Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Pracownicy w Solino rozpoczęli strajk głodowy

Napisane przez wtorek, 21 październik 2014 15:48

W Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” należących do PKN Orlen dzisiaj rozpoczął się strajk głodowy zorganizowany przez porozumienie central związkowych. Protestujący zapowiadają, że przerwą protest dopiero, gdy spełnione zostaną ich oczekiwania, w tym zarząd spółki poda się do dymisji.

Czy Inowrocław przestrzega demokratycznych standardów?

Napisane przez wtorek, 21 październik 2014 15:30

Kilka miesięcy temu, gdy przedstawiciel rządu Flandrii był honorowany na sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, prezydent Ryszard Brejza dziękował za wsparcie Belgów dla naszego regionu, za to, że mogliśmy się od nich uczyć. W tym okresie w Kijowie na Ukrainie trwała rewolucja, prezydent Brejza nawiązując do tych wydarzeń stwierdził, że być może teraz Polacy będą musieli wspomóc doświadczeniem Ukraińców. Tylko, czy akurat dobrym pomysłem będzie uczenie demokracji przez inowrocławskich samorządowców?

Dość dziwna podległość służbowa w Pakości

Napisane przez niedziela, 19 październik 2014 22:23

Burmistrzem gminy Pakość jest Wiesław Kończal, zaś jego małżonka pracuje jako zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w tej samej gminie. Pomiędzy małżonkami może dochodzić zatem do podległości służbowej, co nie podoba się niektórym mieszkańcom gminy. Trudno im się dziwić, gdyż polskie prawodawstwo dąży do unikania tego typu dość dwuznacznych sytuacji.

Poseł pyta ministerstwo o portale samorządowe

Napisane przez piątek, 17 październik 2014 10:53

Poseł Łukasz Krupa skierował kilka tygodni temu interpelacje do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie finansowania ze środków publicznych portali internetowych zajmujących się polityką. Sprawa ta nawiązuje zatem do sytuacji jaka ma miejsce w mieście Inowrocławiu.

Czy to już agitacja za miejskie pieniądze?

Napisane przez czwartek, 16 październik 2014 23:51

Portal informacyjny prowadzony za pieniądze publiczne przez Kujawskie Centrum Kultury opublikował część nazwisk kandydatów do Rady Miejskiej w Inowrocławiu oraz Rady Powiatu. W całości podano tylko listy komitetu wyborczego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, zaś pozostałe komitety potraktowano mocno wybiórczo.

Zapowiadają walkę o większą transparentność w Inowrocławiu

Napisane przez środa, 15 październik 2014 23:06

Startujący w wyborach samorządowych Ruch Nowy Inowrocław na konferencji prasowej negatywnie ocenił transparentność życia publicznego w mieście i zapowiedział podjęcie walki o zmianę obecnej sytuacji, którą określa wręcz jako patologiczną.

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zwycięży w wyborach do Rady Powiatu i będzie mieć większość to starostą zostanie obecny wiceburmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz. Powiatowe struktury twierdzą, że mieszkańcom taka deklaracja należy się już dzisiaj, a podział władzy w starostwie nie powinien opierać się za plecami opinii publicznej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Gala 95-lecia polskiej lekkiej atletyki odbędzie się w Bydgoszczy

  25 października dowiemy się którzy polscy sportowcy otrzymają prestiżową nagrodę Złote Kolce 2014. Rozstrzygnięcie tego plebiscytu może przynieść wiele emocji, gdyż w tym roku Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze na Halowych Mistrzostwach Świata w szwajcarskim Zurychu. Uroczysta gala odbędzie się w Bydgoszczy, która uważana jest cały czas za stolicę polskiej lekkiej atletyki.

 • Zawisza tradycyjnie przegrywa

  Pogoń Szczecin rozbiła przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Przyjezdni w tym meczu zachowywali się trochę jak przysłowiowy chłopiec do bicia. Kolejna porażka sprawia, że w Bydgoszczy pora podnosić alarm odnośnie zagrożenia spadkiem do I ligi.

Wiadomości sportowe

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama społeczna:

Wybory samorządowe w Inowrocławiu:

 

Kandydaci na prezydenta

 

Kandydaci do Rady Miejskiej

 

Kandydaci do Sejmiku

Wybory w Inowrocławiu

 • W Dobrczu już wójta mają

  Wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala rządzi swoją gminą od 2002 roku. Faktem, że 16 listopada będą wybory samorządowe zbytnio się nie musi jednak interesować, gdyż rządzić w gminie będzie co najmniej do 2018 roku. Jest bowiem jedynym kandydatem na te funkcję.

 • Wojewoda ma wiele uwag co do projektu prawa wodnego

  Jutro (wtorek) pod obrady Rady Ministrów trafi projekt założeń ustawy o prawie wodnym. W tym dokumencie nie zapada jednak rozstrzygnięcie w jakim mieście znajdować się będzie Zarząd Dorzecza Wisły, o który zabiega w naszym województwie Bydgoszcz. Wiele uwag co do samej koncepcji ma jednak wojewoda.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.