Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Na plebani powstaje szkoła bez zezwoleń budowlanych

Napisane przez piątek, 22 sierpień 2014 15:59

Radna Halina Peta planuje w wynajmowanej części plebani parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny otworzyć szkołę zawodową. Trwają obecnie prace budowlane dostosowujące obiekt do potrzeb szkoły, zdaniem radnego miejskiego Jacka Olecha odbywa się to bez wymaganych prawem zezwoleń.

Większym zainteresowaniem inowrocławian cieszy się podróż do Bydgoszczy autobusem niż koleją. Dzieje się tak w opinii Krzysztofa Rytele z Centrum Zrównoważonego Transportu z tego powodu, że pociągów na tej trasie jeździe niewiele, a dotowane z pieniędzy publicznych autobusy podbierają pasażerów.

Sobotni mecz IV ligi pomiędzy Piatem Złotniki Kujawskie a Cuiavią Inowrocław zapamiętany będzie bardziej nie z powodu wyniku sportowego, ale uderzenia prezesa inowrocławskiego klubu w twarz przez pseudokibiców. Natomiast kilka dni wcześniej piłkarze Goplani pobili się z zawodnikami z Piotrkowa Kujawskiego.

Na Rąbinie mieszkańcy zasypani są śmieciami

Napisane przez poniedziałek, 18 sierpień 2014 21:36

Ruch Nowy Inowrocław zarzuca miastu, że wymaga od mieszkańców wysokich opłat za gospodarkę odpadami, a na niektórych osiedlach mieszkańcy toną w śmieciach.

Radny oczekuje od prezydenta walki o kolejową pozycję Inowrocławia

Napisane przez niedziela, 17 sierpień 2014 21:29

Radny Jacek Olech w apeluje do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby zwiększyć liczbę połączeń kolejowych z Bydgoszczą, gdyż ta forma transportu oferuje znacznie krótszą podróż, co przełoży się na większy komfort życia inowrocławian. Ta inicjatywa radnego ma związek z trwającymi konsultacjami społecznymi nad tzw. wojewódzkim planem transportowym.

Nowy Inowrocław chce zmniejszyć liczbę prezydentów

Napisane przez środa, 13 sierpień 2014 21:49

Z powodu spadku liczby mieszkańców Inowrocławia w opinii Marcina Wrońskiego, powinna zostać także zmniejszona liczba zastępców prezydenta. Lider Nowego Inowrocławia na kolejnym spotkaniu konsultacyjnym z mieszkańcami zadeklarował także walkę z nepotyzmem.

Jednomandatowy eksperyment w Inowrocławiu

Napisane przez środa, 13 sierpień 2014 16:34

Zbliżające się jesienne wybory do Rady Miejskiej w Inowrocławiu będą pilotażowe, będzie bowiem testowana jednomandatowa ordynacja wyborcza. Stąd też tym wyborom powinniśmy się blisko przyglądać, gdyż w pewnym sensie pomogą odpowiedzieć nam na pytanie, czy zastosowanie tzw. JOW to dobre rozwiązanie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza – Lechia 0:2

  Piątą porażkę z rzędu odnotowali piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Tym razem podopieczni portugalskiego szkoleniowca Jorge Paixao ulegli na własnym boisku Lechii Gdańsk. Bardzo prawdopodobne, że dla Portugalczyka był to ostatni mecz w roli szkoleniowca niebiesko-czarnych.

 • Srebrny medal zawodnika Zawiszy w Zurychu

  Na Mistrzostwa Europy odbywających się w stolicy Szwajcarii Zurychu drugi wynik w skoku o tyczce uzyskał Paweł Wojciechowski. Pokazuje to, że lekkoatleta trenujący w Zawiszy zaczyna dochodzić do coraz lepszej formy.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama społeczna:

 • Za tydzień rozpocząć się ma kampania wyborcza

  Premier Donald Tusk podpisał w czwartek rozporządzenie ustanawiające wybory samorządowe na dzień 16 listopada. Ten termin znany był już od dawna, ale dopiero dzisiaj formalności stało się zadość. Rozporządzenie w Dzienniku Ustaw ma zostać opublikowane w przyszłą środę 27 sierpnia, co formalnie oznaczać będzie początek kampanii wyborczej.

 • SLD przed wyborami w sprawie marszałka się nie chce zdeklarować

  Czy na piątą kadencję z rzędu marszałkiem zostanie wybrany przedstawiciel województwa na wschód od Wisły? Głosując na SLD w wyborach do Sejmiku kupujemy trochę kota w worku, bo na jednoznaczne deklaracje ze strony tej partii nie możemy liczyć.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.