Jesteś tutaj: HomeInowrocław

W przyszłym tygodniu I czytanie ustawy o samorządzie powiatowym

Napisane przez środa, 02 wrzesień 2015 14:09

Wakacje parlamentarne dobiegają końca i w przyszłym tygodniu obrady wznowi Sejm. W programie obrad znajduje się budzący duże emocje w Inowrocławiu senacki projekt ustawy o samorządzie powiatowym, który w przypadku przyjęcia przez parlament dałby szansę temu miastu na uzyskanie praw powiatu.

Kolejne akty wandalizmu na nekropolii w Rusinowie

Napisane przez wtorek, 01 wrzesień 2015 16:50

W sobotę Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne przeprowadziło akcję sprzątania ewangelickiego cmentarza w Rusinowie. Znajdowano wówczas w grobowcach butelki i puszki po alkoholu. Nie minęły dwie doby i wandale ponownie dali o sobie znać.

Ulica Długa w Inowrocławia jest nie tylko długą z nazwy, ale także z powodu długiej historii zabiegów o jej utwardzenie. W poprzedniej kadencji były radny Sławomir Szeliga przekonywał bezskutecznie do wybudowania jej z tzw. schetynówek. Dzisiaj radny Jacek Olech wraca do sprawy dziwiąc się, że ratusz liczy na budowę ulicy Długiej ze środków unijnych.

Wandale profanują groby na ewangelickim cmentarzu

Napisane przez niedziela, 30 sierpień 2015 15:22

Cmentarz ewangelicki w Rusinowie (pod Kruszwicą) jest miejscem spoczynku głównie mieszkańców terenów nadgoplańskich pochodzenia niemieckiego. Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne starające się przywrócić godne miejsce spoczynku tych osób, narzeka na nie mających żadnych zahamowań wandali.

Przewodniczący Rady Miejskiej nie śpieszy się

Napisane przez czwartek, 27 sierpień 2015 15:39

Przynajmniej miesiąc poczeka na rozstrzygnięcie kwestia mandatów radnych inowrocławskich: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Oznacza to, że oboje otrzymają na swoje konto wypłatę kolejnych diet. Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski nie śpieszy się z rozstrzygnięciem tej kwestii, Wojewoda na razie nie planuje podjęcie także żadnych działań.

Obwodnica Inowrocławia powstanie w całości

Napisane przez czwartek, 27 sierpień 2015 10:59

W rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych zaprezentowanym wczoraj przez premier Ewę Kopacz i minister Marię Wasiak znalazły się ważne zapisy dla Inowrocławia i kierowców jeżdżących przez powiat inowrocławski. W perspektywie do 2018 roku powstać ma bowiem także północna część obwodnicy Inowrocławia, której realizacja była niepewna.

Czy marszałek Całbecki publicznie mija się z prawdą?

Napisane przez środa, 26 sierpień 2015 12:55

Wracamy do interpelacji radnego Andrzeja Walkowiaka w sprawie Placu Klasztornego w Inowrocławiu. Na poniedziałkowych obradach Sejmiku marszałek Piotr Całbecki twierdził, że jest to mu nieznana sprawa, ale jak ustaliliśmy, prowadził już kilka tygodni temu korespondencje z poszkodowaną.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Prezydent Bruski o funkcjonowaniu Sejmiku

    Publikacje Portalu Kujawskiego poświęcone funkcjonowaniu Sejmiku odbiegają dość istotnie od pozostałych mediów, przy tym wskazując, że wojewódzkiej demokracji daleko do standardów europejskich. Po części związane jest to faktem, że jako jedyne medium z zachodniej części województwa zainteresowani jesteśmy szczegółowym relacjonowaniem obrad.

  • Rząd uruchamia pomoc dla rolników

    488 mln zł rząd przygotował na pomoc dla rolników, których dotknęła susza. Ta klęska żywiołowa w sposób szczególny uderzyła w rolników z województwa kujawsko-pomorskiego. O pomoc wnioskować można do końca września.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.