Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Polska sieć supermarketów się zmienia

Napisane przez sobota, 27 sierpień 2016 10:28

Jednym z pierwszych zmodernizowanych sklepów sieci Mila jest placówka mieszcząca się przy ulicy Emilii Plater w Inowrocławiu. W czwartek miało miejsce specjalne otwarcie dla klientów, podczas którego przygotowano specjalny poczęstunek wykonany przez dostawców produktów spożywczych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ciągu najbliższych tygodni chce wyremontować drogi krajowe nr 15 i 25 przebiegające przez Inowrocław. Biegną one w ramach ulic: Dworcowej (wjazd od Bydgoszczy), Stanisława Staszica (wjazd od strony Poznania) i Toruńskiej (wjazd od strony Torunia).

Władze Inowrocławia chcą w najbliższej perspektywie finansowej pozyskać fundusze na przebudowę ulicy Magazynowej przy której powstać ma parking samochody dla obsługi dworca PKP oraz budowę tunelu pod torami kolejowymi, który pozwoli szybko przedostać się z Magazynowej do budynku dworca. Realizacja tego planu się przybliża, bowiem wczoraj w Toruniu podpisano porozumienie w tej sprawie pomiędzy Miastem Inowrocław i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

Na odcinkach obwodnicy Inowrocławia wylewany jest już asfalt

Napisane przez środa, 24 sierpień 2016 00:47

Najpóźniej w 2018 roku oddana do użytku ma zostać licząca około 19 km obwodnica Inowrocławia. O realizację tej inwestycji przez długie lata zabiegały władze miasta oraz mieszkańcy. Dzięki budowie obwodnicy ruch samochody w Inowrocławiu ulegnie zmniejszeniu, bowiem tranzyt nie będzie musiał przebijać się przez centrum miasta.

Czy PO może mieć wpływ na rozgrywki w inowrocławskim PiS-ie?

Napisane przez poniedziałek, 22 sierpień 2016 14:28

Wokół inowrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie miesiące było wiele szumu. Pierw bez podania powodu wykluczono członków zarządu miejskiego partii. Tę decyzję później uchylił sąd koleżeński. Przywrócenie Jerzego Gawędy na członka partii tematu nie zamyka, bowiem nie wyjaśniono nam do dzisiaj przyczyn jego wykluczenia.

Zawalił się sufit w budynku starostwa

Napisane przez czwartek, 18 sierpień 2016 12:55

Dwie kobiety zostały poszkodowane w wyniku zawalenia się sufitu w holu wejścia do Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Inowrocławia. W przypadku jednej poszkodowanej potrzebna była hospitalizacja. Do zdarzenia doszło około godziny 11:30.

Inowrocławski dworzec odzyskuje dawny blask

Napisane przez środa, 17 sierpień 2016 00:10

Dzisiaj ciężko jest określić kiedy remont inowrocławskiego dworca PKP zostanie zakończony i rozpocznie obsługę podróżnych. Z powodu problemów z nierzetelnym wykonawcą pracę budowlane stoją w miejscu. Już dzisiaj możemy za to podziwiać pewne wizualne efekty działań które już zakończono.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz blisko II ligi

  Przegrywając z Lokomotivem Daugavpils 40:50 bydgoscy żużlowcy mocno zmniejszyli swoje szanse na pozostanie w NICE PLŻ. 

   

 • Skrót meczu: Wisła Fordon - Zawisza Bydgoszcz

  W meczu I kolejki B-klasy Wisła Fordon pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:1. Przygotowaliśmy skrót meczu, w którym prezentujemy najciekawsze sytuację oraz atmosferę jaka miała miejsce na trybunach przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 • Powstanie kolejna spółka Samorządu Województwa

  Sejmik Województwa wyraził dzisiaj zgodę na utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. Przygotowany przez Zarząd Województwa projekt poparła zdecydowana większość radnych. Zadaniem spółki będzie pozyskiwanie funduszy na realizację Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku.

 • ,,Posła przywożą do Chojnic” - czyli o wojażach bydgoskiego parlamentarzysty

  Gdy w debacie publicznej pada hasło o konieczności rozpadu kujawsko-pomorskiego, to temu poglądowi towarzyszy konieczność wejścia Chojnic do nowego województwa bydgoskiego. Głoszący taki pogląd najgłośniej poseł Paweł Skutecki z Kukiz15 ma prosty pomysł na budowanie nowej wspólnoty wojewódzkiej – trzeba rozmawiać ze wszystkimi samorządami i przekonywać do Bydgoszczy. Sam dialog z władzami Chojnic już podjął, choć można mieć wątpliwości czy akurat dobrą wizytówkę Bydgoszczy pozostawi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.