Jesteś tutaj: Home

Spółki wojewódzkie budzą niepokój radnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 maj 2017 00:18

Przy okazji wczorajszej debaty nad absolutorium dla Zarządu Województwa, rozgorzała dyskusja nad kondycją spółek zależnych od województwa i nad tym czy są właściwie zarządzane. Głosy zaniepokojenia płynęły również ze strony radnych koalicji.

Można powiedzieć, że całą dyskusje wywołał reprezentujący w debacie absolutoryjnej klub Platformy Obywatelskiej radny Leszek Pluciński, który wskazywał potrzebę zmian w zarządzaniu spółkami zależnymi od województwa. W jego opinii ważne powinno być obsadzenie również rad nadzorczych kompetentnymi osobami.

 

Na te słowa żywo zareagowali radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaczęli przypominać, iż obecna ekipa rządzi województwem już kilkanaście lat.

 

- Powiedzielibyśmy, że chęć zmian to dobry kierunek, gdyby nie to, iż obecny zarząd w różnych składach rządzi już kilkanaście lat. Więc nie może być zaskoczony, że sytuacja w spółkach zależnych od województwa jest sytuacja taka a nie inna – komentował wypowiedzi z sali sesyjnej wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak.

 

Zdaniem radnych PiS-u najgorsza sytuacja obecnie panuje w spółce Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna - Nie ma dla nas wytłumaczenia dlaczego po kilkunastu latach rządów obecnego zarządu nadal jesteśmy w tym samym miejscu, albo jeszcze trudniejszej sytuacji tej spółki. Ogromne miliony które zostały zainwestowane i brak przychodów świadczy, że ten nadzór nie jest dobry – kontynuował Banaszak. Radni opozycji zwracali również uwagę na problemy finansowe Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Wczoraj nieco mniej uwagi poświęcono spółką: Kujawsko-Pomorski Transport Autobusowy i Port Lotniczy Bydgoszcz, o których kondycji opinia publiczna dość często mówi. Zdaniem radnych PiS-u problemy z zarządzaniem dotyczą właściwie wszystkich kujawsko-pomorskich spółek.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.