Jesteś tutaj: Home

Dziecko mogło się usmażyć w samochodzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 02 sierpień 2017 14:04

Szczególnie we wtorek mogliśmy odczuć skutki wysokich temperatur. Do tragedii mogło dojść we Włocławku przed jednym z marketów, gdzie w nagrzanym samochodzie przebywał 9-letni chłopiec. Jeden ze światków tej sytuacji zdecydował się wybić szybę.

 

W mediach nie raz pojawiały się informacje o tym jak tragicznie może się skończyć pozostawienie dziecka lub psa w nagrzanym samochodzie. Promienie słoneczne przez szyby są wstanie w dość krótkim czasie nagrzać wnętrze pojazdu do niebezpiecznych dla ludzi temperatur.

 

We wtorek około godziny 19:00 dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w samochodzie zaparkowanym przy jednym z marketów, przebywa zamknięte dziecko. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zastali już wybitą w samochodzie szybę. Wybić ją zdecydował się przechodzień, widzący potrzebę zainterweniowania. Na miejsce przybyła również załoga karetki pogotowia, która po zbadaniu chłopca stwierdziła, że jego życiu nic nie zagraża.

 

Rodzice 9-latka mogą być ,,stratni” nie tylko z powodu zbitej szyby, ale również policjanci prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić czy nie dopuścili do zagrożenia zdrowia lub życia swojego dziecka, za co grożą dodatkowe konsekwencje.

 

- Pamiętajmy, kiedy zobaczymy dziecko w zamkniętym samochodzie w upalny dzień na słońcu, interweniujmy, powiadamiając niezwłocznie odpowiednie służby. Jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, nie bójmy się wybić szybę, aby ratować życie lub zdrowie osób przebywających w rozgrzanym aucie – apeluje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej Policji.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.