Jesteś tutaj: Home

Posłowie chcą metropolii z Inowrocławiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 styczeń 2013 13:32

Na dzisiejszym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej rozmawiano o ,,Białej Księdze”. Posłowie podobnie jak samorządowcy z Bydgoszczy wyrazili się negatywnie o przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowaniu.

 

W tej sprawie mają w najbliższym czasie przygotować wystąpienia do ministerstwa oraz wyrazili chęć spotkania się z ministrem Michałem Bonim. Pomoc w organizacji takiego spotkania zapowiedział minister Radosław Sikorski.

 

W swoim stanowisku posłowie maja wyrazić wolę utworzenia metropolii bądź ZIT z udziałem Torunia i Inowrocławia oraz powiatu nakielskiego. Odbywać ma się to jednak na zasadzie uznania przez wszystkie podmioty wiodącej roli Bydgoszczy. Tym samym parlamentarzyści wyrazili swój sprzeciw dla propozycji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o rotacyjnych stolicach.

 

Marszałek musi być z Bydgoszczy

Minister Sikorski wyraził także konieczność, aby przyszły marszałek województwa był z Bydgoszczy.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja