Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Inowrocław w BIT City nie będzie

Napisane przez poniedziałek, 29 wrzesień 2014 23:10

Sejmik województwa przyjął w poniedziałek Plan Zrównoważonego Rozwoju Transportu Zbiorowego, z którego zapisów wynika jasno, że w najbliższych latach Inowrocław się nie znajdzie w szybkiej kolei metropolitarnej BIT City. Radni sejmikowi, w tym także reprezentanci okręgu w skład którego wchodzi powiat inowrocławski mieli swoje argumenty, aby tak zagłosować. Trzeba mieszkańcom jednak jasno w oczy powiedzieć, że nie ma woli politycznej na BIT City dla Inowrocławia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zamierza ograniczyć liczbę autobusów, chcąc z ten sposób obniżyć koszty eksploatacyjne. Pokryć strat MPK nie chce z kolei miasto.

Były poseł rzuci rękawice prezydentowi Brejzie?

Napisane przez piątek, 26 wrzesień 2014 11:47

Bardzo prawdopodobne jest, że były poseł Grzegorz Roszak wystartuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Inowrocławia. Żadne konkretne decyzje w tej sprawie nie zapadły, bo nie jest ona taka prosta.

W Ciech udało się wypracować porozumienie

Napisane przez czwartek, 25 wrzesień 2014 18:20

W zakładach należących do grupy kapitałowej Ciech w Inowrocławiu i Janikowie nie ma być zwolnień – tak przynajmniej zawarto w porozumieniu zawartym z przedstawicielami związków zawodowych. Jego podpisanie oznacza koniec sporu pomiędzy Ciech i pracownikami, którzy sprzeciwiali się polityce ograniczania zatrudnienia.

Jak informuje Express Inowrocławski w jednym z inowrocławskich liceów w ubiegłą środę, czyli w 75 rocznicę ataku Związku Radzieckiego na broniącą się przed nazistami Polskę, uczniowie otrzymali zadanie nauczenia się hymnu Rosji.

W poniedziałek Sejmik zajmie się tzw. planem transportowym, czyli dokumentem, który ma uporządkować funkcjonowanie komunikacji zbiorowej w kujawsko-pomorskim. Radny miejski Jacek Olech w liście otwartym apeluje do radnej sejmikowej Elżbiety Piniewskiej o wprowadzenie poprawek do dokumentu lub głosowaniem za jego odrzucenie, gdyż przyjęcie planu w zaproponowanym przez marszałka kształcie pozbawi Inowrocław marzeń na wiele lat o BIT City.

Czy inowrocławska starówka potrzebuje menedżera?

Napisane przez wtorek, 23 wrzesień 2014 11:45

Tak przynajmniej uważa Marcin Wroński lider Nowego Inowrocławia, który zauważa, że od czasu powstania Galerii Solnej starówka w mieście wymiera.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza zdobył punkt

  Dzięki remisowi z Ruchem Chorzów Zawisza Bydgoszcz zdobył 4 punkt w tym sezonie. Jest to pierwsza zdobycz punktowa niebiesko-czarnych w T-Mobile Ekstraklasie od dwóch miesięcy. Nie ma się jednak zbytnio czym cieszyć, gdyż przedostatnia Korona Kielce pokonała w piątek Piasta Gliwice i uciekła Zawiszy na 3 punkty.

 • Zawisza Pucharu Polski nie obroni

  Już w 1/32 finału Pucharu Polski swój udział w rozgrywkach zakończyli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy na swoim stadionie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała. Mecz ten obejrzało około 500 widzów.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama społeczna:

 • Całbecki: Żadne stowarzyszenie nie będzie nas pouczało, jak organizować transport w regionie

  Wizyta przedstawicieli Centrum Zrównoważonego Transportu na sesji Sejmiku w Toruniu na pewno pozytywnie na humor marszałka Piotra Całbeckiego nie wpłynęła. Osobom krytykującym tzw. Plan Transportowy zarzucał brak merytoryczności i politykierstwo. W ten sposób udało mu się przekonać radnych SLD, którzy mimo wielu wątpliwości zagłosowali za przyjęciem planu.

 • PO z SLD i PSL uchwalili Plan Transportowy

  Przez całą sesję przygotowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Plan Zrównoważonego Rozwoju Transportu Zbiorowego dla naszego województwa krytykowała cała opozycja. Radni SLD mając przez cały czas duże wątpliwości ostatecznie zdecydowali się jednak zagłosować za jego przyjęciem. W kuluarach mówi się, że PO i SLD planują po wyborach wspólną koalicję.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.