Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Trudnym tematem najprościej się nie zajmować

Napisane przez czwartek, 18 grudzień 2014 19:37

Dzisiaj mija 59 dzień protestu głodowego w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Patrząc na zaangażowanie władz państwowych i lokalnych parlamentarzystów, to można odnieść wrażenie, że jakby nic się nie działo i żadna głodówka nie była prowadzona. Mimo, że z punktu widzenia interesu naszego regionu, są w tej sprawie dość ważne wątki.

Olech wzywa prezydenta do publikacji badań na temat stanu atmosfery

Napisane przez czwartek, 18 grudzień 2014 15:55

Inowrocławscy kuracjusze za pobyt płacą do gminy podatek za czyste powietrze. Fundacja ClientEarth na łamach Gazety Wyborczej uważa, że w Inowrocławiu atmosfera zbyt czysta nie jest, stąd też kuracjusze mogą być nabijani w butelkę.

Około 200 osób blokowało po południu ruch na skrzyżowaniu ulic: Górniczej, Staszica i Poznańskiej. Protestowali oni wobec braku zainteresowania władz państwowych sytuacją w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Nowa forma protestu przyniosła efekt w postaci zaproszenia na spotkanie mediacyjne organizowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Wroński obawia się o przyszłość finansową Inowrocławia

Napisane przez środa, 17 grudzień 2014 00:26

Radny Marcin Wroński zarzuca prezydentowi Inowrocławia i współpracującym z nim w poprzedniej kadencji radnym, że przyzwalają na dalsze zadłużanie miasta, co w jego opinii świadczy o braku troski o to, co będzie w przyszłości.

Pracownicy Solino zablokują główne drogi w Inowrocławiu

Napisane przez wtorek, 16 grudzień 2014 11:43

Z powodu braku reakcji ze strony rządowej trwającą od dwóch miesięcy głodówką w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” dojdzie do zaostrzenia form protestu. W środę w godzinach szczytu zablokowane zostaną ulice: Poznańska, Staszica i Górnicza w Inowrocławiu, czyli drogi krajowe o znaczeniu tranzytowym. Niewykluczone, że w ramach solidarności zostanie zablokowany także Włocławek i Płock.

W sprawie ,,schetynówek” bez zmian

Napisane przez poniedziałek, 15 grudzień 2014 15:42

Wojewoda Ewa Mes zatwierdziła ostatecznie listę rankingową projektów drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015. Ostateczną decyzję musi jednak podjąć do 20 grudnia Minister Administracji i Cyfryzacji.

Wroński: ZIT bez Kruszwicy to samorządowa zbrodnia

Napisane przez niedziela, 14 grudzień 2014 18:48

Marcinowi Wrońskiemu do objęcia fotela prezydenta Inowrocławia zabrakło zaledwie 347 głosów. W pierwszym po wyborach wywiadzie dla Portalu Kujawskiego odnosi się do aktualnej sytuacji politycznej w województwie, wyrażając przy tym dezaprobatę, że inowrocławskie władze nie chcą budować partnerskich relacji z Bydgoszczą.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejna porażka na koncie Zawiszy

  Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na swoim terenie Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Po 19 kolejkach Zawisza ma na swoim koncie tylko 9 punktów ze stratą 8 do przedostatniej Korony Kielce. Niebiesko-czarni przegrali bowiem aż 14 spotkań.

 • Pedros Cup wyprowadza się z nad Brdy

  Halowe zawody lekkoatletyczne z cyklu Pedros Cup po raz pierwszy nie odbędą się w Bydgoszczy. Główny sponsor zawodów Strauss Cafe Poland chce rozwijać zawody, a takich możliwości nie daje bydgoska hala ,,Łuczniczka”, w której nie ma jak zorganizować chociażby konkurencji biegowych.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Jasiakiewicz: Ostrowski powinien otrzymać dyscyplinarkę

  Zdaniem radnego Sejmiku Romana Jasiakiewicza wicemarszałek Zbigniew Ostrowski porzucił stanowisko pracy, za co zgodnie z kodeksem pracy należy się zwolnienie dyscyplinarne z wpisem do akt. Jasiakiewicz oczekuje, że taką decyzję podejmie wojewoda Ewa Mes wobec swojego niedawnego zastępcy.

 • Sejm zakończył audyt w sprawie delegacji

  Specjalny zespół kontrolny powołany przez marszałka Sejmu do zbadania prawidłowości rozliczania delegacji służbowych przez posłów zakończył pracę i opublikował raport końcowy. Dość poważne wątpliwości pojawiły się wokół szefa kujawsko-pomorskich struktur PiS posła Łukasza Zbonikowskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.