Jesteś tutaj: Home

Podwyżki akcyzy na benzynę nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 lipiec 2017 10:22
Podwyżki akcyzy na benzynę nie będzie Fot: Kiril Havezov

O wycofaniu się Prawa i Sprawiedliwości z ustawy, dość gorąco komentowanej w ostatnim tygodniu, poinformował za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Rząd będzie pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych szukał w inny sposób, ale jak tłumaczył Kaczyński, na pewno nie będzie to dodatkowa danina płacona przez obywateli.

 

Z tej deklaracji wynika, iż projekt ustawy sygnowany również przez bydgoską posłankę Ewę Kozanecką powinien trafić do kosza. Zakładano podwyżkę akcyzy na benzynę o 20 groszy na litrze. Po doliczeniu VAT-u ceny benzyny podrożeć mogłyby o 25 groszy.

 

W ten sposób chciano uzyskać ok. 5 miliardów złotych, które miały w połowie tworzyć Fundusz Dróg Samorządowych, czyli służyć modernizacji dróg lokalnych. Ich niedoinwestowanie widzimy również w naszym regionie, w niemal każdym powiecie. Druga połowa tej kwoty miałaby trafić do funduszu budowy dróg krajowych.

 

Krajowy Fundusz Drogowy również nie jest dofinansowany – przygotowany przez poprzedni rząd program zdaniem polityków PiS-u nie miał zapewnionego finansowania, stąd też trzeba szukać dodatkowych środków. Ta kwestia powinna również interesować mieszkańców naszego regionu, bowiem do dzisiaj nie padła jednoznaczna deklaracja, iż na budowę drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem są zabezpieczone środki finansowe.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.