Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Jesienią pociągi pasażerskie pomiędzy Inowrocławiem, Toruniem i Jabłonowem Pomorskim pojadą z prędkością rozkładową 120 km/h, co pozwoli skrócić czas przejazdu o 20 minut. PKP PLK zakończyło inwestycje wartą ponad 200 mln zł.

Prymas Glemp patronem ulicy

Napisane przez wtorek, 30 czerwiec 2015 11:30

Rada Miejska Inowrocławia zdecydowała w poniedziałek o nazwaniu nowej ulicy na osiedlu Rąbin imieniem zmarłego w styczniu 2013 roku Prymasa Polski Józefa Glempa, który urodził się i blisko był związany z Inowrocławiem.

Andrzej Brończyk inowrocławska legenda

Napisane przez poniedziałek, 29 czerwiec 2015 12:04

Były bramkarz Zawiszy Bydgoszcz stał się legendą, nie z powodu wielkich wywalczonych trofeów, ale z racji przywiązania do jednych barw klubowych, gdzie dzisiaj rola piłkarza coraz bardziej sprowadza się do bycia najemnikiem. Brończyk był z Zawiszą w okresie sukcesów, ale też pozostał wierny, gdy przyszły gorsze czasy w III lidze, choć mógł grać wyżej i za lepsze pieniądze.

Bez Solidarności nie byłoby samorządności

Napisane przez piątek, 26 czerwiec 2015 23:49

W tym roku obchodzimy 25-lecie polskiej samorządności, która w czasie przemian ustrojowych Polakom udała się w sposób wyjątkowy. Nie byłoby jej jednak gdyby nie wielki ruch Solidarności. Specjalne spotkanie ,,Od Solidarności do Wolności” odbyło się w ramach kruszwickich obchodów pierwszych wyborów samorządowych, z maja 1990 roku.

Powstanie Wielkopolskie dla inowrocławian ma znaczenie historyczne, gdyż w pierwszych dniach jego trwania doszło do wyzwolenia Inowrocławia. Powstańcy miasta zajętego przez kpt. Pawła Cymsa już nigdy nie oddali.

,,Od Solidarności do Wolności” to hasło przewodnie obchodów 25-lecia wolnych samorządów w Polsce, które odbędą się w piątek w Kruszwicy. Spotkanie organizuje Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne oraz Patriotyczna Kruszwica w Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Portal Kujawski.

W Solino związkowcy zawiesili rozmowy z zarządem

Napisane przez wtorek, 23 czerwiec 2015 22:39

Pomiędzy pracownikami i zarządem Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” pojawiła się ponowie sytuacja konfliktowa. Związkowcy uważają, że nie można pracować nad układem zbiorowym, bez opracowania strategii rozwoju firmy. Zarząd IKS Solino informuje nas, że taka strategia istnieje i zarzuca przedstawicielom NSZZ Solidarność brak dobrej woli.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama społeczna:

  • Po wyborach może dojść do przetasowania w Programie Budowy Dróg Krajowych

    Droga ekspresowa S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń padała ostatnio w wielu obietnicach członków rządu, na papierze cały czas jednak nie ma żadnych konkretów, a musimy sobie zdawać też sprawę, że najprawdopodobniej dojdzie jesienią do dużych zmian u władzy. Samorządowcy ze wschodniej Polski nie kryją nadziei, że zmiana rządu wpłynie na duże przemeblowanie planów dotyczących inwestycji drogowych.

  • Matury w kujawsko-pomorskim poniżej średniej

    Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała majową sesję egzaminacyjną. Do egzaminu maturalnego w skali kraju przystąpiło ponad 275 absolwentów szkół średnich, 74% z nich uzyskało wynik pozytywny.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.