 22 październik 2014 20:22

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński uważa, że podstawą przeprowadzania wyborów w demokratycznych państwach powinny być debaty prezydenckie. Z tego powodu wyzwał urzędującego obecnie prezydenta Ryszarda Brejzę na debatę przedwyborczą.

Głodówka w Solino bez większego odzewu

Napisane przez środa, 22 październik 2014 13:57

Trwa drugi dzień strajku głodowego pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, których właścicielem jest grupa PKN Orlen. Do tej pory w siedzibie IKS ,,Solino” przy ulicy Świętego Ducha w Inowrocławiu nie pojawili się przedstawiciele wojewody, reprezentujący rząd w terenie.

52% inowrocławian nie jeździ komunikacją publiczną

Napisane przez środa, 22 październik 2014 13:19

Zespół Doradców Gospodarczych TOR zlecił wykonanie badań opinii publicznej dotyczących preferencji pasażerów komunikacji publicznej. Okazuje się, że 52% mieszkańców Inowrocławia nie korzysta z komunikacji zbiorowej, co wydaje się w skali kraju dość dużym wynikiem.

Pracownicy w Solino rozpoczęli strajk głodowy

Napisane przez wtorek, 21 październik 2014 15:48

W Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” należących do PKN Orlen dzisiaj rozpoczął się strajk głodowy zorganizowany przez porozumienie central związkowych. Protestujący zapowiadają, że przerwą protest dopiero, gdy spełnione zostaną ich oczekiwania, w tym zarząd spółki poda się do dymisji.

Czy Inowrocław przestrzega demokratycznych standardów?

Napisane przez wtorek, 21 październik 2014 15:30

Kilka miesięcy temu, gdy przedstawiciel rządu Flandrii był honorowany na sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, prezydent Ryszard Brejza dziękował za wsparcie Belgów dla naszego regionu, za to, że mogliśmy się od nich uczyć. W tym okresie w Kijowie na Ukrainie trwała rewolucja, prezydent Brejza nawiązując do tych wydarzeń stwierdził, że być może teraz Polacy będą musieli wspomóc doświadczeniem Ukraińców. Tylko, czy akurat dobrym pomysłem będzie uczenie demokracji przez inowrocławskich samorządowców?

Dość dziwna podległość służbowa w Pakości

Napisane przez niedziela, 19 październik 2014 22:23

Burmistrzem gminy Pakość jest Wiesław Kończal, zaś jego małżonka pracuje jako zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w tej samej gminie. Pomiędzy małżonkami może dochodzić zatem do podległości służbowej, co nie podoba się niektórym mieszkańcom gminy. Trudno im się dziwić, gdyż polskie prawodawstwo dąży do unikania tego typu dość dwuznacznych sytuacji.

Poseł pyta ministerstwo o portale samorządowe

Napisane przez piątek, 17 październik 2014 10:53

Poseł Łukasz Krupa skierował kilka tygodni temu interpelacje do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie finansowania ze środków publicznych portali internetowych zajmujących się polityką. Sprawa ta nawiązuje zatem do sytuacji jaka ma miejsce w mieście Inowrocławiu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Gala 95-lecia polskiej lekkiej atletyki odbędzie się w Bydgoszczy

  25 października dowiemy się którzy polscy sportowcy otrzymają prestiżową nagrodę Złote Kolce 2014. Rozstrzygnięcie tego plebiscytu może przynieść wiele emocji, gdyż w tym roku Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze na Halowych Mistrzostwach Świata w szwajcarskim Zurychu. Uroczysta gala odbędzie się w Bydgoszczy, która uważana jest cały czas za stolicę polskiej lekkiej atletyki.

 • Zawisza tradycyjnie przegrywa

  Pogoń Szczecin rozbiła przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Przyjezdni w tym meczu zachowywali się trochę jak przysłowiowy chłopiec do bicia. Kolejna porażka sprawia, że w Bydgoszczy pora podnosić alarm odnośnie zagrożenia spadkiem do I ligi.

Wiadomości sportowe

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama społeczna:

Wybory samorządowe w Inowrocławiu:

 

Kandydaci na prezydenta

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

Kandydaci do Sejmiku

Wybory w Inowrocławiu

 • Warszawa – Bydgoszcz wypadnie z siatki InterRegio

  W grudniu w życie wejść ma nowy rozkład pociągów, spółka Przewozy Regionalne zamierza dość mocno ograniczyć pociągi w ramach InterRegio, nie będzie zatem w ofercie tego przewoźnika m.in. połączenia Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Warszawa.

 • Jednomandatowe kombinacje

  W gminach nie mających praw powiatu trwa obecnie eksperyment z jednomandatowymi okręgami wyborczymi. O tym jak on wypadnie będziemy mogli powiedzieć dopiero po 16 listopada, nie mniej jednak dociera do nas coraz więcej informacji o nieprzewidzianych zjawiskach w mniejszych gminach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.