Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Słynny pogromca fotoradarów odwiedził Kujawy

Napisane przez czwartek, 23 luty 2017 10:57

Emil Rau stał się najsłynniejszym w Polsce pogromcom fotoradarów straży gminnych, który z wielką pasją wytykał działania nie zawsze zgodnie z prawem. Od dobrego roku strażnicy z fotoradarów, z powodu nowelizacji ustawy, już nie mogą korzystać, ale w tak dużym kraju jak Polska nie brakuje innych absurdów. Z tego też powodu Emil Rau pojawił się w Inowrocławiu.

W wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza nie kryje, że spodziewa się nawet tego, że skończy w więzieniu. Tymi słowami komentuje rzeczywistość za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Radni opozycji we wspólnej interpelacji

Napisane przez wtorek, 21 luty 2017 12:22

Przedstawiciele inowrocławskiej opozycji postanowili zabrać wspólny głos w sprawie potrzeb osiedla uzdrowiskowego. We wspólnym wystąpieniu radni Nowego Inowrocławia, PiS i SLD wskazali prezydentowi swoje priorytety.

Inowrocław w porozumieniu na rzecz ekologicznego transportu

Napisane przez poniedziałek, 20 luty 2017 18:31

Dzisiaj przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz innych instytucji rządowych podpisały list intencyjny z 41 polskimi miastami w sprawie promowania elektromobilności. Wśród sygnatariuszy znajduje się również samorząd Inowrocławia.

W najbliższym czasie rozstrzygnie się czy były premier Donald Tusk zostanie wybrany na kolejną kadencję przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. Europoseł Ryszard Czarnecki (w przeszłości reprezentujący kujawsko-pomorskie) za jeden z głównych grzechów Tuska wskazuje prywatyzację Ciech SA.

Nie tak dawno informowaliśmy o planach modernizacji linii kolejowej nr 131 na odcinku Inowrocław – Tczew do 200 km/h. Również PKP PLK przygotowuje się do modernizacji linii kolejowej nr 353 do prędkości 160 km/h pomiędzy Inowrocławiem i Poznaniem. Inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu, ale...

W Inowrocławiu będącym miastem uzdrowiskowym kwestia czystego powietrza ma wysoki priorytet. Jedną z głównych przyczyn smogu jest palenie śmieciami przez mieszkańców. Inowrocławska straż miejska wzięła się zatem za łamiących przepisy i trujących środowisko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry występ Zawiszy w Wągrowcu

  W drugim dniu obozu przygotowawczego w Wągrowcu bydgoski Zawisza zmierzył się z miejscowym zespołem Nielby. I choć rywale niebiesko-czarnych grając wcześniej sparing z Obrą Kościan nie wystawili najsilniejszego zestawienia, to jednak był to jednak przeciwnik występujący trzy klasy wyżej.

 • Zawisza wyruszył na obóz do Wągrowca

  Odbudowa wielkiej piłki nożnej na Zawiszy odbywa się od najniższej klasy rozgrywkowej. Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” stara się do tego celu podchodzić najbardziej profesjonalnie, dlatego też wicelider B-klasy udał się dzisiaj na czterodniowy obóz treningowy w Wągrowcu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Wspólnie z wiceprzewodniczącym Grupy EKR Prof. Ryszard Legutko oraz wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki PE Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego skierowaliśmy list do komisarz Violety Bulc w sprawie skargi Komisji Europejskiej dotyczącej ograniczenia przez rząd swobodnego ruchu pojazdów do 11,5 tony po drogach publicznych w Polsce.

 

Więcej o sprawie przeczytać można pod tym linkiem

 • Marszałek wyznacza obszar funkcjonalny w oparciu o ZIT

  Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskie Biuro Planowania Przestrzennego i Regionalnego we Włocławku przedstawiło radnym postęp prac Planem Zagospodarowania Przestrzennego Województwa. Radni wpływu na toczące się prace nad tym dokumentem nie mają, stąd też obyło się bez dyskusji.

 • Marszałek może dostać podwyżkę

  Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uważa, że marszałem województwa Piotr Całbecki zasługuje na podwyżkę. Decyzje w tej sprawie dzisiaj podejmą radni. Całbecki zarabia ponad 12 tys zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.