Jesteś tutaj: Home

Błaszczak: Proszę się nie przejmować ekologami, tu chodzi o bezpieczeństwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 sierpień 2017 17:34

Czy wkrótce zaczną znikać z krajobrazu drzewa rosnące tuż przy drogach? Taki postulat od lat kierują kierowcy, którzy wskazują je jako duże zagrożenie dla uczestników ruchu. Co roku słyszymy o wielu śmiertelnych wypadkach, które mogłyby się skończyć mniej tragicznie, gdyby pobocze było łagodniejsze. Lekcje przyniesione przez ostatnie nawałnice być może doprowadzą do zmiany przepisów w tej materii.

 

Mamy wtorek 15 sierpnia na drodze powiatowej prowadzącej do Wielkiej Kloni. Przedstawiciele władz powiatu tucholskiego pokazują ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi zapadnięcia w drodze, która nie tak dawno była modernizowana. Wiatr wyrwał w ubiegły piątek drzewa z korzeniami, co doprowadziło do poważnego naruszenia konstrukcji drogi. Jak przyznają samorządowcy, na terenie ich powiatu były miejsca, gdzie zniszczenia sięgnęły 3/4 szerokości drogi.

 

Członek zarządu Jerzy Kowalik wskazuje, iż drzewa od dłuższego czasu stwarzały problemy – Nie mogliśmy ich wycinać ze względu na ochronę środowiska i teraz to się zemściło.

 

- Proszę się nie przejmować ekologami, tutaj chodzi o bezpieczeństwo – odpowiada szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

Czy będą zmiany w prawie po tej rozmowie? Zapewne wkrótce się dowiemy.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.